הנה תיאוריה מעניינת לחובבי הקונספירציות שביניכם: לפני שישה ימים הודיעו מארגני טקס פרסי ה"ראזי", הטקס המסורתי המחלק כל שנה פרסים לביצועים הגרועים ביותר בהוליווד, שלראשונה בתולדותיו ג'וני דפ, האחד והיחיד, בובת הפורצלן של הוליווד, יזכה לכבוד המפוקפק ולמועמדות על תואר השחקן הגרוע ביותר של השנה על הסרט "הפרש הבודד".

ארבעה ימים אחר כך, שבהן הרשת סערה ללא הפסקה על ההחלטה השנויה במחלוקת להעמיד את דפ באותה שורה עם לינדסי לוהאן וליידי גאגא אבל נמצאו לא מעט קולות שהיו בעדה וחשבו שדפ הרוויח את המועמדות הזו בכבוד (האמת? זה באמת סרט די מביך), הודיעו "מקורבים" לדפ שהוא התארס. קולולולולולולו! ראזי? מה זה ראזי? מי בכלל דיבר על ראזי?

דפ, כך יודעים לספר אתרי הרכילות, כרע ברך כבר לפני כמה חודשים והציע לשותפתו בעבר ב"יומני הרום" וחברתו הנוכחית בהווה, אמבר הרד בת ה-27, לבלות את שארית חייהם יחד. או, כאילו, כשמדובר בג'וני דפ, לבלות יחד עד שהוא יחליט שנמאס לו. הרד הנרגשת אמרה "כן", הם התנשקו ואז, ובכן, לא קרה שום דבר. העיתונות לא ידעה מזה, המעריצים לא ידעו מזה, הרד נתבקשה שלא לשים את הטבעת כדי שלא ליצור באזז מיותר של שמועות ולא לעצבן את ונסה פאראדי, אם ילדיו של דפ ומי שהייתה זוגתו לא פחות מ-14 שנה.

ואז, השבוע, נצפתה הרד עם טבעת בגודל של ספינת חלל על האצבע. למה? מה השתנה? האם עכשיו זה כבר בסדר לעצבן את ונסה פאראדי? תשובות רשמיות, כאמור, אין ותיאוריות קונספירציה יש בשפע. מה שכן, דבר אחד כבר די ברור: אם מערכת היחסים הנוכחית עם הרד תסתיים כמו כל מערכת יחסים שהייתה לו בעבר, דפ עוד עשוי להתגעגע לימי הראזי העליזים.

ממש ממש להתגעגע.

תנו למספרים לדבר

לפני שנמשיך, בואו רק נבהיר דבר אחד: בניגוד די מוחלט לישראל, לא מעט מהתדמית של הכוכבים ההוליוודיים הגדולים מושתת על חיי הזוגיות שלהם בכלל ועל חייהם האישיים בפרט. וויל סמית', למשל, הוא אחד מהכוכבים האהודים בהוליווד, בין היתר בגלל שהוא "איש משפחה למופת", כך טרחו לציין מאות אלפי מקוראי המגזין רולינג סטון בשנת 2013. קריסטין סטיוארט היא אחת הנשים השנואות בהוליווד בגלל שבגדה ברוברט פטינסון. אם אתם זוכרים, קצת לפני הבגידה סטיוארט יועדה להיות כוכבת הקומדיות הרומנטיות הגדולה הבאה של הוליווד. הבגידה דרסה לה את הסיכוי הזה, וספק גדול אם תצליח לשחזר את מעמדה טרום הבגידה.

