הפגנות למען נישואי אותו מין הן לא ממש נדירות בארצות הברית. כמעט מדי יום מתרחשות כמה כאלו, בוודאי בחודשים האחרונים, ורובן המכריע, מה לעשות, לא מגיעות למהדורות החדשות מחוסר עניין לציבור הרחב, לדעת ערוצי החדשות. אלא שבין שלל הססמאות, מסתבר שכל מה שצריך כדי שיקשיבו לך הוא כמה מילים מהלב.

הכירו את ריילי הקפורד-פיר בן ה-12 בסך הכל, שבימים הקרובים בוודאי יהפוך לכוכב מדיה מן השורה וירוץ מתוכנית טלוויזיה אחת לשנייה. עד שזה יקרה, אולי כדאי שתצפו בשלוש הדקות שבהן הוא מדבר, ותראו שגם אתם לא תצליחו לעמוד בקסמו.

הסיפור של הקפורד-פיר הוא יוצא דופן. הוא נולד לשתי אמהות, ולמרות שלטענתו הפציר בהן להתחתן פעם אחר פעם הן אמרו שעד שהדבר לא יהיה חוקי במקום מגוריהן הן מסרבות לעשות זאת. אלא שהנס קרה, יוטה אישרה נישואין חד מיניים, והאמהות מיהרו לנדור נדרים ולהפוך לאישה ואישה באופן רשמי.

סוף טוב? הייתם רוצים. מושל יוטה, גרי הרברט, הפך את ההחלטה להכיר בנישואין חד מיניים (שהייתה בתוקף 17 יום בלבד) והחליט שלא רק שלא יתקיימו נישואים כאלו במדינה הדרומית, אלא שגם שכל הנישואין שנעשו בטלים ומבוטלים.

הדבר הביא להפגנה גדולה, ועל פי האמהות, ריילי בעצמו ביקש לנאום. וכך, כשאחיו הקטן בן ה-8 אוחז בשלט לצידו, הוכיח ריילי שהוא בהחלט קורץ מחומר מיוחד.

"יש אנשים", אמר ריילי וכיוון חץ ישיר אל מושל יוטה, "שטוענים שלא יכול להיות שאני ממשפחה אוהבת, כי האמהות שלי לסביות. הם טועים. בחייכם, תחשבו על זה, גיי זה עליז, אז זה רק הגיוני שאנחנו משפחה חמה, אוהבת ועליזה כל הזמן".

עוד סיפר ריילי שהיום שבו שתי האמהות שלו התחתנו היה היום השני המאושר ביותר בחייו. "הראשון", כך הודה בחמידות, "היה כשאחי הקטן נולד".

"כשהאמהות שלי התחתנו", סיפר הילדון, "זה היה נהדר. זה הרגיש כאילו זיקוקי דינור מתפוצצים לי בלב. אבל אז המושל החליט להתייחס לאמהות שלי באופן לא פיירי. הוא אומר שהוא רק רוצה להגין על משפחות, אז אני אומר לו: גם למשפחה שלי מגיעה הגנה. יש לי שתי אמהות. אני אוהב אותן. ומגיע להן שהנישואין שלהן יוכרו בכל מקום".

ריילי הצעיר זכה, מן הסתם, לתשואות רמות, ולוידאו שהופץ וללא ספק יהפוך לויראלי. עם זאת, מושל יוטה נשאר איתן בדעתו, ונישואיהם של יותר מ-1,300 זוגות חד מיניים שניצלו את החלון הצר ביוטה לא יהיו חוקיים, נכון לשעה זו. אולי ריילי בן ה-12 יצליח במקום שבו כל שאר האנשים נכשלו.