לפני שנתיים זיהו הכוחות המיוחדים שמלווים את הארי תנועה חשודה בקרבתו. הנסיך הבריטי בדיוק לחץ ידיים להמון האדם שבה לראות אותו מסידני, כשמתוך המים בנהר סידני איתרו השומרים דמות חשודה.

שלושה מאבטחים זינקו למים ועצרו את הדמות המסוכנת, ששכרה קיאק רק כדי להתקרב אל הנסיך הבריטי. ויקטוריה מקריי, אז בקושי בת 19, התגלתה כחשודה על הקיאק.

בחקירתה שאלו אותה השוטרים האם היו לה כוונות להתנקש בחייו של הארי. היא השיבה בשלילה וענתה: ״לא, אני רוצה להתחתן איתו. האם תואילו להעביר לו ממני הצעת נישואין?״.

שנתיים עברו. ויקטוריה המסכנה לא שמעה מהארי. אז לא נותרה לה ברירה, והיא החליטה שהיא חייבת לעשות את זה בעצמה.

כשהארי פגש את ויקי

הנשיקה הזו - שלגמרי נכפתה על הנסיך הארי, שהסכים רק לנשק את הצעירה בת ה-21 על הלחי - מסעירה את בריטניה כבר כמה ימים טובים, אבל לא בדרך שבה הייתם מצפים. כאילו, כן, אפשר - ואולי גם צריך - לדבר על הטרדה מינית ועל העובדה שהיא קצת פסיכית, אבל למה לעשות את זה כשאפשר להגיד "היי, תראו כמה הם חמודים ביחד!"

אחרי הנשיקה הזו (ואחרי שהתגלה שגם תקרית הקיאק לא הייתה הפעם הראשונה, ולפני שנה שכרה הצעירה יחד עם אביה מטוס קל ועליו שלט ובו הציעה להארי נישואין), ובמקום לגנות את הצעירה, נראה שהתקשורת בבריטניה החליטה כמעט פה אחד שזה יהיה מהלך הרבה יותר מניב רייטינג להפוך אותה לכוכבת.

וכך הנסיך המסכן בן ה-30, שגם ככה אוכל מרורים מהתקשורת על העובדה שהוא עדיין רווק, מתעורר כבר כמה ימים לסיוט בו המעריצה האובססיבית שחצתה כל גבול אפשרי מופיעה, מצולמת ומרואיינת תחת כל עץ, עיתון ואתר אינטרנט רענן.

״הנסיכה הטראגית״, כך מכנים אותה באנגליה. הייתם חושבים שזה בגלל הכתר המגוחך שעל ראשה בתמונה המדוברת, אבל זה יותר בגלל שחיטוט בעמוד הפייסבוק שלה גילה שפעם רכשה העתק של שמלת החתונה של הנסיכה דיאנה, אימו של הארי, והסתובבה איתה בבית במשך כמה ימים טובים.

אובססיבית, כבר אמרנו.

וכשהארי ביקר בסידני לפני כמה ימים, מקריי שוב הייתה בקהל. ״הצעתי לך נישואין שלוש פעמים״, היא הטיחה בו, ״זו ההזדמנות האחרונה שלך״. הארי צחק, ביקש ״לחשוב על זה״ והסכים לנשיקה חפוזה על הלחי. השאר היסטוריה.

״הוא אמר שהוא מוכן רק לנשיקה על הלחי, אבל אני החלטתי שזהו, אני הולכת על זה״, אמרה מקריי לדיילי מייל, שם זכתה לכתבה גדולה. ״זה היה מדהים, אנחנו נועדנו להיות יחד. הייתה בינינו המון כימיה, כל מי שהיה באזור הרגיש את זה. אני משוכנעת שגם הארי חש בזה״.

יחבר שתיים ועוד שתיים?

מיותר לציין - ובכל זאת נציין - שאם המצב היה הפוך וגבר היה מנשק בכוח איזו עלמת חן חסרת ישע העיתונים לא בדיוק היו מעניקים לו כתבות שער, ובוודאי היו דורשים שייכנס לכלא מאשר שייכנס בשערי הארמון.

״הוא כל כך גברי״, אמרה מקריי בראיון. ״הוא קצת מורד במשפחה המלכותית, וזה מדליק אותי מאוד. גם חוש ההומור שלו מדהים. איך אפשר שלא להתאהב בו?״.

אבל איש, כמובן, לא מגנה אותה, אלא להיפך. יותר ויותר ראיונות מתפרסמים איתה מדי שעה, והטקסטים הופכים להיות מופרכים יותר ויותר. ״הוא דלוק עלי, אני משוכנעת״, אמרה בראיון לאתר וומנ׳זדיי. ״הוא נישק אותי חזרה לפני שהוא התרחק. אני בטוחה שהוא יודע לחבר שתיים ועוד שתיים״.

כך או כך, ולמרות שהארי טרם השיב להצעה הנדיבה, התקשורת כבר עסוקה בלהשוות את הבחורה נאת המראה לקרסידה בונאס, האקסית של הארי, ובאתר ״סטאף״ אף הגיעו למסקנה שהן דומות (!), ולכן הארי בהחלט צריך לשאת אותה לאישה (!!) או לפחות לצאת איתה לדייט (!!!). האם מדובר באפיזודה חולפת, או שהאוסטרלית הנחושה לא תרפה עד שתיכנס לשמלת החתונה המקורית של דיאנה (או לפחות עד שתיכנס לכלא)? אנחנו נמשיך לעקוב.