רק לפני שבע שנים חיברה האלי ברי צינור אל האגזוז שלה, התיישבה באוטו, הפעילה את המנוע וחיכתה למות. הסיבה: הנישואין עם בעלה הראשון, דיוויד ג׳סטיס, עמדו להסתיים. וברי, אחרי מה שלימים התגלתה כמו מערכת יחסים איומה ונוראה, החליטה לשים קץ להכל. בעיקר, לדבריה, לכאבי הלב שהתלוו לפרידה.

״פשוט ישבתי באוטו וחיכיתי שהמוות יגיע״, סיפרה בראיון מרגש למגזין פארייד. ״הגז כבר התחיל לזרום לאוטו כשפתאום חשבתי על אמא שלי מוצאת אותי ככה״. ברי מילטה את עצמה מהאוטו במה שמאוחר יותר הרופאים הגדירו כ״שתי הדקות האחרונות בהן הייתה יכולה לפעול בצלילות״ והבטיה לעצמה שתי הבטחות באותו רגע: האחת, היא לעולם לא תהיה אנוכית כל כך שוב, ואחרי שאמא שלה הקריבה כל כך הרבה למענה היא תפסיק לפחד מהחיים ותתחיל לחיות אותם.

השנייה: היא לעולם לא תתחתן שוב.

לכן אתם בוודאי מבינים למה כל מי שמקיף בימים אלו את ברי קצת חושש לחייה, בעקבות השמועות שגם הנישואים השלישיים שלה עלו על שרטון רק חצי שנה אחרי שהחלו.

עם תינוק בן חמישה חודשים, נישואין בני קצת יותר מחצי שנה וזמן עמוס מאוד בקריירה (אך גם לא נטול תקלות וביקורת) נראה שאין מנוס לברי מלהתגרש בפעם השלישית, אחרי מה שבעלה החדש הגדיר כ״הבדלים בלתי ניתנים לגישור״. וכשהוליווד שואלת האם אחת הרומנטיקניות הגדולות שלה, שליבה נשבר שוב ושוב ושוב וחוותה כמות בלתי נתפסת של מערכות יחסים קשות תשרוד את זה, היא מתכוונת לזה באופן המילולי ביותר שאפשר.

אם היא ניסתה להתאבד אחרי הפעם הראשונה, תוהה אמריקה, מי, לכל הרוחות, ישמור עליה מפני האסון המתקרב בפעם השלישית?

בלי בעל, בלי טבעת

הידיעות על סיום הנישואין (וחייבים לסייג ולומר: לכאורה, שכן עדיין לא יצאה הודעה רשמית) של אוליביה מרטינז והאלי ברי תפס את כל כתבי הרכילות לא מוכנים. כן, ידעו שיש שם בעיות. כן, גם הם יודעים לעשות את המתמטיקה ולהבין שאם השניים לא עשו אפילו הופעת פומבית אחת מאז ה-7.12.2013, כולל לא לאוסקר או למסיבת אחרי האוסקר, משהו שם באמת לא משהו. אבל מכאן ועד גירושין, שמונה חודשים אחרי שהתחתנתם וחמישה חודשים אחרי שנולד לכם הבן הראשון המשותף? את זה אף אחד לא ראה מגיע. בטח שלא כל כך מהר.

אבל כמו דמותה באקסמן (רגע, גם שם יש בעיות, ונגיע גם לזה), סטורם, ברגע שנדלק הניצוץ הראשון של הסערה אי אפשר היה לעצור אותה. בתחילה הופיעו דיווחים במגזין ״סטאר״ הלא אמין בעליל שהנישואין נגמרו, ואף אחד לא ממש לקח את העניין הזה ברצינות. אחרי הכל, חשבו כולם, מי שהתגרשה פעמיים לפחות תעשה איזשהו מאמץ קטן לפני שהיא הולכת לבית המשפט בפעם השלישית, לא?

אלא שאז צלם פפראצי של הדיילי מייל, מקור רכילות אמין הרבה יותר, תפס אותה כשהיא לבושה במה שנראה כמו וילון אמבטיה שיצא משליטה, אבל זו לא הנקודה. מעבר לבגדים המזוויעים, הוא תפס עדות מפלילה אחרת: אצבעה הריקה של האלי ברי מטבעת נישואין. וכשכדור השלג הזה התחיל להתגלגל, כבר לא היה מי שיעצור אותו.

ייאמר להגנתו של כדור השלג: אף אחד גם לא ממש מנסה לעצור אותו. נציגי שני הצדדים מוסרים הכחשות רפות מאוד, המקורבים חוגגים, והעובדה שברי ומרטינז לא הופיעו לצילום משותף כבר ארבעה חודשים, ולא טורחים לעשות את זה גם עכשיו, די סותמת את הגולל על העסק. אחד אחרי השני החלו אתרי הרכילות לאמת את העניין עם מקורותיהם (וכשזה מגיע להאלי ברי, תתפלאו, יש להם לא מעט), מנציגים על הסט בסדרת אקסמן ועד לניצבים על הסט בסדרת הטלוויזיה החדשה שלה, מחברים קרובים ועד בני משפחה עלומים, וכולם ענו אותה תשובה בדיוק: כן, יש בעיות. כן, היה ויכוח אחד נוראי.

וכן, הם מתגרשים.

האצבע המאשימה, אם תהיתם, מופנית כל כולה לברי. ״אוליביה חושב שהאלי מבלה יותר מדי זמן בניסיון להוריד את משקל ההריון ולא מספיק זמן עם התינוק שלהם״, אמר מקור המקורב לשניים לניו יורק דיילי ניוז. ״היא פשוט שכחה שיש לה גם משפחה״.

