כפי שדיווחנו לכם בעמוד הפייסבוק שלנו כבר אתמול, העולם סוער וגועש ומתפלץ ועוד כל מיני דברים מהשמועה שהנשיא האמריקני ברק אובמה והזמרת ביונסה נואלס מנהלים רומן. כן, אמרנו רומן.

השמועה התחילה אמש, עת צלם פפראצי צרפתי טען שיש ברשותו הוכחות חותכות שבעלה של מישל אובמה ואשתו של ג'יי זי מתגפפים להם יחדיו ושבקרוב עיתון הוושינגטון פוסט יפרסם אותן. הוושינגטון פוסט, מצדו, הכחיש ואמר שמעולם לא הגיעו אליו תמונות כאלו.

כל זה כבר לא משנה. השמועה התפשטה והיא מתקדמת מהר יותר ממחליק אולימפי באולימפיאדת סוצ'י. הטיים, הוושינגטון פוסט, הניו יורק פוסט וכל עיתון אחר שמכבד את עצמו נאלץ להתעסק (ולפרסם) ב-24 שעות את הסיפור שאם יתגלה, איכשהו, כנכון, יהפוך להיות אחד מהרומנים הסנסיוצניים ביותר בכל הזמנים, אם לא הגדול מכולם.

אבל עד שזה יקרה ונקבל הוכחות, נזכיר שהעולם ידע כבר כמה וכמה רומנים של נשיאים וראשי ממשלות עם שחקניות, כוכבות, דוגמניות או סתם מתמחות צעירות עם שמלה כחולה. אז בזמן שכל הפלנטה בודקת את השמועות על ברק וביונסה (או, בשמם החדש שהמצאנו זה עתה, "אוביונסה") הנה כמה רומנים שהיו באמת, והפכו לאגדה.

בונגה בונגה - ולכלא

כשזה מגיע לסילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה לשעבר, אנחנו מודים שהייתה תקופה שזה היה נראה לנו מוזר אם התעוררנו בבוקר ולא שמענו על סקנדל מיני חדש שקשור אליו. האיש, הידוע במסיבות המין שלו, לכאורה, הצליח לעשות את הבלתי אפשרי, ולהוציא לפוליטיקאים ברחבי העולם שם גרוע יותר ממה שכבר היה להם.

את הפרטים אתם זוכרים: אחרי 19 שנה יחד, אשתו של ברלוסקוני, ורוניקה לאריו, הגישה נגדו בקשה לגירושין בטענה שהוא שוכב עם קטינות. זאת, לאחר שנצפה במסיבת יום ההולדת ה-18 של הדוגמנית נואמי לטיזיה.

סיבכה את ברלוסקוני. רובי גונבת הלבבות (צילום: gettyimages)
סיבכה את ברלוסקוני. רובי גונבת הלבבות (צילום: gettyimages)

עוד לא הספקנו להתאושש מהמסיבה, והנה באה עוד אחת: פטריציה דאדריו הצעירה טענה שגורמים מטעם ברלוסקוני שילמו לה ולחברותיה על מנת שיגיעו לאירועים שונים. כך גם התוודענו כולנו לראשונה למונח "מסיבות בונגה בונגה", והאמת היא שכולנו תקווה שגם פעם אחרונה.

ההאשמות המשיכו להצטבר, ובשלב מסויים המשטרה טענה שיש ברשותה 33 עדויות של נשים שברלוסקוני שכב איתן בחודשיים. על ההאשמה הזו הגיב ברלוסקוני לסיאןאן באומרו: "אני בן 74. אני יודע שאני קצת קיצוני, אבל 33 בחורות בחודשיים נשמע לי כמו יותר מדי אפילו לבחור בן 30".

לא סיימנו עוד לספור את הבנות, והגיעה הבחורה ששברה את קש הגמל: קארימה אל מחרוג המרוקנית (הידועה יותר בכינויה "רובי גונבת הלבבות") האשימה את ברלוסקוני ששילם לה עבור יחסי מין כשהייתה בת 17 בלבד. תגובתו של ברלוסקוני, אגב, הייתה: "עדיף לרדוף אחרי בנות יפות מאשר להיות הומו".

קלאסי, אין מה להגיד.

