הנה תרגיל נחמד לשעות הפנאי: פתחו עיתון - כן, כל עיתון - מכל אזור שהוא בארצות הברית וחפשו, אי שם בעמודי הרכילות, את הדיווחים על משפט הגירושין ההו-כה-מכוער של הבמאי מייקל מור ואשתו מזה 22 שנה, קת'לין גלין. אמנם אנחנו לא אורי גלר (ואפילו לא ליאור סושרד), אבל אנחנו מהמרים שאחת הכותרת תכריז שמדובר ב"משפט הגירושין המכוער ביותר שידעה ארצות הברית מעולם".

אבל אתם יודעים איך זה אמריקאים, יש להם זכרון קצר. ואף על פי שמשפט הגירושין הזה בהחלט הופך לאחד המכוערים והנוראיים שידענו בשנים האחרונות, עדיין, בכל זאת, יש היכל תהילה של גירושין בהוליווד, וחשבנו שזה יהיה זמן טוב לנבור בו, ולהיזכר בפרשיות שבאמת מתמודדות על התואר הלא נכסף בכלל.

דניס ריצ׳ארדס וצ׳ארלי שין

התחתנו: 2002

התגרשו: 2006

מה נסגר: כשזה מגיע לגירושין (או לפיטורין. או לכל דבר אחר בחייו), צ׳ארלי שין לא יודע לסיים את זה יפה. אבל במקרה של הגירושין מדניס ריצ׳ארדס, זה היה מכוער במיוחד.

האמת היא שאנחנו אומרים ״היה״ מתוך הרגל, אבל הגירושין האלו, למרות שהסתיימו אי שם בשנת 2006, עדיין מתרחשים. הנה, רק לפני כשלושה חודשים הודיע שין חד צדדית לריצ׳ארדס שהוא מפסיק לשלם לה את דמי המזונות החודשיים בסך 55,000 דולר, ואף איים למכור את הבית שקנה לה כדי שתוכל לגור קרוב אליו על מנת שיזכה לראות את שני ילדיו. ריצ׳ארדס, אגב, התחננה בפניו שיפסיק להוציא את הכביסה המלוכלכת שלהם בפומבי, אבל אתם יודעים בדיוק איזה חלק בגוף הבקשות של ריצ׳ארדס מעניינות את שין.

לא שריצ׳ארדס היא איזו טלית שכולה תכלת, כן? בעדויותיה בבית המשפט הציגה את שין כאדם חולה ופרנואיד, האשמות ש״איכשהו״ דלפו החוצה לתקשורת. השניים ממשיכים להחליף חבטות עד היום, ואנחנו בעיקר מרחמים על שני הילדים שממש בקרוב יהיו מספיק גדולים כדי לגגל את אבא ואמא שלהם, ותסמכו עלינו, הם לא יאהבו את התוצאות.

הת׳ר מילס ופול מקרטני

התחתנו: 2002

התגרשו: 2006

מה נסגר: כשפול מקרטני כתב יחד עם ג׳ון לנון את ״כשאהיה בן 64״, הוא בטח לא דמיין לעצמו שבגיל 64 הוא יעמוד בבית המשפט ויסביר לשופט יו בנט למה אשתו השנייה מנסה לקרוע אותו ואת הקריירה שלו לגזרים, ויעשה הכל כדי לתת לה כמה שפחות מהסכום האסטרונומי אותו צבר בחייו, במאבק שהפך להיות מכוער מרגע לרגע.

מה שהתחיל בחתונה גדולה ויוקרתית בשווי 3.2 מיליון דולר הסתיים באחד מהסכמי הגירושין השערורייתיים ביותר בעולם, כשמילס זכתה ב-48.6 מיליון דולר מהונו של מקרטני, או 12.15 מיליון לכל שנת נישואין, אם תרצו.

עם זאת, מילס יצאה בשן ועין מהסיפור והפכה לבדיחה של ממש, כשסיפרה בבית המשפט כיצד ״הצילה למקרטני את הקריירה״, ״הייתה המוזה שלו למוזיקה״ ועוד שלל הצהרות מופרכות. השופט בנט קבע בפסק הדין ש״עדויותיה של מילס הi לא רק לא מדוייקות, אלא מצאתי אותן לא אמינות בצורה קיצונית״. יצויין שלמרות הסכום האסטרונומי, מדובר בחמישית מהסכום אותו ביקשה בהתחלה (250 מיליון דולר) וקצת יותר ממה שמקרטני הציע (30 מיליון דולר). במהלך המשפט החליפו הזוג האשמות קשות (היא האשימה אותו שגמר לה את הקריירה, הוא האשים אותה שהאזינה לו לטלפון), וזה בהחלט לא היה נעים לצפייה או לקריאה. מפעם לפעם מתראיינת מילס ומטיחה במקרטני האשמות אך הוא, בגיל 72, כבר יודע שיש מצבים שבהם עדיף לשתוק.

