למרות שצפוי לפתוח כתבה על הפרידה של הנסיך הארי והכמעט נסיכה קרסידה בונאס במילים, הרשו לנו להתחיל אותה דווקא במספר: 6,000. זה, על פי גוגל ניוז, מספפר הידיעות המתפרסם ביממה (!) על הפרידה הכי מדוברת בעולם בימים האחרונים. המונח "התחממות גלובלית", רק לשם השוואה, זוכה ל-237 ידיעות ביממה.

לכן, לא יהיה ממש מוגזם להגיד שכל העולם עוסק, פחות או יותר, רק בזה. ואם פעם האנושות הייתה מוטרדת משאלות הרות גורל כמו לאן אנחנו הולכים, אנה אנו באים ומה, לכל הרוחות, עושים האנשים עם המצלמות הצהובות בצידי הכביש, הרי שכעת ברור שמיטב המוחות מקדישים את עצמם לשאלה אחת בלבד: למה, אלוהים, הו למה נפרד הזוג המלכותי הבא של אנגליה?

לא שעברנו על כל 144,000 האייטמים שהתפרסמו מאז היוודע דבר הפרידה, אבל נדמה לנו שעל דבר אחד אפשר כבר להסכים: הסיבה המקורית שסופקה ("היא תלותית") רחוקה מאוד מלהיות נכונה. למעשה רוב האתרים מסכימים שכרגע מדובר בהמצאה מוחלטת, ובניסיון נואש של בית המלוכה ליצור מיני ספין בניסיון לחלץ את הארי מהחלטה איומה.

אז מה האפשרויות? ובכן, תלוי איזו תיאורית קונספירציה אתם מחבבים. יש את האופציה שהמלכה אליזבת' התערבה ושמה לזה סוף, יש את אלו שמפנים אצבע מאשימה כלפי קייט מידלטון, יש תיאוריה הגורסת שבהכל אשם הנסיך הארי, ויש גם כאלו שגורסים שמה ששם סוף ליחסים בני השנתיים היה ויכוח איזוטרי על 650 פאונד שיצא משליטה.

כך או כך, דבר אחד בטוח: סיר ההאשמות והקונספירציות רותח ועומד להיות מעניין, מעניין מאוד. מעניין כמו שלא היה הרבה זמן בבית המלוכה הבריטי.

כולם אוהבים את קרסי

לפני שאנחנו ממשיכים, הרשו לנו להתנבא: בעוד שכל העולם חוגג על הפרידה, אנחנו כאן במערכת סופרים את השניות עד לחזרתם המרגשת של השניים. כן, אנחנו אמנם אופטימיסטיים מטבענו, אבל בואו נודה באמת: אם לשפוט על פי ההיסטוריה הגברית המשפחתית, מדובר בלא פחות ממסורת להיפרד מאהובת ליבך לפני שאתה מתחתן איתה. אחרי הכל, זה היה המקרה עם צ'רלס וקמילה וגם עם וויל וקייט, שנפרדו לפני שהחתונה המלכותית יצאה לדרך.

ואתם יודעים מה? גם אם לא היה מדובר במשהו שכל זכר במשפחת המלוכה מרגיש צורך לעשות, להארי יש בעיה קשה בדמות אהבה ציבורית כמעט חסרת תקדים לאקסית שלו. העיתונות אוהבת אותה, הטלוויזיה אוהבת אותה, הציבור אוהב אותה. כל כך אוהב אותה, למעשה, עד שבסקר שפורסם לפני חודש בדיילי טלגרף היא אף עברה (בשלושה אחוזים אמנם, אבל עברה) את קייט במדד הפופולריות בבריטניה.

אז נכון, כבר היו לנו אהבות ציבוריות שהפכו לסיפור שנאה של ממש (היוש, פיפה מידלטון, אנחנו מדברים עלייך), אבל זה לא יהיה המקרה כאן. ממש כמו במקרה של ילד שהוריו מתגרשים התקשורת מרגישה צורך להיות הכל חוץ מאובייקטיבית ולבחור צד. ולפחות לפי 72 השעות שחלפו מאז ההודעה הדרמטית, אין צל של ספק באיזה צד הם בוחרים.

רמז: ממש לא הצד של הארי.

