אתה נאה, מצליח, שווה ואיכשהו – אתה עדיין לבד. יופי שאתה מצליח לשכנע את כולם שזה מבחירה, אבל המהירות שבה אתה יכול פתאום להיכנס לקשר עם מישהי שמדליקה אותך – במציאות או בדמיון - מראה שאתה דווקא כן בעניין.

ויותר מזה, קראת את כל המחקרים שמדברים על למה לגברים משתלם יותר להיות במערכת יחסים: הם חיים יותר זמן, הרבה פחות מדוכאים, וגם מעלים את ההכנסות שלהם כשהם מחוברים ומקימים משפחה. איך?. מה זה משנה. עם עובדות לא מתווכחים. גם לא עם נשים, אגב.

גם הוא נכנע בסוף. ומה איתך? ג'ורג' קלוני ואמאל אלמודין (צילום: gettyimages)
גם הוא נכנע בסוף. ומה איתך? ג'ורג' קלוני ואמאל אלמודין (צילום: gettyimages)

אז הנה למה אתה לבד, וכמובן, איך אפשר לפתור את זה ולמצוא את עצמך בזוגיות.

1. כי עוד לא החלטת, ויש לך עוד זמן

הכל עניין של החלטה. וכאשר גבר מחליט שזהו, עכשיו זה הזמן למצוא את האחת שישתקע איתה, הפרוייקט יוצא לדרך ולרוב מצליח. אז למה אתה עדיין לבד? כי עוד לא בחרת להחליט.

המוח הגברי מאופיין בדגש חזק על זמן הווה (בניגוד למוח הנשי שמאופיין במחשבה על העתיד ותכנון קדימה), ולכן החוויה של העכשיו היא חזקה במיוחד. הכי כיף לך לצאת, לבלות, לדמיין שכל זה שלך ויכול להיות שלך עד מתי שתרצה. אז למה לוותר על זה? נדחה את ההחלטה עוד קצת.

אז זהו, שלא. מחקרים מראים שהמבנים המוחיים שלנו מתחילים להתקבע אחרי גיל שלושים, והולכים ומתקבעים יותר ויותר. זוכר איך בגיל עשרים ומשהו הכל היה יותר קל עם בחורות? ככל שאתה מושך יותר זמן כרווק, עם הגיל זה כל מה שתדע לעשות, וממש לא תצליח לצאת מזה ולהתחיל ליצור קשר, כי פשוט שכחת כבר איך. כל מה שמתרגלים אליו נהפך להרגל במוח ובתודעה שלנו, וכל מה שמזניחים נעלם.

איך פותרים את זה:

תחליט. תבין שהזמן הוא לא שלך לנצח אפילו שזה נראה ככה עכשיו, תראה את עצמך בעתיד ותשאל:אתה באמת רוצה להיות אבא לתינוק בגיל מבוגר? ויותר חשוב - האפשרויות שלך הרבה יותר גדולות עכשיו.

2. אתה פוחד פחד מוות מפגיעה

מה שעוצר אותך הוא פחדים והרגלים. לא משנה מה אתה סוחב איתך מהעבר, סיפורים כואבים מהבית, דימוי גוף או דימוי עצמי בעייתי, אקסית מוטרפת, הרי שבסוף הכל מתנקז לעניין אחד: אם אתה רווק, זה אומר שיצרת לעצמך מנגנונים שפחות מכאיבים לך מהכאב העתידי שיכול לתקוף אותך אם תפתח את הלב למישהי, ואז היא תנטוש אותך.

מחקרים מראים שגברים מתאוששים לאט יותר ובקושי עמוק יותר מפגיעה רגשית, משתי סיבות עיקריות: כי הם לא מתורגלים בזה (בנים בביה"ס פוגעים בד"כ פיזית, ועם זה קל יותר להתמודד) וכי אין להם מערך תמיכה רגשי. לנשים בדרך כלל יש מערך של אחות, חברה, אמא, בת דודה או שכנות שיהיו שם בשבילה בשעת משבר וישמחו לתמוך בה גם בשיחות של שעות עד להחלמתה. החברים הגברים שלך ישתפו פעולה לזמן קצר, ואז תרגיש שהם חושבים כבר: גבר, בחייאת, אכלת לי את הראש.

איך פותרים את זה: תבין שאתה מפחד, ושהפתרון הכי טוב בכל מצב של פחד זה פשוט לקפוץ לתוכו. כמה גרוע זה כבר יכול להיות? אתה יכול לעמוד בזה. מה עדיף, להישאר עם דימוי נצחי של רווק שלא מצליח ליצור קשרים? תנסה – תצליח. כל מה שאתה צריך זה להחליט.

3. מודל איקאה (כן, אני יודעת שאף פעם לא היית שם לבד, אבל תקשיב בכל זאת)

תכל'ס, המיתוס הוא באמת נכון. הצורך של גברים להיות במערכת יחסים הוא באמת נמוך מזה של נשים. גם הצורך הרגשי שלהם בתוך מערכת היחסים שונה מהצורך של נשים. ולכן, הרבה מאוד פעמים אתה בכלל לא מרגיש שאתה לבד, כי אתה ממלא את הזמן שלך במחשב, בספורט, בחברים, בדייטים או הכי גרוע, בידידות או יזיזות. אתה יודע שבסוף אתה תצא מהבועה שלך ותייצר מערכת יחסים עם מי שתיראה לך מתאימה, אבל היא עוד לא הגיעה. מעניין למה.