למרות שאין הוכחות חדות לאף אחד מהמקרים הללו, אפשר לומר בוודאות שבעקבות הפרסומים המביכים הציבור מאס בברלוסקוני. בנוסף לכל אלו נאשם ראש הממשלה לשעבר בשחיתות ובעבירות מס, וביולי האחרון הרשיע אותו בית המשפט האילטקי וחרץ את דינו לארבע שנים בכלא. עם זאת, בגלל חוק שחוקק ב-2006 (אין מה להגיד, האיש ידע לדאוג לעצמו) ונועד לשמור על בתי הכלא פנויים, העונש הומתק לשנה אחת בלבד.

ברלוסקוני סולק מהסנאט, והכריז בתגובה שאם יכנס לכלא הציבור האיטלקי יעשה "מהפכה", כדבריו. אלא שהציבור האיטלקי, מה לעשות, די אדיש למצבו של הקשיש בן ה-77, שמפאת גילו ומצבו הבריאותי כנראה לא יכנס לכלא, אלא עונשו יומר במעצר בית או עבודות שירות בלבד.

ג'ק וגיל

ג'ון פ. קנדי היה ידוע בעיקר בדבר אחד: חיבתו הבלתי נגמרת לנשים. למרות שהיה אחד הנשיאים הנערצים ביותר בתולדות האומה ונחשב לכזה עד היום (אם כי בואו נודה בזה, לי הארווי אוסוולד די סייע לו להגיע למעמד הזה), ניהל קנדי מה שנראה כמו יחסים פתוחים עם אשתו, ג'קי, משום ששמו נקשר לבחורות רבות מספור.

עם זאת, שמה של בחורה אחת בלט יותר מכולן: זו של לא אחרת מהכוכבת הגדולה ביותר בכל הזמנים, מרילין מונרו. למעשה, ספר ביוגרפי שעקב אחרי השנה האחרונה של ג'ק (כינויו של הנשיא) וג'קי ונכתב על ידי כריסטופר אנדרסן חשף כמה פרטים חדשים על אחד הרומנים המרתקים והמדוברים ביותר בתולדות ארצות הברית.

על פי הביוגרפיה (שהפכה, מן הסתם, לרב מכר היסטרי) ג'קי ידעה על כל אישה ואישה, "אבל הרומן עם מרילין הפריע לה יותר מאשר עם כל אחת אחרת". חברם הקרוב של הזוג, ג'ורג' סמאת'רס, ידע לספר ש"ג'קי השתגעה מהרומנים של ג'ון, אבל הסכימה להעלים עין בתנאי שיהיה זהיר ולא ישפיל אותה. היא הייתה משוכנעת שיש לה בעיות במיטה ושהיא למעשה דוחפת אותו לזרועות נשים אחרות".

אגב, על פי וידויו של ד"ר פרנק פינטרטי, שהיה מקורב מאוד לג'קי, היו לה תלונות רבות על חיי המין שלהם: "הוא פשוט גומר נורא מהר ונרדם", היא סיפרה לו.

אבל הפרט המדהים מכל בביוגרפיה, שיצאה בשנה שעברה, הוא החשיפה שמונרוהתקשרה לג'קי על מנת להתוודות שהיא מנהלת רומן עם בעלה, ואף סיפרה לה שהנשיא הבטיח לה שיעזוב את משפחתו עבורה. על כך השיבה ג'קי: "מרילין, את תתחתני עם ג'ון, זה נהדר. אחר כך תעברי לבית הלבן, ותקחי את כל המחוייבויות של הגברת הראשונה. אני אעבור מכאן, ולך יהיו את כל הצרות".

קנדי, כידוע, נרצח בדאלאס ב-22 בנובמבר 1963, כשאשתו ג'קי לידו. עד היום תוהים האמריקאיים מה היה קורה אם לא היה נרצח, גם במישור הפוליטי וגם - ואולי אפילו יותר - במישור הרומנטי.

פעם שלישית - גלידה

פריז, כידוע, היא עיר האורות והעיר הרומנטית ביותר בעולם, כך שקשה להאשים את נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, שבסוף גם הוא נפל קורבן לאנרגיה המסתורית והמכשפת של העיר, וניהל רומן תחת אפה של אשתו.

שוב.

