הכל מתחיל בדרך שבה אנחנו חושבים. נכון, זה קצת נדוש להגיד את זה, אבל מה לעשות שכשזה מגיע לדייטים – זה נכון.

אנשים שונים יתנו פרשנות שונה לאירועים שונים (מכירים את זה שאת רמזת לו בבוטות שאת מוכנה לנשיקה הראשונה והוא "לא הבין"? אז זה בדיוק), והרבה פעמים שינוי החשיבה יביא לתוצאות שונות לחלוטין בחיים האמיתיים שלכם.

יופי, בטח תגידו לי, מהמם. אם זה רק היה כל כך פשוט.

הקטע הוא, שזה באמת פשוט!

איך עושים את זה? או, טוב ששאלתם.

נו, עליתי על הכביש המהיר. עכשיו מה?

הקוראת גילי הירש (שאפילו הסכימה להיחשף בשמה המלא, ואני מודה לה על האומץ) שלחה לי מייל לפני כשבוע בעקבות הטור האחרון והתאוננה שאמנם היא לקחה את עצתי והחליטה לעלות על הנתיב המהיר, אבל לפעמים היא מרגישה שריק שם. וזו שאלה מצויינת בעיני, כי האם זה שאתם החלטתם שעכשיו מגיעה לכם מערכת יחסים רצינית ואוהבת אומרת שהעולם צריך להתיישר בדיוק לפי הרצונות שלכם?

לפעמים שני נהגי מירוץ רק יפריעו בדרך לחופה (צילום: shutterstock)
לפעמים שני נהגי מירוץ רק יפריעו בדרך לחופה (צילום: shutterstock)

גילי סיפרה שאין לה בעיה להשיג דייטים, ואני בהחלט מאמינה לה, אבל גם סיפרה שאין לה שום רצון "לבזבז" זמן על בחורים שלא רוצים לעלות על הנתיב המהיר יחד איתה. בגלל שלצערנו עדיין אין לנו סימנים על החולצות או נורות מהבהבות מעל הראש (אני חושבת שעליתי כאן על סטארטאפ!) גילי נוהגת להפציץ בסדרת שאלות בדייט הראשון כדי לבדוק האם מולה יושב הבחור המתאים. גם היא יודעת שזה לא בדיוק הדבר הסקסי ביותר לעשות, אבל, היא שואלת ואני מצטטת: "מה עדיף, לבזבז חודש, חודשיים או חצי שנה על בחור שלא רוצה ילדים או לא רוצה משהו רציני?".

שאלה טובה. המצב האידיאלי, כמובן, היה לבחור את השותפים הכי מתאימים למסע שלנו. אין אופציה טובה יותר מאשר למצוא אנשים שבעצמם מחפשים את הדרך המהירה. עם זאת,זה לא תמיד מסתייע, ולכן צריך טיפה להוריד את הסטנדרטים ולהסתפק באנשים שאין להם בעיה לבחור בדרך המהירה בעתיד.

כן, שמעתם נכון: לא כולם חייבים להיות ברמת הדיוק שלכם כשאתם מחליטים לנסוע בדרך המהירה. לא כולם עברו את החוויות שלכם (יותר ויותר נשים בגילאי השלושים פלוס יוצאות עם גברים צעירים מהן. זה נחמד, אבל אל תצפו שהם יהיו מוכנים לילדים מיד כשאתן מוכנות), ולא כולם בנויים לגלות את האור בדיוק בשנייה שאתם ראיתם אותו. ככה שכל מה שמספיק לנו הוא שיתוף פעולה, זרימה או אי התנגדות. לא תמיד חייבים שני רכבי מירוץ בדרך לחופה. לפעמים אחד זה לגמרי מספיק.

קחו יוזמה ותובילו

זכרו את המשפט הבא בפעם הבאה שאתם יוצאים לדייט: מספיק אחד לטנגו. לא באמת חייבים שניים.