אם כך, כפי שכבר כתבנו, דבר אחד ברור: תלותית מדי היא ממש לא הסיבה לפרידה. מדובר, כך מסכימים כל העיתונים הגדולים, בספין איום ונורא של יחצ"ני בית המלוכה בניסיון להוציא את הארי כמי שלא הייתה לו ברירה אלא להיפרד. הציבור, כמובן, לא קנה את הלוקש הזה, לא כל שכן התקשורת, שככל שהיא חופרת יותר ויותר במערכת היחסים הזו היא מגלה עוד ועוד לכלוך על החצי הג'ינג'י שלה.

למעשה, בשלב הזה בתקשורת קרסידה מתוארת כמלאך טהור עלי אדמות. אף אחד בתקשורת, כולל בעיתונים הגדולים, לא משתמש בשמה אלא בכינוי החיבה שיצא לה, קרסי, תמונות מחמיאות בלבד שלה עושות את דרכן אל הדפוס ובכלל, אנגליה מאוהבת, ולעזאזל עם הנסיך הארי הארור שהרס לה את הרומן החדש והמלבלב שלה.

הגרסה שהולכת וצוברת תאוצה בכל העיתונים והאתרים, מהדיילי מייל ועד הדיילי טלגרף, היא שבאופן אירוני למדי דווקא חתונה של חבר הביאה לפרידה של בני הזוג. קרסידה, כפי שכבר סיפרנו לכם בעבר, מתעקשת שלא להיות ממומנת על ידי בית המלוכה ועדיין חיה עם שותפים ועובדת בעבודה סטודנטיאלית כמו כל נערה רגילה. על פי מקורבים אליה, היא מרוויחה לא יותר מ-20,000 פאונד בשנה. וגם אם אתם לא גדולים במתמטיקה, אתם יכולים לנחש שלצאת עם בן מלוכה אבל להתעקש לשלם על עצמך יכול להיות עסק די יקר, במיוחד כשהמשכורת שלך מגרדת את המינימום.

אם כך, חבר של הארי, גיא פלי שמו, הזמין את הזוג לחתונה שתיערך בממפיס בסופ"ש הקרוב. כרטיס הטיסה עלה 650 פאונד. על פי הטלגרף, שבהחלט נראה בעל המקורות הטובים ביותר במקרה הזה, קרסי לא ממש רצתה להוציא סכום כסף גדול כל כך מכיסה, מה גם שלדברי חבריה הרגישה כבר כמה זמן שמשהו קצת רעוע במערכת היחסים שלהם.

בונאס, כך סיפרו החברים, יזמה שיחת יחסינו לאן עם הנסיך וביקשה לדעת היכן היא עומדת, רגע לפני שהיא מוצאת כמעט 7% ממשכורתה השנתית על כרטיס טיסה. הארי סיפק תשובות מגומגמות, קרסי הודיעה שהיא לא תצטרף לחתונה, הארי ראה בזה עלבון אישי והופ, קיבלנו את פרידת השנה.

השיחה הזו, כמובן, לא באה משום מקום. על פי ראיונות שנתנו חבריה של קרסי לדיילי מייל, היא הייתה "מתוסכלת מאוד" כבר כמה זמן מהעובדה שהיא לא מצליחה לפתח לעצמה קריירה עצמאית בשיווק בזמן שהיא יוצאת עם הנסיך. עושה רושם שבונאס, מוזרה שכמותה, לא הייתה מוכנה להסתפק בתואר "אשתו של". כמו כן, סיפרו חבריה, אורח חייה הפך לבלתי אפשרי, משום שהיא נאלצה להופיע בהמון אירועים עם הארי "וכל פעם ציפו ממנה ללבוש משהו אחר", סיפר מקורב אליה. "כשאת מרוויחה קצת יותר מאלפיים פאונד בחודש, זה בלתי אפשרי להתנהג כאילו את נסיכה לאורך זמן".

לא שצריך לרחם על בונאס, חלילה. כן משפחתה עשירה מאוד, אבל ידוע עליה שהיא מתעקשת להיות עצמאית ולא לקבל תמיכה כלכלית מהם. "היא הכריחה את הארי לטוס באיזיג'ט כשהם טסו לחופשת סקי", סיפר מקורב לטלגרף, "ואני חושב שהוא חש מאוד לא בנוח עם הירידה הזו ברמה. היא, מצידה, הייתה יכולה לממן רק בקושי את כרטיס הטיסה לחתונה הזו בממפיס, וזה אפילו לא חבר קרוב שלה. ההתעקשות שלה להיות עצמאית היא מובנת, אבל יכול להיות שבניסיון לחסוף כסף היא שילמה מחיר יקר מדי".