מי שקצת מכיר את ההיסטוריה של הולנד יודע שזו ממש לא הפעם הראשונה, שכן גם הפרידה מאשתו הראשונה, סגולן רויאל, נעשתה בנסיבות דומות. אז, אי שם ב-2007, לאחר שהולנד הפסיד את הבחירות לנשיאות, הוא הודיע על פרידה מאשתו בנסיבות מתמיהות. זה לקח כמה חודשים עד שאתר רכילות צרפתי גילה שהפוליטיקאי מנהל רומן עם העיתונאית ואלרי טריארויילר, שמאוחר יותר הפכה להיות אשתו השנייה.

אבל נפשו של הרומנטיקן הקשיש לא ממש יודעת שובע - צרפתי, בכל זאת - ולפני כמה חודשים פירסם הטבלואיד הצרפתי קלוזר ברעש גדול שהולנד מנהל רומן עם השחקנית ז'ולי גאיה בת ה-41 ואף פירסם תמונות מפלילות של השניים. מאוחר יותר נודע שהזוג מנהל רומן סוער כבר שנתיים, ומי שהכירה ביניהם היא לא פחות ולא יותר אשתו הראשונה של הנשיא, שכנראה לא שיערה בנפשה שאלו יהיו התוצאות.

כשהגיעו השמועות לאוזנה של הגברת הראשונה טריארויילר היא, כפי שהגדירו זאת מקורביה, לקחה "גלולה אחת יותר מדי" ואושפזה בבית החולים. ב-25.1 השנה הודיעו טריארויילר והולנד באופן רשמי על פרידה, ובימים אלו מטייל הנשיא הצרפתי בעולם כשהוא בגפו. אנחנו משוכנעים שזה עניין זמני עד שהוא שוב ימצא עצמו חבוק בזרועות אישה נאה אחרת.

לא עשיתי סקס עם האישה הזא... אה, רגע, בעצם כן

"אני רוצה לומר דבר אחד לציבור האמריקני. אני רוצה שתקשיבו לי. אני הולך לומר את זה שוב: לא קיימתי יחסי מין עם האשה הזו, גברת לוינסקי. ההאשמות הללו שגויות. ועכשיו אני צריך לחזור לעבודתי למען הציבור האמריקני. תודה לכם".

הנאום חוצב הלהבות הזה, שאחר כך הפך לבדיחת השנה, שלא לומר לבדיחת העשור, עדיין מעלה בנו גיחוך מדי פעם. אבל במשך יותר מחצי שנה ב-1998 התעסקה האומה האמריקנית בדבר אחד בלבד: שכב או לא שכב עם המתמחה הצעירה בת ה-22?

התוצאות, אגב, נותרו מעורפלות עד היום. קלינטון הכחיש בכל תוקף, מה שהפך להיות קצת יותר קשה אחרי שלוינסקי הציגה לראווה שמלה כחולה שהפכה לשם דבר, ועליה כתמי זרע שמאוחר יותר התבררו כשל הנשיא. אופס.

די, נו, תודו שהתגעגעתם. מוניקה לוינסקי (צילום: gettyimages)
די, נו, תודו שהתגעגעתם. מוניקה לוינסקי (צילום: gettyimages)

זכור במיוחד הדיון המביך בבית המשפט בה נשאל קלינטון "האם קיימת יחסי מין עם האישה הזו?", והשיב בשלילה. או אז נכנסו התובע וההגנה לסוגיות פילוספיות מהם יחסי מין, והעובדה שבהגדרה הרשמית יחסי מין מוגדרים כנתינת מין אוראלי, אבל קבלתו לא נכללת בהגדרה הזו, ולכן זה לא נחשב. מבולבלים? גם אנחנו. וגם הציבור האמריקאי.

הסנאט לא הצליח להרשיע את קלינטון, אך רישיונו לעסוק בעריכת דין נשלל לחמש שנים והוא נקנס ב-90,000 דולרים. למרות הפגיעה האנושה במעמדו הציבורי, קלינטון בהחלט הצליח להשתקם, והוא נחשב עד היום לאחד הנשיאים הפופולריים ביותר באמריקה. את השמלה הכחולה, אנחנו מקווים, שלחו לניקוי.

אויש, צ'ארלס

"הו, יקירי, אני פשוט רוצה אותך עכשיו".