למעשה, שוו בנפשכם את הסיטואציה הבאה: נניח ואתם רוקדים עם רקדן מקצועי שמכיר את כל התנועות וגם יודע להוביל. כל מה שצריך הוא שתשחררו קצת את הגוף ותתנו לו להוביל אתכם כדי שהריקוד יזרום ויראה מרהיב.

אבל גם הרקדן המקצועי ביותר לא יכול לגרום למי שמחזיק את הגוף נוקשה ומסרב לזוז להיראות טוב. ככה שהחוכמה היא פשוט לסנן את אלו שיהרסו לנו את הריקוד, ולא לסנן כל אחד שאינו רקדן מקצועי כמונו.

אם אתם על הנתיב המהיר, אתם הרקדן המקצועי. אתם יודעים מה אתם רוצים, אתם יודעים לאן אתם מבקשים להגיע ואני יודעת שבתוך הראש שלכם כבר דמיינתם בדיוק את כל התרחישים. לא צריך שניים כאלה. לפעמים זה אפילו יכול להזיק קצת.

ובכל זאת, שאלה גילי, איך לא מבזבזים זמן, או לפחות מגלים את התשובה לאיזה סוג משתייך הבן אדם בכמה שפחות ימים. התשובה פשוטה אך יעילה: יוצאים לדייט.

נשמע בנאלי? אחלה. אז בהזדמנות תסבירי לי למה את מבזבזת כל כך הרבה זמן בשיחות פייסבוק חמודות (אגב, רק נדמה לך שהן חמודות) ועצלות, בשיחות טלפון בטלות ובהתכתבויות וואטסאפ עם בחורים שלא יובילו לשום מקום. מרוב שלמדנו, גברים ונשים כאחד, שלא להלחיץ, שלא להיראות חלילה כאילו אנחנו רוצים, לפעמים יעברו שבועיים וגם חודש מהרגע שקיבלנו מספר טלפון ועד הרגע שניפגש עם אדם שאנחנו מעוניינים בו, הכל בשם איזו קוליות ומגניבות מאוסה ומעושה.

נכון, גם התכתבות מלמדת אותנו משהו על בן אדם. גם שיחת טלפון נותנת משהו. אבל רק דבר אחד נותן הכל: דייט בעולם האמיתי.

תפסיקו לבזבז זמן על שיחות טלפון עקרות, וצאו לדייט (צילום: shutterstock)
תפסיקו לבזבז זמן על שיחות טלפון עקרות, וצאו לדייט (צילום: shutterstock)

השתמשו בהתכתבות אך ורק כדי לפסול את הקיצוניים: המעורערים בנפשם (לדעתכם, כמובן), הלא רלוונטיים לנו מבחינת גיל, אלו שלא מחפשים את אותו דבר שקורץ לנו או אלו שסתם לא מתאימים. אני לא מדברת רק על שאיפות או על מצב סוציואקונומי, אלא מתכוונת שאם פגשתם קיבוצניקית מהערבה שרוצה להישאר בקיבוץ ואתה תל אביבי שנשבע שלא יעזוב את העיר ומישהו מכם מחפש את הדרך המהירה, עדיף שלא תיפגשו. כן, גם אם התמונה שלה מהממת והוא כותב יפה ובמילא יהיה ביום כיף בתל אביב בעוד שבוע. זו ירידה לדרך צדדית שמרחיקה אתכם מאוד מהדרך המהירה.

יותר מדי סרטים וספרים לימדו אותנו לצפות ולקוות לאיזו החלטה משמיים שתנחת עלינו, ואחרי שיחת טלפון אחד להרגיש מאוהבים לחלוטין. יותר מדי מטופלים ומטופלות מגיעים אלי ומספרים שהכירו בחור או בחורה אבל הם "לא יודעים" או "לא נדלקו" או שלל הסברים אחרים שגורמים לי לרצות לתלוש להם כמה שערות מהראש.

לחצו לצאת לדייט כמה שיותר מהר ולהיפגש בארבע עיניים, כי רק ככה אפשר לגלות באמת מי האדם שמולכם. אבל איך יודעים האם זה האדם שאתם מחפשים בדייט אחד? בסוגיה הזו נתעסק בשבוע הבא.