לא שאי אפשר, חלילה, לעקוף את כל העניין הזוגי, אבל זה בוודאי לא קל. לפרטים פנו לאנג'לינה ג'ולי, שאחרי שגנבה את בראד פיט מג'ניפר אניסטון נאלצה להעסיק במשך כמה שנים שלושה יחצ"נים שהדריכו אותה כיצד להתמודד עם גלי השנאה שהופנו אליה. בוודאי שישנם מקרים של אנשי משפחה מחורבנים שהפכו ונשארו שחקנים פופולריים ואהובים ביותר, אבל נדמה לנו שאפשר יהיה לעמוד מאחורי המשפט הבא בלי הסתייגויות: קל יותר להצליח בהוליווד כשאין שערוריות רשומות על שמך. האולפנים אוהבים אותך, הקהל אוהב אותך, הוליווד אוהבת אותך. וזה חלק לא מבוטל, למשל, מהמעמד של ג'וני דפ.

אם תשאלו אותנו, נניח, מי חמשת השחקנים הטובים ביותר בהוליווד, לא יהיה לנו ספק קל שבקלים שמקומו של ג'וני דפ ברשימה הזו. מדובר בשחקן אדיר, עם מנעד תפקידים יוצא דופן שתענוג לראות על המסך ובאמת שהיינו יכולים להשתפך עליו לנצח. אבל במקום לשאול אותנו, אולי כדאי שניתן למספרים לדבר. והמספרים, מה לעשות, מספרים סיפור קצת אחר.

הסרט הבאמת מצליח הראשון שרשום על שמו של ג'וני דפ הוא דוני בראסקו, שהכניס 124 מיליון דולרים בכל העולם. נתון מרשים ביותר, אבל בל נשכח שהסרט היה עמוס כוכבים דוגמת אל פאצ'ינו ופול ג'יאמטי, כך שהסרט לא ממש הונח על הכתפיים של דפ לבדו. אחרי הסרט הזה הגיעו שני כשלונות קופתיים מהדהדים ("פחד ותיעוב בלאס וגאס" ו"אשת האסטרונאוט", שתקציבו עמד על 75 מיליון דולר והכניס פחות מ-20 מיליון בכל העולם) ואז הגיעה הפריצה הגדולה.

לאקרנים שוחררו סליפי הולו (תקציב של 100 מיליון לעומת הכנסות של 206 מיליון ברחבי העולם) ושוקולד (תקציב של 25 מיליון לעומת הכנסות של 152 מיליון) שיצרו את הדימוי של התרנגולת שמטילה ביצי זהב שיש לג'וני דפ. במקרה (או שלא), אחרי תקופת הוללות ארוכה וסוערת במיוחד, בשלב הזה כבר היה ברור שדפ ופאראדי (שאותה פגש בזמן שצילם את "השער התשיעי", כשנה לפני שני הסרטים הללו) ישארו איתנו עוד הרבה זמן, ובתקופה הזו גם נולדה בתם הבכורה לילי-רוז. צירוף מקרים? יכול להיות שכן.

אבל גם יכול להיות שלא.

פאראדי ודפ הפכו חיש קל לאחד הזוגות האהובים בהוליווד, ודפ הפך לסוג של מיני אניגמה. מצד אחד שחקן אדיר עמוס בקעקועים והתנהגויות ביזאריות, ומצד שני איש משפחה למופת. חלק מסרטיו הצליחו ("למצוא את ארץ לעולם לא", "סוויני טוד"), חלק מסרטיו נכשלו כשלון חרוץ ("לפני שהלילה יורד", "האיש שבכה", "ליברטין") וצריך להודות על האמת: אלמלא להיטים ברורים כמו "צ'רלי וממלכת השוקולד" וכמובן סדרת "שודדי הקריביים" שמאחוריה עומדת מפלצת השיווק של דיסני, ממוצע ההכנסות מסרטיו היה, ובכן, מאוד ממוצע.

תוסיפו לזה את העובדה שלמרות שהקריירה שלו תחגוג השנה שלושה עשורים (!) והוא היה מועמד שלוש פעמים לאוסקר הוא מעולם לא זכה בפרס הנכסף, ותגיעו למסקנה שכן, ג'וני דפ שחקן אדיר, אבל האם באמת מגיע לו להיות במעמד של השחקן המרוויח ביותר בעולם ולשבור את שיא גינס, עם משכורת של 75 (!) מיליון דולר לסרט?

