יש לא מעט דברים שבחורה בת 22 העונה לשם אמה ווטסון יכולה לעשות בשבת בבוקר. היא יכולה להשלים קצת חומר מהשבוע המטורף שעבר עליה באוניברסיטת אוקספורד שבה היא לומדת, היא יכולה להתחיל להתכונן לתקופת המבחנים שתגיע בקרוב, או, כשחושבים על האופי המתוק מתוק של ווטסון, היא יכולה ללבוש את אחת מהשמלות הקיציות שלה ולצאת לדלג באחו; או משהו.

אבל הדבר האחרון שמישהו היה מעלה על דעתו שאמה ווטסון עושה בשבת בבוקר הוא שיעורי ריקודי עמוד. ועם זאת, מסתבר, זה בדיוק מה שהיא עושה.

לא, אל תטעו, ווטסון עדיין לא מתכננת שינוי מקצוע בעתיד הנראה לעין, והשיעורים הם חלק מההתכוננות שלה לסרט החדש והשערורייתי "בלינג רינג", אבל זה בדיוק העניין: אמה ווטסון. רוקדת על עמוד. בדרך לסרט שערורייתי חדש. עם שער חושפני (במחווה ברורה לדמותה של ג'וליה רוברטס ב"אישה יפה", על כל מה שמשתמע מכך) במגזין "ג'י.קיו". לא בדיוק, תודו, הרמיוני התמימה שלמדנו להכיר.

לא התמונה שהייתם מצפים לה מווטסון. אמה ווטסון על שער מגזין חודש מאי 2013 של "ג'י.קיו"
לא התמונה שהייתם מצפים לה מווטסון. אמה ווטסון על שער מגזין חודש מאי 2013 של "ג'י.קיו"

בשלב הזה של הקריירה שלה, כך נדמה, אפשר לנשק את הרמיוני לשלום, משום שווטסון עושה הכל כדי שנשכח ממנה. בנקודת הזמן הזו אמה ווטסון מאוד רוצה שנשכח מהילדה שהיא הייתה, ונתחיל להתייחס אליה בתור הילדה הרעה שהיא.

כבר לא כוכבת ילדים. ממש לא

טוב, בסדר, אולי הגזמנו קצת. בכל זאת, לא משנה עד כמה ווטסון תנסה להיות רעה, היא עדיין לא תגרד אפילו את רוטינת הבוקר של לינדזי לוהאן. ובכל זאת, אין להתעלם מחשיבות המהלך. ווטסון הופכת להיות אישה, ורוצה שכולם ישימו לב שזה מה שקורה.

בגלל הסיבה הזו, אגב, לא מפסיקים לדבר על הסרט החדש בכיכובה, "בלינג רינג", סרטה של סופיה קופולה המבוסס על סיפורה האמיתי של כנופיית בני נוער בהוליווד שחיכתה למפורסמים רבים ליד הבית (לינדזי לוהאן, מייגן פוקס ופריס הילטון היו רק חלק מהקורבנות) ושדדה אותם בין השנים 2008 ו-2009. בסרט הזה משחקת ווטסון (שאגב, מחזיקה את הסרט על הגב לגמרי לבדה, שכן הקאסט שלידה רחוק מלפזר איזשהו אבק כוכבים) את ניקי, שהיא היפוך של 180 מעלות מהרמיוני. כמו כן, על פי הדיווחים, בסרט הזה ווטסון מעשנת, מנופפת באקדח (ואוהבת את זה) וגם - עובדה שהתקשורת באמריקה עדיין מתקשה להתאושש ממנה ומעוררת סערה רבתי באתרים השונים - חושפת את החזייה שלה. מאוד לא מתאים לכוכבת הילדים שהכרנו.

כבר לא תחזור להיות הרמיוני, כנראה. אמה ווטסון מושקת בהוליווד, שנת 2000 (צילום: gettyimages)
כבר לא תחזור להיות הרמיוני, כנראה. אמה ווטסון מושקת בהוליווד, שנת 2000 (צילום: gettyimages)

אבל ווטסון, כנראה, כבר נואשת בשלב הזה לשינוי - כל שינוי - בקריירה שלה, שהייתה מאוד חד גונית עד עכשיו. "הייתי פתוחה לגבי כל דבר", אומרת ווטסון בראיון שנתנה למגזין "ג'י.קיו". "הדבר היחיד שלא הסכמתי לעשות זה ללבוש מחוך, כי דאגתי שלעולם לא אוכל להוריד אותו. לא רציתי להיות חמודה שוב. זה היה יכול להיות נוח מאוד לעשות את זה, אבל רציתי לצלול לתוך משהו שונה לגמרי. זה מרגש בשבילי. זו הפעם הראשונה שאני באמת משחקת ולא רק מראה על המסך את מי שאני".