קים קרדישיאן וכריס המפריס

התחתנו: 20.8.2011

התגרשו: 72 ימים אחר כך

מה נסגר: בואו נודה באמת: לא היה יום אחד ב-72 הימים האלו שלא שמענו על החתונה הזו. זה התחיל בספיישל טלוויזיוני של שני חלקים (כיאה לכוכבת ריאליטי במעמדה של קרדישיאן) על החתונה, המשיך במסע עולמי ובמה שהוושינגטון פוסט כינה ״בליץ מדיה בלתי נתפס״ ואז, בוקר בהיר אחד, פחות משלושה חודשים אחרי החתונה, הגישה קרדישיאן בקשה להתגרש, ושערי הגיהנום נפתחו.

המפריס הפגוע טען שקרדישיאן ״הונתה״ אותו ושהשתמשה בו לצרכי יחסי ציבור בלבד על מנת להזניק את הקריירה שלה עוד יותר, ו-72 ימי הנישואין הללו הובילו ל-536 ימים מתישים של מאבק משפטי בלתי פוסק שכלל חילופי האשמות מרושעים והסתיים, להערכת התקשורת, רק בגלל שהמפריס העדיף להופיע עם קבוצתו הברוקלין נטס בפלייאוף הנ.ב.א במקום בדיון המשפטי שנקבע לו, ועצבן את השופט. בסופו של דבר, לאחר שהמפריס דרש גישה למיילים הפרטיים שלה (ונדחה) ולטלפון הפרטי שלה (ונדחה) ולכל דבר פרטי אחר שלה (ונדחה) ונשאר בלי הרבה דרכים להוכיח שאכן הייתה שם הונאה, הסכימו השניים להתפשר (לא לפני שאמר לתקשורת שהוא ״מושך את התביעה כי אני מרחם עליה, היא אישה מסכנה״). סכום הכסף ששולם לא פורסם מעולם, אבל אנחנו רק שמחים שהסיפור הזה מאחורינו.

טייגר וודס ואלין נורדגרן

התחתנו: 2004

התגרשו: 2010

מה נסגר: טוב, את הפרשה המכוערת הזאת אי אפשר לשכוח. מה שהתחיל כסיפור אהבה מתקתק וסכריני (הוא רדף אחריה שנה, היא יצאה עם מישהו אחר, בסוף זה נגמר בחתונה של שני מיליון דולר) הפך לאחת מפרשיות הבגידה האיומות ביותר שידעה ארה״ב (ושוודיה. והעולם כולו) כשתאונה של וודס מחוץ לביתו הובילה לגילוי המרעיש שבגד בנורדגרן עם 12 נשים לפחות.

למרות שהשניים השתדלו לשמור על סוג מסויים של קלאס, התקשורת עטה על הסיפור הזה כמוצאת שלל רב, ויום אחרי יום פרסמו הטבלואידים פרטים מביכים ואינטימיים על העבר של השניים, במה שבהחלט הפך להיות באיזשהו שלב חוויה לא נעימה במיוחד לקוראים, שלא לדבר על הזוג המתגרש.

בבית המשפט, אגב, העניינים היו קצת (אוקיי, הרבה) יותר סוערים, ובסופו של דבר זכתה נורדגרן בלא פחות ממאה מיליון דולרים, סכום אסטרונומי בכל מובן שהוא, ובכך באה לסיומה אחת הסאגות היותר מכוערות שראינו.

אם זה מנחם מישהו, אגב, לפני כחודשיים התראיינה נורדגרן למגזין ״פיפל״, וסיפרה שהיא וטייגר ״ביחסים ממש טובים, והוא אבא נהדר״. אין מה להגיד, החיים עם הגרוש הרבה יותר קלים כשחשבון הבנק שלך מרופד ב-100 מיליון דולר.

בריטני ספירס וקווין פדרליין

התחתנו: 2004

התגרשו: 2006

מה נסגר: כולנו מכירים את הסרט ״את מטורפת, אתה חתיך״, אבל בכל מה שנוגע לנישואין של בריטני וקווין כולנו קיבלנו את ההדגמה של מה שקורה כשהכותרת של סיפור האהבה שלך היא ״את מטורפת, אתה עוד יותר״.

הסיפור הזה התחיל רע ומר: פדרליין פגש את ספירס, ועזב את חברתו בחודש השביעי להריונה (!). השניים התארסו שלושה חודשים לאחר ההיכרות שלהם, ומשם, נו, זה רק הצליח להדרדר. חודשיים אחרי לידת בנם השני, וחודש אחרי שנתפסה נוסעת עם בנם המשותף באוטו כשהיא נוהגת ביד אחת ואוחזת בו ביד השנייה ביקשה ספירס להתגרש מפדרליין, מה שגרם לו לפתוח את הפה הגדול שלו וללכלך על בריט כאילו אין מחר.

