צריך משהו באמת יוצא דופן בהוליווד כדי שבן זוגך יבגוד בך (!) עם בחורה צעירה ממך (!!) שהוא פגש באקראי ומודה שלא היה מאוהב בה בשום דרך (!!!) ועדיין לצאת הרעה בסיפור. למעשה, גם פשפוש ארוך מאוד בנבכי זכרונותינו לא העלה אפילו מקרה אחד בודד שבו מישהי נבגדת יצאה הצד שכמעט צריך להתנצל ברומן אקראי שנחשף בעיתונות.

אבל אם יש משהו שלמדנו בשנתיים-שלוש האחרונות הוא שיש את כל העולם.

ויש את קייטי פרי.

ואם יש משהו שלמדנו היטב הוא ששום חוק טבע נורמלי לא חל על קייטי פרי, ואפילו כשבן זוגה החלאה בוגד בה, מסתבר שהיא עדיין זו שצריכה להתבייש בעצמה.

ניחוחות עזים של גירל פאוור לבנות וסקס נוטף לבנים. קייטי פרי ו"איי קיסד א גירל"

אבל ככה זה בזמן האחרון. ליידי גאגא, לורד, מיילי סיירוס, הפמיניסטיות, האיסלאם, אמריקה באופן כללי - כולם כועסים על קייטי. למעשה, לא זכור לנו שנראתה בחורה עם כל כך הרבה כוונות טובות שהצליחה לעצבן כל כך הרבה מגזרים מבלי שהתכוונה לכך. הבגידה של בן זוגה האחרון (ועכשיו כבר האקס) ג׳ון מאייר הייתה רק אגרוף הנוקאאוט האחרון בקרב המתיש שאותו היא מנהלת על אהדת הקהל.

לכן, זה קצת מפתיע אותנו לכתוב שוואלה, יש מצב שהאנדרדוגית הכי גדולה של עולם הפופ הצליחה להבריק עם קלף מנצח. ויש מצב לא רע בכלל שהזוגיות החדשה של קייטי פרי היא בדיוק מה שהיא הייתה צריכה כדי להזניק את הקריירה שלה למקום שבו היא כבר הייתה אמורה להיות ממזמן: בפסגה.

ג'ניפר אניסטון טו דה רסקיו?

העובדה שקייטי פרי היא זמרת ואישיות שנויה במחלוקת היא כשלון קולסאולי של כל מי שמקיף אותה, ושלה עצמה. מבחינה מוזיקלית נטו, הרי, מדובר במכונת להיטים משומנת היטב עם עין חדה לשירים מצויינים וכובשים שעובדת יותר קשה מאשר רוב האנשים בעולם הפופ והצליחה לכבוש פעם אחר פעם את מצעדי הפזמונים. היא לא סוטה לא ימינה ולא שמאלה ומייצרת פופ סכריני, מתוק וקצבי מצד אחד עם ניחוחות עזים ונעימים של גירל פאואר לבנות וסקס נוטף לבנים. משהו שהיה צריך להשאיר לכוכבות הפופ של ימינו אנו אבק.

אבל זה לא המצב. ובמקרה הזה קייטי פרי יכולה להאשים רק את עצמה.

הדוגמה הכי טובה היא, כאמור, הפרידה מג׳ון מאייר שהתרחשה לפני שלושה שבועות. זה התחיל בחשיפה של מגזין ״סטאר״, שלשם שינוי הביא איזה אייטם לא מומצא לחלוטין, וחשף שבן זוגה הנוכחי של פרי, ג׳ון מאייר, מנהל רומן עם מדריכת הספינינג שלו, לורן מקהיל בת ה-24.

זה, דרך אגב, לגמרי השלב שבו הוליווד מדליקה את הלפידים ויוצאת להבעיר לו את הבית. ומאייר, רק נזכיר, הוא חלאה מהסוג הנמוך ביותר שגם ידוע ככזה, אחרי שסיים את מערכת היחסים עם ג׳ניפר אניסטון בהודעת טקסט ב-2008. בקיצור, לא היה קרב ברור מזה. פרי המסכנה והנבגדת, מאייר הפושטק מכה שנית, אפילו לא היה צריך לחשוב מי ינצח כאן.

