ישנם הרבה דברים שמגזין הנשים קוסמופוליטן לא התבייש לכתוב עליהם מעולם. הוא היה הראשון לכתוב על מין אוראלי (ולהדריך נשים איך לעשות אותו), הוא היה הראשון, לטענתו, שפרסם בעיתונות המיינסטרים את תנוחת ה״קאו-גירל״ ועכשיו, המגזין שמכונה ״תנ״ך הסקס של הנשים בארה"ב״ עושה שוב היסטוריה קטנה - גדולה, כשלראשונה מאז יצא לאור פרסם מדריך לסקס לסבי, ובכך הכיר בעובדה שישנה עוד אפשרות לסקס חוץ מאשר מין הטרוסקסואלי.

הכתבה שעשתה היסטוריה. מהיום קוסמופוליטן הוא לא רק לסטרייטים (מתוך cosmopolitan.com)
הכתבה שעשתה היסטוריה. מהיום קוסמופוליטן הוא לא רק לסטרייטים (מתוך cosmopolitan.com)

אז נכון, רוב העולם המערבי המודרני כבר גילה את העניין הפעוט הזה (ואפילו, תאמינו או לא, ישן טוב בלילה עם הידיעה הזו), אבל העיתונות האמריקאית רחוקה מלהיות ליברלית, ומדובר בקפיצת מדרגה ענקית ובציון דרך של ממש עבור מגזין הנשים הגדול ביותר באמריקה, המונה 1.6 מיליון עותקים בשבוע.

קוסמופוליטן, יש לציין, יצא לאור עוד ב-1886 כמגזין משפחתי, אך ב-1960 שינה את צורתו לזו שאותה אנו מכירים היום כמגזין נשים. עם השנים החליט המגזין לשים יותר ויותר דגש על סקס ופרסם כמה מדריכים נועזים למדי, אך תמיד התייחס לעובדה שמין יכול להתקיים רק בין גבר לאישה, כשכל האופציות האחרות נפסלו על הסף.

עד עכשיו.

במגזין האחרון שלו פרסם העיתון לא פחות מ-28 תנוחות (!) של סקס לסבי, כולל מדריכים צעד אחדי צעד, כשהוא מסביר בפרוטרוט ובעזרת איורים איך לבצע את תנוחות ה״קינקי ג׳וקי״, ״ארוטיק מייפול״ ו״הסקסי ספיידר״. המגזין החליט שאם כבר הולכים על זה אז אפשר לפרוץ את כל הגבולות, כנראה, והכניס גם אביזרים, צעצועי מין ואפילו תנוחות בידיאסאם. כי אם כבר נפתחנו, אז עד הסוף.

המהלך, כאמור, הוא אחד המשמעותיים ביותר שרשמה הקהילה הגאה בשנים האחרונות. עיתונות המיינסטרים לא ידועה בחיבתה ליחסים הומוסקסואליים מכל סוג, אבל כשאחד המגזינים הגדולים ביותר במדינה מחליט לפרוץ את הגבולות, רוב הסיכויים ששאר המגזינים ילכו אחריו.

״בכל פעם שהאופנה האירוטית שלנו התפתחה, קוסמו היה שם כדי להציג את השינויים״, אמרה העורכת לשעבר רואן פלינג לדיילי מייל. ״לכן, אין ספק שהפרסום הזה של המגזין של סקס לסבי הוא משמעותי בדיוק באותה מידה. חוץ מזה, זו חייבת להיות הקלה אדירה לכותבתי קוסמו, שכבר כתבו את כל מה שאפשר לכתוב על מציצות״.