חייבים להגיד: זה טריק מלוכלך מאוד, אולי הכי מלוכלך בספר, להאשים אישה עסוקה כמו ברי בקול רם שהיא לא אשת משפחה מספיק טובה. לא בדיוק ברור לנו אם מרטינז (שהתארס לברי עוד בשלהי 2012, כך שהיה לו מספיק זמן להכיר אותה) לא ידע עם מי הוא מתחתן או שהוא סתם עושה פרובוקציות כדי לנסות ולזכות בדעת הקהל, אבל דבר אחד בטוח: עושה רושם שלא יהיה לנו כאן מנצח בנוקאאוט בקרב הגירושין הזה.

״זה לא כל כך שחור ולבן״, אמר מקור אחר המקורב יותר לברי. ״אבל כן, מרטינז ידע עם מי ועם מה הוא מתחתן. יש לה לוח זמנים עמוס ותמיד היה לה, והיא לא מקבלת הוראות מאף אחד, גם לא מבעלה. היא לא יכולה כשאומרים לה מה לעשות. עם זאת, שניהם חמי מזג ועקשנים, כך שזו הייתה תאונת דרכים שכל מי שעיניו בראשו ראה שהיא בדרך להתרחש״.

פעם שלישית גלידה?

בכלל, ככל שהזמן עובר על האלי ברי, עושה רושם ש״תאונת דרכים״ זו ההגדרה הנכונה לכל חיי האהבה שלה. הנישואין הראשונים שלה נגמרו בצו הרחקה שביקשה ברי ובזה שהיא ניסתה למות מהרעלת פחמן חד חמצני. אחר כך הגיע בעלה השני, אריק בנט, ולא עברו שנתיים והשניים נפרדו, כשבתווך היה טיפול בהתמכרות לסקס שבנט עבר.

אחר כך הגיעה מערכת היחסים עם הדוגמן הצרפתי גבריאל אוברי. לשניים יש ילדה משותפת שנולדה ב-2008, אבל מסתבר שגם זה לא ממש עוזר, כשהשניים הודיעו כעבור פחות משנתיים שהם נפרדים. ואז התחיל אחד ממשפטי המשמורת היותר זכורים בהוליווד בשנים האחרונות.

כזכור, ברי רצתה לעבור מלוס אנג׳לס לצרפת עם בתה כדי לגור עם מרטינז, אך אוברי סירב, משום שרצה לראות את בתו, והשניים הגיעו לבית המשפט. השופט החליט לעצור את המעבר, אבל את מה שקרה אחר כך איש לא צפה. שבועיים אחרי ההחלטה הוזמן אמבולנס למעונה של ברי, שם נמצאו מרטינז ואוברי כשהם חבולים ופצועים (הדברים אמורים בעיקר לגבי האחרון, שפניו הושחתו ללא היכר) לאחר שהתקוטטו ביניהם. על פי חקירת המשטרה אמר אוברי שמרטינז איים להרוג אותו אם לא ירשה לזוג לעבור לצרפת. חודש וחצי לאחר התקרית המזוויעה הגיעו ברי ואוברי להסדר שבו לא תעבור האחרונה לצרפת, אבל הרושם נשאר: אם נכנסת למערכת יחסים עם ברי, סופך ידוע מראש.

עם זאת, כולנו האמנו שהעניין עם מרטינז יהיה שונה. השניים הפגינו חיבה ציבורית בכל הזדמנות אפשרית ונראו מאוהבים. הידיעות על ההריון, שזיכו את ברי בהילה תקשורתית של קדושה, היה רק הדובדבן שבקצפת למערכת היחסים הזו, ונראה שברי סוף סוף הגיעה אל המנוחה והנחלה.

ובכן, מה אתם יודעים. מסתבר שכולנו טעינו.

ואלו לא הצרות היחידות של ברי. שמועות מבוססות מאוד שרצות בזמן האחרון טוענות שברי, הלא היא סטורם המיתולוגית מאקסמן, נחתכה לגמרי מצילומי הסרט החדש. נכון, לא היה לה תפקיד גדול יותר מדי מלכתחילה בגלל ההריון שתפס אותה לא מוכנה באמצע הצילומים, אבל מקורות יודעי דבר מסרו ש״העורכים הסכימו להשאיר לה שורה אחת. ואז חתכו גם אותה״. הסרט אמור לצאת לאקרנים במאי הקרוב, ועל פי אותו מקור: ״לא מספרים לה עד השנייה האחרונה. אסור שהיא תעשה רעש לפני״.

השמועות הגיעו גם עד לאוזני במאי הסרט, בריאן סינגר, שבחר להכחיש באופן פומבי את השמועות הזדוניות בטוויטר. עם זאת, ולמרות שמעמדו של סינגר בהוליווד הוא כמעט מיתי, האיש עדיין עובד אצל האולפנים הגדולים. ועם כל הכבוד, כבר ראינו תרגילים יותר מלוכלכים מאלו.

בינתיים ברי, שאכן נראית רזה מתמיד, מצלמת את מה שאמורה להיות אחת מפסגות הקריירה שלה: את הסדרה החדשה של רשת סיביאס, “שורדת״, בהפקתו של לא אחר מאשר סטיבן שפילברג הגדול. ״זה לא קל״, אמרה ברי בראיון לפני שבועיים, ״אני גם שחקנית עם התחייבויות, גם אמא מניקה וגם רעיה. זה לא קל לעשות את כל זה במקביל״. נו, נראה שאם דברים לא ישתנו בקרוב, לפחות על דבר אחד היא תוכל לוותר.