כן. לא. תחליטו בעצמכם וסמנו את התשובה שמתאימה לכם, אבל דבר אחד בטוח: מול המספרים הללו, ברור לחלוטין שהתשובה היא לא חד משמעית. המעמד המיתי של דפ בהוליווד הוא שלם שעולה בהרבה על סך חלקיו, והשאלה המעניינת באמת, בעניינו של דפ, הוא מה קורה כשמורידים חלק אחד. שוב, כמו במקרה הקודם, המספרים בהחלט מנפקים תשובה.

שלושה סרטים שחרר ג'וני דפ מאז נפרד מפאראדי ועבר לזרועותיה של אמבר הרד הצעירונת. יומני הרום (תקציב של 45 מיליון והכנסות של קצת יותר מ-20 מיליון דולרים בכל העולם), צללים אפלים (תקציב של 150 מיליון והכנסות של 80 מיליון בלבד בארצות הברית, אם כי רשם הצלחה יחסית באירופה), וכמובן, "הפרש הבודד", אז הפקידו קברניטי דיסני בידיו של דפ (שהיה גם המפיק בסרט זה) 215 מיליון דולרים וקיבלו בחזרה פחות מ-90 מיליון דולרים מהקהל האמריקאי. שלושה סרטים, שלושה הפסדים צורבים.

אז מה קרה? האם ג'וני דפ הפסיק להיות שחקן אטרקטיבי, או טוב? ובכן, אם תשאלו את מארגני הראזי התשובה תהיה "כן", אבל אם תשאלו אותנו, את התשובה נתנו לכם עוד הרבה למעלה: התדמית של כוכב הוליוודי קובעת לא מעט מהכנסותיו בקופות. ונטישה של אם ילדיך לטובת בחורה שצעירה ממך ב-23 שנה, והראיות מונחות כאן לפניכם, לא גורמות לקהל האמריקאי לרוץ ולקנות כרטיסים כבעבר. אז האם ג'וני דפ יכול לשפר את התדמית שלו? בהחלט כן.

אבל המצב, צריך להודות, גם יכול להיות הרבה יותר גרוע.

סיכוי של 75% שדפ לא יופיע לחופה

לעומת הקלאסה ששידרה ונסה פאראדי, אמבר הרד היא קצת בדיחה עצובה. לא שיש לנו משהו אישי נגדה (למרות שאם ראיתם אותה ב"יומני הרום" לא נאשים אתכם אם יש לכם משהו אישי נגדה), אבל הרשו לנו להמר שהרד, על אף שהיא בת הזוג של ג'וני דפ, לא בדיוק תגיע רחוק. כן, אתם תקראו עליה לא מעט, אבל האישה שנראה שעוצבה והונדסה על ידי יחצ"נים (והנה, כאן הכתבה המלאה עליה, למקרה שממש דחוף לכם להכיר אותה) עם הרומנים היענו לסביים שלה והחיבה הבלתי מתפשרת לאקדחים היא לא החומר שהקהל האוהד של ג'וני דפ אוהב מי יודע כמה.

למעשה, אפשר לסכם אותה בארבע מילים בדיוק: ונסה פאראדי היא לא.

בנוסף, צריך לקחת בחשבון את ההיסטוריה הרומנטית של ג'וני דפ, שרק כדי לשחזר אותה צריך כתבה נפרדת, אבל בואו ננסה לעשות את זה קצר: נישואין מהירים לאן אליסון בין 1983 ל-1985, ואחר כך אירוסין שלא התממשו לג'ניפר גריי, שרילין פן וכמובן וינונה ריידר, זו מהקעקוע "וינונה לנצח" שתקוע לו על הרגל. בין לבין היו גם ארבע שנים של מערכת יחסים עם קייט מוס, וכמובן ונסה פאראדי. בקיצור, כפי שאתם מבינים, העובדה שדפ כרע ברך רחוקה מלהגיד שהוא גם יגיע לחופה. למעשה, אם עושים את הסטטיסטיקה, יש 75% שזה לא יקרה.