התשובה לשאלה היא בעיקר כי אתה פועל מתוך הצורך האנושי למקסם הנאה ולהימנע מכאב. אלא שבדרך כלל זה לא עובד לטווח ארוך. אתה מוכר לעצמך אשלייה שיש לך הרבה אופציות, אבל זה בעייתי בדיוק כמו מודל איקאה. תמיד כשאתה שם אתה רואה כזה שפע, ויש הכל, והספות נראות מעולה, אבל כשאתה באמת צריך ספה, ואתה חייב גודל, מרקם, צבע ספציפיים, אף פעם אין בדיוק את מה שאתה מחפש.

איך פותרים את זה: דיאטת מסיחי דעת. מהיום, לא חושבים על אלפי הבחורות שבחוץ, אלא ממקדים. לא חוזרים לשוטט באתרים אחרי שהיה דייט טוב, אלא ממקדים. והכי חשוב, מפנים קצת זמן להבין מה לא עבד לך בעבר, ונמנעים מלחזור על אותן טעויות.

תהיה נאמן לגבר הפנימי שבך, אולי בסוף תהיה כמוהו. ריאן גוסלינג (צילום: gettyimages)
תהיה נאמן לגבר הפנימי שבך, אולי בסוף תהיה כמוהו. ריאן גוסלינג (צילום: gettyimages)

4. כי אתה לא משתמש בחוזקות שלך מתחומים אחרים

בסדר, החלטת שאתה בעניין, אבל אתה תמיד נופל על כל המשעממות, וכשאתה סוף סוף נופל על בחורה שמדליקה אותך, זה נגמר יותר מהר ממה שזה התחיל. ברור שהכי קל לדבוק בססמאות ולהגיד לעצמך משהו שכל הנשים דפוקות, אבל בוא נחשוב שנייה עליך, כי סביר להניח שלא כל נשות העולם הן הבעיה.

יש לך תחום שאתה ממש טוב בו? ספורט? עבודה? חברים? ואיך אתה מתנהל שם? נכון שאתה מבין שגם אם יש לך לקוח מצויין שאתה מסתדר איתו, אתה לא תציע לו מחיר מעולה, תיתן לו הטבה מיד אחרי זה, תשאל מה שלומו, תשלח לו משהו מעניין שקראת שיכול לעניין אותו, ואז גם תזמין אותו לדרינק? נכון שתבין שאנשים אולי רוצים הכל מהר ועכשיו, אבל מעריכים ומתעניינים יותר במה שבא בשלבים ומאפשר העמקה? אז אותו דבר עם בחורות. בחורה היא בן אדם. גם היא לא יכולה, בדיוק כמוך, לקבל הרבה מדי, מהר מדי, חזק מדי. תתחיל לחשוב על חוקי הרומנטיקה בהשוואה לחוקים שאתה כבר כן מכיר ושולט בהם מתחומים אחרים, ותעבוד על פי מה שכבר הצליח לך.

איך פותרים את זה: כמו בכל תחום בחיים, מידתיות ושיקול דעת הם שם המשחק, בדרך כלל. בדיוק כמו שאתה יכול להיזכר בבחורות שעפו עליך וזה כיבה אותך, ככה כדאי שתפעיל את המוח ותייצר חיזור הרבה יותר מידתי.

עדיין ישן באלכסון? כנראה שזה בגלל איקאה (צילום: shutterstock)
עדיין ישן באלכסון? כנראה שזה בגלל איקאה (צילום: shutterstock)

5. כי אתה לא נאמן לטבע הגברי הפנימי שלך

סיפרו לך שבחורות הן עדינות, שצריך להשקיע בהן, לעשות איתן דברים שהן אוהבות, לא לגעת בהן מוקדם מדי וכאלה.

הקטע הוא שזה נכון.

אבל מה שבאמת חשוב כאן זה לא לאבד את האנרגיה הגברית שלך. האנרגיה הגברית היא זו שמאפשרת לגברים להתגושש בלי לחשוב על פציעות, שמאפשרת להם לעשות ספורט אתגרי מטורף בלי לחשוב על התוצאות ולעשות כסף בדרכים יצירתיות שאף אחד עוד לא חשב עליהן.נשים מאוד אוהבות את האנרגיה הזאת. הן מריחות אותה מקילומטרים, ואז כל מה שאמרתי הרגע כבר לא כל כך חשוב. גבר שמחובר לאנרגיה הגברית שלו לא מנסה לשלוח ידיים לבחורה שמתיישבת רחוק ממנו, הוא פשוט מעורר בה התרגשות כי הוא לא מפחד והוא משוחרר. היא כבר תבוא אליו..

גבר שממתין לדייט חמישי כדי להיות בטוח שהוא לא יידחה עם הנשיקה, לא יגיע אליו. הבחורה המסכנה תהיה כל כך מתוסכלת שהיא פשוט תעבור הלאה. גבר שמעז (מעז, לא תוקף, כן?) אולי יידחה, אבל יקבל למחרת את הצ'אנס הבא. או יותר טוב, ידאג לקבל אותו.

הסטטיסטיקות מראות שאנשים שהגיעו רחוק והצליחו בכל תחום עשו את זה כי ממש לא הזיז להם להמשיך לנסות. הם ספרו רק את ההצלחות ולמדו מהן, ובכלל לא התייחסו לכשלונות מעבר לצד הלימודי שלהם.

איך פותרים את זה: תהיה גבר. תחתור למטרה, תדע לאן אתה הולך, ותשדר את זה. חוסר בטחון הוא לא סקסי, בוא נחליף אותו ביוזמה גברית וחתירה לתוצאות. רק תשמור את הידיים שלך לעצמך, כן?