ובכל זאת, למרות הניסיונות של ווטסון להציג את זה כניסיון בימתי ותו לא, אין ספק שמדובר כאן במהלך גדול הרבה יותר. אחרי הכל, ווטסון, שעשתה ועדיין עושה את רוב כספה מילדים, יודעת יפה מאוד שלא הרבה הורים יראו בעין יפה את העובדה שהדמות הנערצת על ילדיהם מעשנת בחופשיות על המסך, מנופפת באקדחים ומתלבשת מאוד (מאוד מאוד) לא צנוע. אבל לדידה של ווטסון, כנראה, כרטיס הכניסה האולטמטיבי לעולם המבוגרים הוא זה שבו את מפנה את הגב כמעט לחלוטין לקהל הקודם שלך. תוסיפו לזה את השמועות הרותחות שווטסון היא המועמדת המובילה לשחק את אנסטסיה סטיל בסרט המדובר המבוסס על הרומן הפורנוגרפי "50גוונים של אפור", והנה לכם מישהי שלא רק תטרוק את הדלת על עולם הילדים, אלא גם תזרוק את המפתח למקום שאיש לא יוכל למצוא אותו לעולם.

אל תדברו איתה על הארי פוטר

לא צריך להיות פסיכולוג או איש קולנוע גדול במיוחד כדי להבין את השינוי שעובר על ווטסון בימים אלו, מה גם שראינו אותו כבר בעשרות גלגלולים קודמים אצל נערות מתבגרות אחרות (אהלן, לינדזי לוהאן. אהלן, מיילי סיירוס). עם זאת, בניגוד להרבה מאוד כוכבניות אחרות, ווטסון ללא ספק מביאה איתה למסך כשרון אדיר שחבל שיתבזבז. אבל תהליך ההתבגרות של נערות בהוליווד, יודע כל מי שעוקב, ובכן, אחרי נערות מתבגרות בהוליווד, כמעט תמיד גובה קורבנות. זה רק יהיה ממש חבל אם ווטסון תהיה הבאה בתור.

בכל הקשור ל"50 גוונים", אגב, רוב הסיכויים שזה לא יקרה. או שכן. ווטסון עצמה הכחישה בטוויטר את הדיווחים ("מי כאן באמת חושב שאני אעשה את '50 גוונים'? כאילו, באמת. במציאות. לא בדמיון של כמה אנשים"), אלא שהדיווחים הגיעו לאחר שקבוצה אנונימית של האקרים פרצה למחשבי יוניברסל וגילתה טיוטת חוזה שמיועדת לווטסון. יכול להיות שווטסון, כפי שהיא טוענת, מעולם לא הייתה מעורבת במהלך. ויכול מאוד להיות שהסערה הציבורית שקמה (לחשוף חזייה זה משהו אחד, סצינות סאדו-מאזו זה כבר משהו אחר) הייתה הדבר שגרם לווטסון לסגת.

אבל יש עוד סיבה שבגינה ווסטון עושה את המאמץ ומנסה לשנות את התדמית שלה: הסטטוס הזוגי שלה. למרות שהיא אוחזת בחבר וויל אדמקוביץ' היא נחשבת לאחת הנשים הסקסיות בעולם, ונראית כעושה כל מאמץ אפשרי לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. הזוגיות שלה, שלמרות שנמשכת שנתיים (השניים נפגשו באוקספורד אי שם ב-2011) היא בפרופיל מאוד נמוך, וממש לאחרונה, בראיון לטלגרף,נתנה ווטסון טיפים לגבריםאיך להתחיל איתה. הטיפ הראשון, דרך אגב, היה: "הדבר הכי נורא שאתם יכולים לעשות הוא לדבר איתי על הארי פוטר", ללמדכם עד כמה חשוב לה להיפטר מהתדמית הזו.

כאילו שזה לא מספיק - ואנחנו גם קצת מתקשים להאמין את זה על ווסטון - שמה איכשהו התגלגל לפרידה המתוקשרת בין מיילי סיירוס לארוס ליאם המסוורת', ומה שמפתיע עוד יותר הוא שלפחות על פי מקור שמקורב לסיירוס, היא האשמה המרכזית בסיפור!

על פי הרכילות, השלושה נפגשו במסיבה, וכך אמר מקור המקורב לסיירוס לאתר "לייני גוסיפ": "הפנים של ליאם כל הזמן התקרבו יותר ויותר לאלו של אמה, ונראה היה שהוא מחפש כל סיבה אפשרית לגעת בה איפשהו - כתף, יד, ברך - ככל האפשר. אם הייתם רואים את השניים האלה ביחד בחיים לא הייתם מנחשים שיש ארוסה בתמונה, ואם הייתה ארוסה, לא הייתם רוצים להיות היא באותו רגע". אאוץ'.

כך או אחרת, בין שיעור ריקוד על עמוד אחד למשנהו, דבר אחד כבר ברור: בכל הקשור לווטסון, כפי שטען פעם ארתור קונן דויל כשכתב על ווטסון אחר, זה די אלמנטרי. תהיה או לא תהיה ב"50 גוונים של אפור", תרקוד או לא תרקוד על עמוד, על דבר אחד כבר אפשר להתחייב: הרמיוני כבר לא איתנו יותר. יחי (או שלא) אמה ווטסון החדשה.