אז מה היה כל כך דחוף לכוכב בן ה-50 להציע נישואין דווקא עכשיו? מגזין פיפל טוען שהוא טען בפני מקורביו שהרד היא פשוט האישה המושלמת והיא משלימה אותו, אבל הטיעון של המקורות המקורבים לזוג ב"גארדיאן" הוא הרבה יותר עסיסי, משום ששם טוענים שהטבעת שדפ שלף היא דרך לאלף את הרד הצעירה.

"האוריינטציה המינית שלה לא ברורה", אומר מקור המקורב לזוג לעיתון הבריטי, "הרד תמיד הייתה פתוחה בקשר לעובדה שהיא אוהבת גם נשים, אז דפ החליט להזכיר לה מה היא אוהבת יותר מנשים אפילו: יהלומים".

כך מסתבר, על פי העיתון, שדפ כבר רכש לה כמה וכמה תכשיטים בכל פעם שחש שהיא פוזלת קצת יותר מדי הצידה לכיון השני, "והיהלום הנוכחי הוא כדי להזכיר לה איזה תפקיד הוא משחק בחייה". וואלה. הכי רומנטי, אין מה להגיד.

אבל הסיפור הוא לא הרד ודפ, אבל הקריירה של דפ, שבהחלט רחוקה מאוד משיאה. הקהל האמריקאי הפנה לו עורף באופן ברור וגורף, וגם אם כנראה יחזרו לאקרנים באופן חד פעמי עבור "שודדי הקריביים" החדש, זה לא באמת מדד, שכן המותג כבר הרבה יותר חזק מדפ עצמו. כמו כן, כדאי לפנות ולהציץ בפרסי הראזי, ולראות אם מארגני הטקס מתכוונים ללכת צעד אחד נוסף עם האמירה שלהם וגם ממש להעניק לו את הפרס. ושוב, לא נותר לנו אלא לתהות: מישהו באמת חושב שבתקופת הזוגיות שלו עם ונסה פאראדי מישהו היה מעז להעמיד אותו ברשימת המועמדים של הראזי?

לדפ יש מעמד כמעט מיתי בהוליווד. נכון, שיא הגינס שהוא שבר מוכיח את זה לבד, אבל השילוב המדהים של שחקן עם התנהגות של כוכב רוק ומצד שני מקצועיות בלתי מתפשרת על הסט ומשפחה מתפקדת גרמו, כפי שכבר כתבנו, לעוגה שמרכיבה את ג'וני דפ להיות חתיכת עוגת קצפת עם דובדבן למעלה.

אבל כל זה כבר לא קיים. למעשה, אתרי הרכילויות הם אלו שדיווחו לונסה פאראדי על האירוסין, והיא, בתגובה, אמנם שמרה על סוג של קלאס ולא הרביצה להם, אבל כן הראתה להם אצבע משולשת והתעצבנה מאוד. בהנחה שאכן האירוסין הם כבר כמה חודשים, האם לא היה נכון לספר לאם ילדיך שאתה מאורס ולתת לה ולילדים לשמוע את כל זה מהתקשורת? בכל מקרה, אנחנו בטוחים שברור לכם באיזה צד התקשורת: לא בצד של דפ, לשם שינוי.

המהפך מאיש משפחה המתחזק את אחת הזוגיות המתקתקות והארוכות בהוליווד לרודף שמלות בן 50 היה מהיר במיוחד, ופגע פגיעה אנושה בקריירה של דפ. אם יוכיח שהוא רציני לגבי הרד ויצליח לשקם את היחסים עם זוגתו לשעבר, הוא כנראה יצליח לשנות את היחס התקשורתי השלילי מאוד שהוא מקבל בזמן האחרון. אבל אם יפרד מהרד או לא יצליח לשקם את היחסים עם פאראדי ויעלם לילדיו? נו, במקרה הזה תהיו בטוחים שיהיו מי שיתגעגעו למספרים העגומים שדפ מביא עכשיו.