אלא שזה לא קרה.

לא פמיניסטית? קייטי פרי ו"רואר"

במקום זה, קברניטיו של מאייר, שבאמת צריך לתת עמלה שמנה לאנשי יחסי הציבור שלו אחרי המהלך שהם עשו כאן, כי במקום כותרות ״קייטי המסכנה״ שהיו צפויות להופיע בכל מקום החלו יותר ויותר אתרים לתהות מה קייטי עשתה לא בסדר הפעם.

וגם קיבלו תשובה.

״קייטי היא פשוט מופרעת״, אמר מקור המקורב לשניים להוליווד לייף. ״זה כל הסיפור, ואל תאשימו את ג׳ון. היא פשוט תאונת רכבת והוא פשוט התעייף ממנה. היא תמיד הלכה עם טבעת על האצבע כדי לעשות באזז, תמיד התעקשה שיהיה דיבור על מערכת היחסים שלהם. מתישהו זה פשוט נמאס״.

אנחנו מדברים, להזכירכם, על אדם שנתפס על ידי פפראצי כשהוא מנשק מדריכת כושר צעירה שאינה החברה שלו. לא מישהו שעשה שיחת יחסינו לאן רגישה והחליט שהעול הזה גדול עליו מדי.

אבל בואו לא ניתמם, בגלל שפרי היא ממש לא מוצר פופי קלאסי במובן התקשורתי. בעוד ששאר כוכבי הפופ, מריהאנה ועד ליידי גאגא, צריכים את התקשורת ומשתמשים בה לא פעם ולא פעמיים, פרי יצרה מאזן אימה שבו היא ממש לא צריכה את העיתונאים. עם 50 מיליון עוקבים בטוויטר (הראשונה שהגיעה למספר הזה, שנקבע לפני כחודשיים) ותואר ״האישה הנעקבת ביותר בטוייטר״, כמו גם מספר בלתי נתפס של 65 מיליון לייקים בפייסבוק, פרי היא מעצמת רשתות חברתיות וגם גאונה לא קטנה בתחום, ואנחנו אומרים את זה בלי טיפה של ציניות.

לכן - ולמרות שהיא משתפת איתם פעולה, אבל בתנאים שלה - זה לא ממש מפתיע שהעיתונות תחפש אותה כדי ליצור איזשהו מאזן אימה חדש. כן, גם אם זה אומר לתת במה לג׳ון מאייר הבוגדני.

למעשה, היחס של העיתונות לפרי במקרה דנן היה כל כך מחפיר, שהנסיכה הבלתי מעורערת של הוליווד, ג׳ניפר אניסטון, התייצבה לצידה ואמרה (סליחה, ״מקורביה״ אמרו) לשואוביזספיי שהיא ״משוכנעת במאת האחוזים שבקרב בין ג׳ון מאייר לקייטי פרי הזמרת היא זו שצודקת. מאייר צריך לבוא עם כיתוב על המצח: ׳אזהרה: הבחור הזה רע ללב שלך׳״.

אניסטון אפילו הזמינה את פרי דרך חברתן המשותפת צ׳לסי הנדלר להתרועע יחד (השתיים מעולם לא דיברו לפני כן) ולהחליף קצת לכלוכים על האקס המשותף. ״ג׳ן חושבת״, אמר ה״מקור״, ״שפרי מתמודדת באומץ, בגבורה ובקלאסה בלתי נלאית מול הרפש והלכלוך שמטיח בה מאייר. אין לנו ספק בצד של מי היא״.