מה הוא לא טען? שהיא משוגעת, שהיא מטורפת, שהיא עלולה להרוג את הילדים. היא, בתגובה, הוכיחה שכל זה עלול להיות נכון, כשגילחה את ראשה, עשתה כל מעשה מטורף אפשרי שאפשר להעלות על הדעת ואף התאשפזה פעמיים בבית חולים לחולי נפש. בשיא משפט הגירושין המכוער ביקש פדרליין למנוע מבריטני לראות את הילדים עד להודעה חדשה, אך בסופו של דבר אילץ אותם בית המשפט להסכים על חזקה משותפת, ובא לציון גואל.

קים בסינגר ואלק בולדווין

התחתנו: 1993

התגרשו: 2000

מה נסגר: למרות שעבר לא מעט זמן מאז הגירושין של השניים, הקללות והלכלוכים של שניהם אחד על השני עדיין מצלצלים לנו באוזניים מדי פעם, וזה לא ממש נעים לנו עד היום.

הם התחילו כאחד הזוגות החזקים של הוליווד, אבל נו, אתם יודעים איך זה: בנישואין מה שמשנה זה איך זה נגמר, ובמקרה של השנים הללו, זה נגמר רע.

במשך כל השנתיים שבהן התקיים משפט הגירושין שלהם השניים החליפו מהלומות מילוליות, כאשר בסינגר האשימה את בולדווין בהתעללות פיזית ונפשית, כשמצידו של בולדווין היה זה האח בילי שניהל את המלחמה כשבתגובה כינה אותה ״משוגעת עם קבלות״. אבל כל זה עוד היה החלק הנחמד של הגירושין הללו, שבאמת התחילו להדרדר כשהחלו לריב על חוקי המשמורת של ביתם המשותפת.

אחרי שהזוג הסכים על חזקה משותפת החליטה בסינגר להפר חד צדדית את ההסכם והפרה את תנאיו של בולדווין, שמצידו לא יצא בדיוק נקי מהסיפור, כשב-2007 התפרסמה הקלטת המפורסמת שלו שבה השאיר הודעה על המשיבון של בתו בת ה-11 דאז כשהוא מקלל, משתולל וצורח ומאשים את אמה של הילדה המסכנה על שהיא לא נותנת לה לענות לטלפון המגיע לו על פי ההסדרים ושהיא מרעילה אותה נגדו.

בולדווין, אגב, האשים את בסינגר שהיא זו שהדליפה את הקלטת, בסינגר הכחישה, ב-2008 נפתח משפט משמורת חדש, והשניים מחליפים מהלומות עד היום בראיונות לעיתונות (בראיון ב-2012 הודה בולדווין שרצה לרצוח אותה), ככה סתם בשביל הספורטיביות ולזכר ימים עברו. תענוג.

מייקל מור וקת׳לין גלין

התחתנו: 1992

התגרשו: 2014

מה נסגר: הכירו את המצטרפים החדשים ביותר לחבורה, ומה שאנחנו מאוד מקווים שלא יהפוך להיות ריב חדש שיעמיד את כל השאר בצל. אחרי 22 שנה יחד, סיפור האהבה של מייקל מור וקת׳לין גלין, שהתחיל על הסט, הולך והופך לנגד עינינו לסרט רע במיוחד.

השניים, על פי הדיווחים, לא חיים יחדיו כבר כמה שנים טובות, אבל מאז שהחל משפט הגירושין לפני כמה ימים זה נראה רע מאוד עבור הזוג. לא פחות מ-731 (!) מסמכים הוגשו לבית המשפט, 80 עדים קיבלו זימון וגלין, ככל הנראה, לא תנוח עד שתעשה אבק ממייקל מור.

להזכירכם, עם השנים מיצב עצמו מור כגיבור מעמד הפועלים וכמי ששונא את הקפיטליזם. ובכן, עם הגשת המסמכים לבית המשפט התברר שהאיש השונא את הקפיטליזם דווקא די נהנה ממנו, כשהתגלה, בעזרתה האדיבה של גלין, שלמור יש לא פחות מתשע דירות השוות עשרות מיליוני דולרים, כולל דירה ענקית במנהטן המתפרשת על פני קומה שלמה והייתה פעם שלוש דירות.

מור, מצידו, מאשים את אשתו בכך ששכרה בלש פרטי שירגל אחריו, וכן הצהיר שהיא חדרה לו לטלפון ולמחשב, ודרש ממנה למסור כל מייל או הודעת טקסט שלא הייתה מיועדת ישירות אליה. גלין הכחישה את הטענות, אבל אתם כבר רואים לאן זה הולך מכאן.

זאת ועוד, מור הכחיש שידע על ההון העצום של הזוג (50 מיליון דולר, בנוסף לדירות) וטען שאשתו היא האחראית הפיננסית הבלעדית בבית, ושהיא זו שאף קנתה את כל הבתים. גלין, כפי שיכולתם לנחש, מכחישה בתוקף, אבל תנו להצהיר מראש שאיש מהשניים לא יצא טוב מהסיפור הזה. במיוחד, אגב, לא הקריירה של הבמאי המוערך.