"את רוצה?".

"ממממ".

"גם אני!".

"נואשות, נואשות. הו, כמה אני חושבת עליך".

זה רק נשמע לכם כמו תסריט גרוע של טלנבולה או של סרט םורנו, אבל זהו בעצם הרומן הטלפוני של הנסיך צ'ארלס וקמילה, שהטריד את שלוותה של הממלכה כולה.

בכלל, יחסית לצנון המרובע שהוא, לנסיך צ'ארלס יש חיים רומנטיים סוערים ממש. אבל ב-1992 האיש שידוע בשמו האינדיאני הטמבל-שזנח-את-דיאנה עמד במרכז פרשת "קמילהגייט", שהסעירה את בריטניה כולה.

את סיפור האהבה של צ'ארלס וקמילה אתם מכירים, ואם, במקרה, שכחתם, אתם יכולים למצוא כאן את הסיפור המלא, כמו גם את הידיעות האחרונות על כך שהזוג הכמעט מלכותי מתגרש.

ממש בקצרה: השניים נפגשו ב-1970, ולמרות שנפרדו, לא ממש נפרדו. צ'ארלס התחתן עם דיאנה אך שמר על קשר עם קמילה, קשר שעל פי השיחות שניהלו ב-1989 (ומאוחר יותר התברר שצותתו להם) היה בעל אופי מיני בהחלט. באחת השיחות אמר אמר צ'ארלס לקמילה שהוא ישמח להיות הטמפון שלה, ויותר מזה אנחנו באמת לא רוצים לפרט.

כשהפרשה התפוצצה היה ידוע לכל שהנישואין של צ'ארלס ודיאנה עלו על שרטון, אך הפרידה המיוחלת הגיעה רק ב-1995, ואת הסוף הטראגי של דיאנה אתם כבר יודעים. קמילה וצ'ארלס, לעומת זאת, התחתנו ב-2005 (למרות ששמועות גורסות עד היום שהיא התחתנה איתו מתוך רחמים בלבד) ומחכים בקוצר רוח שהמלכה אליזבת' תוותר על כסאה כדי שגם צ'ארלס יצליח להרגיש קצת איך זה להיות מלך. בהתחשב במצבה הבריאותי המצויין של המלכה ובעובדה שהיא כנראה תחיה לנצח, נראה שזה לא יקרה לעולם.

בכל זאת, כנראה, יש סוג של צדק בעולם הזה.

הארי המזוהם

טוב, זה לא ממש רומן - אלא אם כן הנסיך הארי נמשך מינית לכדורי ביליארד - ובכל זאת, זה אחד הסקנדלים היותר גדולים בתולדות כס המלוכה הבריטי, אז לא באמת ציפיתם שנשאיר אותו בחוץ, נכון?

אי שם ב-2012 דלפו לרשת תמונות עירום של הנסיך שנסע לסופ"ש בוגאס, והוכיח סופית שמה שקורה בוגאס לגמרי צריך להישאר בוגאס. תמונות של הארי השיכור והעירום הסתובבו בכל מקום ברשת, למעט צהובוני בריטניה, שלא הורשו בצו מלכותי לפרסם את התמונות.

אוי, איזה כיף היה בימים האלה ברשת. אזרחים בריטיים הצטלמו בעירום כשרק דגל בריטניה מכסה את ערוותם כשהם מצדיעים לנסיך הארי, שמצידו קיבל הצעה מפתה של עשרה מיליון דולר להשתתף בסרט פורנו. הוא השיב בשלילה.

הארי נשלח לחמישה חודשים במזרח התיכון במסגרת שירותו הצבאי וגם כדי שיחשוב קצת על מה שהוא עשה, אבל ראש העיר של וגאס, קרוליין ג'י גודמן, פנתה לעיתונות והתחננה בפני הארי שיחזור לעיר הקזינואים וציינה: "כולנו מתגעגעים אליו מאוד".

הרומן של וגאס עם הארי הניב לעיר, לטענת מומחים שבדקו את העניין, פרסום חינם בשווי 23 מיליון דולר (!), והעיר במערב ארצות הברית ממשיכה לחזר אחריו במרץ עד היום. נכון לשעה זו, הארי לא מתכנן סרט המשך.