נשים רבות מסרבות לחשוף את גילן, ועל אחת כמה וכמה דוגמניות שאצלן הגיל הוא שם המשחק, אבל שירלי בוגנים (39) מוכיחה לכולם שבסוף העשור הרביעי לחייה היא יפה, חטובה ורלוונטית מתמיד.

פגשנו אותה על סט הצילומים לגיליון בגדי הים של בלייזר בבית מלון בצפון תל-אביב ביום קריר במיוחד, אך זה לא מנע ממקצוענית כמו בוגנים, שהתנסתה בסט צילום אחד או שניים, להיכנס לבריכה הקפואה.

"אצלי אין חצי עבודה, אם זה לא 100% אז עדיף לא לעשות בכלל, בצילומים אני הולכת עד הסוף מבחינת מקצועית" מספרת בוגנים. גם לא מפריעה לה העובדה שהיא בביקיני וסביבה עשרה אנשי צוות. "אני רואה רק את הצלם והמצלמה. ולא אף אחד אחר. הצטלמתי באיטליה ובספרד על סטים עם 300 אנשי צוות מסביב. אני פשוט מתנתקת מכולם ומתרכזת במה שהצלם רוצה".

____________________________________________________________________________________________________________

עוד דוגמניות בבגדי ים:

___________________________________________________________________________________________________________

זו הפעם השנייה שהיא נקראת לדגל לצילומי המגזין החגיגי בו מככבות בין השאר גם: בר פאלי, דפנה דה-גרוט, נטלי דדון, עדי נוימן ודוגמניות נוספות. "זה פרויקט שהוא לא פשוט, לפעמים זה תנאים לא קלים. עבדתי בשלגים ובסטים שהיו שם למעלה מ-40 מעלות חום אבל זאת העבודה".

בוגנים מדגישה את החשיבות של הצוות המקצועי איתו היא עובדת: "לא עם כל צלם אני אעבוד", היא מסבירה, "הקונספט לצילומים היום היה החלטה משותפת שלי יחד עם הסוכנות והמגזין, זאת כדי להוציא את הטוב ביותר שאפשר, שום דבר לא בהפתעה".

את טבעת אירוסין, בוגנים משאירה היום בבית. למי מכם שלא מעודכן, בוגנים התארסה לאחרונה לבן זוגה בשנה וחצי האחרונות, איש העסקים לירן סרוק: "ביום צילומים אני מורידה את כל התכשיטים ונותנת לסטייליסט לעשות את עבודתו".

איך הארוס שלך מרגיש לגבי צילומים בבגד ים?

"הוא הכי מפרגן, ממש לא מזיז לו, גם אם אני עירומה לא יזיז לו. זה עושה לו רק טוב שאני מצטלמת. הוא אומר 'כולם מסתכלים, אבל את רק שלי'".

ומה דעתך על צילומי עירום?

"עירום הוא דבר מאוד אישי, ונורא תלוי מה הקונספט ולשם מה".

בוגנים מתחזקת קריירה דוגמנות בינלאומית מצליחה כבר עשרים שנה ונראה שהיא לא הולכת לעצור בזמן הקרוב: "הפוקוס שלי הוא לא על בנות אחרות, הפוקוס שלי הוא על עצמי וגם אם לא הייתי בתחום הזה מאוד חשוב לבחורה להיות מודעת לעצמה, לשמור על תזונה וכושר. הכי חשוב זה לאהוב את מי שאת. ברור שתמיד נמצא דברים שהיינו רוצים לשנות בעצמנו, הייתי שמחה להיות יותר גבוהה, אך ברגע שאתה משלמים עם עצמך ומרגיש טוב אתה גם נראה טוב. זה משהו שידעתי מגיל צעיר, אבל התחלתי להפנים בעיקר בשנים האחרונות".

הפרויקט הבא שבוגנים מתכננת לעצמה הוא האמהות: "להיות אימא זו המתנה הכי טובה שאישה יכולה לקבל. לא מעניין אותי כמה אני אעלה במשקל בהריון, מצידי לעלות גם 20 קילו, אני לא אהיה אנוכית כשחיים צומחים לי בבטן. אני רוצה להיות אימא וזה הדבר שהכי חשוב לי היום".

לילדה שלה היא לא תגיד תסרב במידה ותרצה לבחור בקריירה של דוגמנית: "היא תעשה מה שהיא תרצה, בדיוק כמו שלי ניתנה האפשרות לבחור. אני אנחה אותה ואעזור לה, אבל לא בגיל 15. אני התחלתי לעבוד רק בגיל 18. חשוב לי שהיא תחווה את הנעורים כמו שצריך".

לאורך השנים פיתחה בוגנים תדמית של ילדה טובה ונקייה משערוריות: "אני במהותי חננה" היא מתוודה. "צוחקים עלי שאני הדודה של החבורה. סמים ואלכוהול מעולם לא דיברו אלי".

היא מודעת לעובדה שהתעשייה מעדיפה סלבס על פני דוגמניות ופליטות ריאליטי שצצות כפטריות אחרי הגשם וקוטפות קמפיינים. "באירופה דוגמניות עדיין זוכות לכבוד הראוי, אבל בארצות הברית ובארץ המצב הוא בהחלט שונה. הריאליטי משפיע על התעשייה. אבל אי אפשר להשוות בינינו. אנחנו יודעות את העבודה הרבה יותר טוב מכל פליטת ריאליטי וזה בטוח".

שלמות בעיניה זה דבר משעמם ושבכלל לא קיים היא מעדיפה אף שבור על פני אף סולד ולכן מברכת את חוק הפוטושופ שחוקק לאחרונה: "זה חוק חשוב. לא צריך לעשות אותנו יותר מידי מושלמות. אני לא רוצה להיות כזו רזה והפגמים הם בסדר. השלמות היא לא יפה".

לגבי חוק הBMI יש לה הסתייגויות, "אני בעד החוק שאמור לסייע לנשים ולגברים כאחד, אבל חשוב להבין שזה לא מגיע רק מעולם הדוגמניות, זה קיים גם אצל שחקניות וגם אצל פליטות ריאליטי, ובעיני המספר של ה-BMI הוא לא רלוונטי. אימא שלי לצורך העניין היא אישה בריאה לכל הדעות ויצאה שהיא פחות מהמספר שנקבע".

שאלון מהיר:

ביקיני או שלם? ביקיני ללא ספק. סקסי ויפה.

ים או בריכה? ים חד משמעית. קצת חול, לכלוך. הכי כיף.

צילום: אלון שפרנסקי

סטיילינג: ראובן כהן

איפור: מישל אדרי ל"סולו"

שיער: עדי מיה ל"דקל בן ציון"

ע' צלם: אלכס סלוכוב

ע' סטיילינג: לירון שטיינמץ

עגילים: ליאת גינזבורג; תיק: זארה

צולם במלון דניאל הרצליה מרשת מלונות טמרס(טל' להזמנות: 5411*)