אז מה, האם באמת מדובר רק בבעיית תזרים מזומנים שהביאה לפרידה של השניים? ככל שחופרים מגלים הרבה יותר שכבות בקשר הזה. חלקן, אגב, ממש לא יאומנו.

קייט הרסה את היחסים?

על פי האייביטיימס, לא הכסף הוא מה שהפריד בין הנסיך לאשתו העתידית, אלא דווקא לא אחרת מאשר קייט מידלטון.

תשומת הלב הציבורית שקיבלה קרסידה מאז שנחשפה כבת זוגו הרשמית של הארי הייתה עצומה, וקשה להאמין שיש איזשהו אדם צעיר בן 25 שרק מנסה לחיות את חייו שהיה מצליח להתמודד עם זה באופן ראוי. כאילו שזה לא מספיק, בונאס חששה שאם אכן תתחתן עם הארי הדבר יכריח אותה לסדר יום עמוס כמו של גיסתה לעתיד, קייט מידלטון. ולא שזה לא נחמד לטייל בעולם כל היום בזמן שהתינוק הקטן שלך על הידיים שלך ומקבל הצעות נישואין למכביר, אבל עושה רושם שבונאס רצתה קצת יותר משמעות לחייה בשלב הזה.

אח, הצעירים והשטויות שלהם.

כדי לקבל מושג על הצפוי לה, היא תפסה את מידלטון לשיחת נשים. זו, כנראה, הייתה טעות. "קייט הייתה מאוד כנה איתה", שיתף מקור המקרוב לבונאס. "היא סיפרה לה הכל, כולל הרבה מאוד דברים שהיא לא רצתה לשמוע או לא חלה שהיא תשמע. היא סיפרה לה על המאבקים ועל סדר היום המטורף שלה, וקרסידה יצאה מהשיחה הזו עם הרבה מאוד אינפורמציה לעכל, ואני לא ממש משוכנע שהיא הצליחה להתמודד עם הדברים שהנסיכה אמרה לה".

אזהרה ידידותית? אחוות נשים? ובכן, תחשבו שוב. מבט אחד על אילן היוחסין של בונאס מגלה שהיא אחותה למחצה (לשתיים אם משותפת) של איזבלה קאלת'ורפ. ואם השם הזה לא אומר לכם כלום, רק נזכיר בשתי מילים שזו הבחורה שוויליאם זרק את קייט לטובתה לפני כמה שנים על מנת לנהל רומן סוער. ואתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שזו האישה האחרונה שקייט רוצה בתור גיסתה.

הנסיכה היא לא היחידה שלא ממש רוצה את בונאס בבית המלוכה. על פי דיווחים של כמה טבלואידים אמריקאיים, ביניהם גם אס וויקלי, גם המלכה אליזבת' לא הייתה ממש מחובבותיה הגדולות. על פי הדיווחים, המלכה טרחה להזמין באופן אישי את בונאס להצטרף אל המשפחה בתקופת החגים האחרונה בצעד די חריג מבחינת המלכה, אולם קרסידה סירבה (!) בטענה שהיא עדיין לא מוכנה להכיר את המשפחה המורחבת והסיטואציה מלחיצה אותה. הסירוב הזה, כך דווח, הכעיס מאוד את המלכה, שמצידה הורתה שלא להזמין את הנערה הסוררת לשום אירוע משפחתי בזמן הקרוב.

עם זאת, בואו רק נזכיר שהמלכה הבריטית לא ממש מחבבת אף אחד בשנים האחרונות, ככה שזה לא מפתיע יותר מדי.

אבל גם עכשיו כולם נזהרים בכבודה בבית המלוכה, משום שהדעה הרווחת, ממש כמו דעתנו שלנו, היא שלא תספיקו לספור עד עשר לפני שהשניים הללו יחזרו.

על פי שואוביזספיי, הכל תלוי בעיקר בקרסי עצמה. "ברור מי נפרד ממי", אמר מקור המקורב אליה, "וברור שאם זה היה תלוי בהארי הם היו ממשיכים. הוא רוצה להתחתן כמו אחיו, אבל היא עדיין צעירה ולא בטוחה שהיא רוצה להצטרף למשפחת המלוכה".

גם הטלגרף ציטט מקור המקורב לזוג, שאמר: "הארי מקווה שהיא תשנה את דעתה. היא רק רוצה לחשוב, ויש לה הרבה על מה לחשוב. לדעתי הם יחזרו בסוף. אין אחד בחבורה הקרובה אליהם שמאמין שהם יצליחו להישאר רחוקים יותר מדי זמן".