אם אתם רווקים, אתם בודאי כבר יודעים על בשרכם שעולם הרווקות רחוק מאוד מלהיות עולם קל ומזמין. שנות התשעים הביאו איתם המון חופש מיני ורוחני, ולא נראה שיש לו כוונה ללכת לאיזשהו מקום. וכך אנו מוצאים את עצמנו בשנים האחרונות עם מיליון הגדרות של מיניות ומערכות יחסים וכמעט טובעים בניסיון למצוא אדם אחד נורמלי בכל ערימת השחת הזו.

ובכן, צר לנו לבאס אתכם, אבל בקרוב זה עומד להיות קשה יותר.

אפילו המנון כבר יש להם. האזינו לשיר הראפ "סאפיוסקסואל"

טרנד חדש שהתחיל באתרי ההיכרויות של ארצות הברית הולך וצובר תאוצה מטורפת ברשת, שבו אנשים - מעצבנים במיוחד, אם יורשה לנו לנקוט עמדה - מגדירים את עצמם כסאפיוסקסואליים.

אוקיי, סאפיו-מה?!

התרגום המילולי הוא, ככל הנראה, ״אדם שמתחשק לך להעיף לו סטירה״, אבל היי, מה אתם יודעים: אתר ההיכרויות הענק ״אוקיי קיופיד״ הצהיר לאתר הטכנולוגי npr.com שסאפיוסקסואל הוא אחד מהטרנדים הלוהטים שלו, ושרבים מהמשתמשים באתר בוחרים להגדיר את עצמם ככאלה. אז מה לכל הרוחות הם רוצים, מה זה בדיוק אומר ואיך אפשר להימנע מלשתות איתם בירה? כל התשובות על הטרנד הכי רותח של עולם ההיכרויות.

שלדון קופר סופר-סטאר

קודם כל, הרשו לנו להרגיע אתכם: כמו כל טרנד חדש בחמש השנים האחרונות, יקחו בדיוק שמונה דקות עד שהוא יעבור ויחלוף מן העולם. ובכל זאת, נכון לעכשיו הסאפיוסקסואלים כאן, ובוא נקווה שהם לא כאן כדי להישאר.

המונח סאפיוסקסואל אינו חדש, והוא הומצא עוד בשנת 1998. קצת קשה להגדיר אותו במשפט אחד, אבל אם בכל זאת צריך, סאפיוסקסואל הוא מי שמעדיף יכולות אינטלקטואליות על פני משיכה גופנית. זה אולי נשמע נחמד על הנייר, אבל כפי שמעידים יותר ויותר אנשים שיוצאים איתם, מדובר בחבורת חוכמולוגים פלצנים שבטוחים שהם גאוני הדור ורק מחפשים מישהו שישתווה (או לפחות שיהיה קרוב) למוחם העצום.

בקיצור, העולם מתחיל לשכפל את שלדון מ״המפץ הגדול״.

למעשה, הטרנד הפך כל כך פופולרי עד שעכשיו קיים אפילו מבחן און-ליין שמאפשר לך לבדוק האם אתה סאפיוסקסואל. בין המשפטים שאיתם צריך להסכים: ״אני אוהב נשים או גברים שהם לא רק אינטילגנטיים, אלא מתלבשים בצורה אינטליגנטית״, ״אנשים טיפשים גורמים לי להתעצבן או להיגעל״ ו״אני מעוניין שבן זוגי ידקלם פואמה מורכבת או שיקריא קטע מספר לפני שאנו נכנסים למיטה״.

הצליחו לעצבן גם אותו. בלוגר הוידאו פול ראמז אומר: "כשאני הייתי ילד היית יכול להיות נורמלי או סוטה מין. זה כבר יצא משליטה"

בלוגרית היחסים הנחשבת גבריאל מוס הייתה בין הראשונות לצאת נגד הטרנד החדש, וכתבה: ״מה, לכל הרוחות, אומר המשפט ׳להתלבש אינטילגנטי׳?! מישהי ששמה ספר שירים של שייקספיר בחזה? אני חושבת שזה כעצם אומר ׳להתלבש כמו מישהו מהמעמד הבינוני ומעלה׳, מה שמביא אותנו לבעיה האמיתית של הסאפיסקסואליות החדשה: יש מעט מאוד אנשים שיתאימו להגדרה הזו, וזהו בעצם ניסיון לקבוע איך אדם חכם צריך להתנהג ולהיראות. אבל הקטע עם אנשים חכמים הוא שהם באים בכל מיני צורות וגדלים וסגנונות לבוש, ואם תדבקו בלצאת עם סאפיוסקסואלים, רוב הסיכויים שלא תפגשו אותם בחיים… הבעייה האמיתית עם סאפיוסקסואלים היא שהם אולי מצהירים שהם נמשכים לשכל, אבל בעצם הם נמשכים לקלישאה בורגנית, וזה משהו טיפשי מאוד״.

גם הבלוג המעולה אקס-או ג׳יין לא חסך את לשונו המושחזת מהתופעה, וכתב: ״באופן אישי, כמשחק מקדים, אני מעדיפה שיגעו לי בדגדגן מאשר שיקריאו לי שירים של קאנט. אבל היי, אולי זו רק אני, ואני בהחלט מוכנה לקבל את העובדה שיש אנשים שמעדיפים את זה. אני לא מוכנה לקבל את העובדה שיש יותר משלושה כאלה… הסאפיוסקסואלים טוענים שמשיכה מינית פשוט לא משנה להם, ואני לא קונה את זה. כל הסאיפיו סקסואלים שאני ראיתי יוצאים עם אנשים די אטרקטיביים, אז כשאני מריחה עכבר מת בחדר, אני לפחות מצביעה עליו ואומרת שמשהו פה מסריח״.

כך או כך, ולמרות מחאת הגולשים (שבהחלט צוברת תאוצת בימים האחרונים), התופעה מתרחבת ואפילו זכתה לאתר אינטרנט משלה. אם עוד לא עשיתם את המבחן, אתם בהחלט מוזמנים. ואם עשיתם את המבחן וגיליתם שאתם סאפיוסקסואלים, אל תתפלאו אם אנחנו מסננים אתכם בפעם הבאה שתתקשרו.