רק שלא נטעה כאן: זה מאוד מאוד מחמיא שג׳ניפר אניסטון מתייצבת מאחורייך. רק כשבן הזוג שלך הוא זה שבגד בך ואת עדיין צריכה את הבחורה הכי נחשבת בהוליווד כדי שתגן עלייך, סימן שמשהו כאן באמת לא בסדר. וכמו שזה נראה עכשיו, זו גם לא הפעם האחרונה שג׳ן תצטרך לצאת להגנתה של פרי.

רוברט פטינסון טו דה רסקיו?

אם היינו היחצ״נים של פרי, כנראה שהיינו נותנים לה עצה אחת בלבד: שששש. הזמרת - ששוב, על כשרונה אין חולק - פשוט מצליחה להסתבך פעם אחר פעם בשערוריות, כשכל מה שהיא התכוונה זה רק לעשות טוב.

הסערה האחרונה מגיעה מכיוונן של הארגונים הפמינסטיים, בהחלט לא כוח שאת רוצה להסתבך איתו באמריקה, שרותח על פרי.

שוב.

להזכירכם, הסיבוב הראשון בין פרי לפמינסטיות התחיל אי שם ב-2012, אחרי שבראיון לבילבורד (שהכתיר אותה כאשת השנה באותו שנתון) נשאלה אם היא פמיניסטית וענתה: ״לא, אבל אני מאמינה בכוחן של נשים״.

וחטפה גל כזה של ביקורת ורפש על המשפט ההוא שכמעט התחשק לנו לבכות ביחד איתה.

35,000 איש דורשים שהקליפ ירד. קייטי פרי ו"דארק הורס"

להזכירכם, האישה שמגדירה את עצמה כ״לא פמינסטית״ היא אותה אישה שבעלה לשעבר, ראסל בראנד, הגיש בקשה להתגרש ממנה כי היא ״התעקשה לנהל את העניינים״, כך על פי מקורבים לזוג, והשניים אף הודו בראיונות שונים שפרי העדיפה לפתח את הקריירה שלה על פני ילדים, מה שבסופו של דבר הוביל אותו להגיד לה שהוא מתגרש ממנה.

בסמס.

אבל נעזוב עכשיו את הפרידה ההיא, ונתרכז בהווה. קשה מאוד להאשים את פרי בחוסר פמיניזם, שכן מדובר במי שגם אם אינה מגדירה את עצמה כך היא בהחלט דוגמה חיה ונושמת לנשים צעירות ברחבי העולם וללא ספק סוג של מודל הצלחה נשי פנטסטי. עם זאת, זה לא סיפק את הארגונים הפמיניסטיים, שדרשו התנצלות.

אז אחרי שנתיים, היא התנצלה.

ובאורח פלא, זה רק הפך את המצב לגרוע יותר.

האירוע התרחש כשפרי התראיינה לתוכנית בוקר אוסטרלית, מכל המקומות, ושאל אותה שוב האם היא מגדירה את עצמה כפמינסטית. פרי, שלמדה משהו מהניסיון הקודם, ענתה ״פמיניסטית? האמת, כן. בעבר לא כל כך הבנתי מה הכוונה של המילה הזו, אבל עכשיו אני מבינה. זה פשוט אומר שאני אוהבת את עצמי כבחורה אבל אני גם אוהבת גברים״.

וואלה.

אי שם, אנחנו בטוחים, יש איזשהו יחצ״ן שמרט את שערותיו.

אוקיי, אז אולי פרי לא ממש יודעת את ההבדל בין פמיניסטית לסטרייטית, אבל העליהום התקשורתי שאותו היא חווה בימים אלו הוא חסר כל פרופורציות. למעשה, לא פחות מ-37 ארגונים פמינסטיים, כך דיווח המגזין ״טיים״, התאחדו כדי לדרוש מפרי, שוב, התנצלות רשמית וטענו שהיא ״מבזה את המין הנשי כולו״. אנחנו לא נגיד מה אנחנו חושבים על זה כדי לא לבזות את הארגונים הפמיניסטיים, אבל המטרה ברורה: לא משנה עד כמה היא מצליחה, יש לקייטי פרי חתיכת מטרה על התחת. ומשום מה היא מטרה מאוד נוחה לתקיפה.

לא רק הפמיניזם נכנס בה, אלא גם האיסלאם. עצומה של ארגונים איסלאמיסטיים דרשה ממנה להסיר את הקליפ של ״דארק הורס״, אשר לטענתם מבזה סמלים בדת האיסלאמית וכן את המלכה קליאופטרה. 35,000 איש כבר חתמו על העצומה, ותודו שחייבים להיות מוכשרים מאוד כדי לעצבן את האיסלאם וארגונים פמינסטיים באותו שבוע.

ולא רק האסלאם, גם ליידי גאגא פתחה בפיוד נגדה, אחרי שכמה מגזינים השוו ביניהן. גאגא אמרה ״אני כבר לא יודעת מה לעשות יותר עם קייטי פרי. זה ממש מביך אותי״.

ואנחנו מדברים, להזכירכם, על אישה שלפני כמה שבועות נתנה למישהו להקיא עליה על הבמה.

ולא רק ליידי גאגא, אלא גם לורד בת ה-17 העליבה את פרי, כשזו הציעה לה לבוא לחמם אותה במסע ההופעות הבינלאומי ואמרה לה שהיא ״מעדיפה להישאר עצמאית״. עם זאת, מקורביה מסרו לדיילי מייל שלורד לא רוצה ״שום קשר לפרי, ושההצעה מביכה אותה״.

איך שלא תסתכלו על זה, נדמה לנו שהתמונה ברורה: כולם נגד קייטי פרי. וקרנבל ההאשמות נגדה שהגיעה לשיאו עם הפרידה מג׳ון מאייר, יכול להסתיים באחת אם השמועות שמגיעות מהוליווד בימים האחרונים יתבררו כנכונות, ושהיא יוצאת עם לא אחר מאשר רוברט פטינסון.

למי שלא יודע, פטינסון יושב על תקן הקדוש המעונה ההוליוודי כבר שנתיים. מאז שנבגד על ידי קריסטן סטיוארט (וחזר אליה. ונפרד ממנה שוב. וחזר. וככה עוד מאתיים פעם) פטינסון מסתובב עם מבט של כלבלב עזוב ומחפש בחורה שתסתום לו את החור הזה שבלב. ומכל הנשים שבעולם, פרי עוד עשוייה להיות האחת שתצליח.

״היא חושבת שהוא מצחיק וסקסי״, אמר מקור המקורב לשניהם. ״הם התחילו להסתמס עוד בינואר, כשהעניינים בין פרי למאייר הפכו לגרועים ממש, והוא היה כתף תומכת בשבילה מאז. הם מבלים המון זמן ביחד, והם בהחלט חברים עם הטבות״.

כרגע פטינסון נמצא בקנדה וצלם את סרטו החדש, ״חיים״, ופרי, כך על פי הדיווחים של המגזין הוליווד לייף, מתכננת אליו נסיעה סודית. ותמונה אחת שלהם, במקרה הזה, תהיה שווה 100,000 מילים. לנחם את הקדוש המעונה התורן ולחמם שוב את ליבו? אין אף כלי תקשורת שלא יהפוך את עורו אם אכן פרי תצליח לתפוס את התפקיד הזה.

הזוגיות הזו, גם אם לא תוכננה, באה בזמן מעולה. פרי, כאמור, רגע לפני מסע הופעות בינלאומי וגם משחררת בקרוב אלבום חדש. תוסיפו לזה גם זוגיות מלבלבלת עם פטינסון, ותראו איך יש סיכוי שבאחת תהפוך פרי מאחת מזמרות הפופ המושמצות בארצות הברית לנקודה שבה היא לא הייתה כבר הרבה מאוד זמן, ומגיע לה להיות שם: מלכת הפופ הבלתי מעורערת של אמריקה.