פסח הוא חג משפחתי שעיקרו יציאה מעבדות לחירות, שזאת מטאפורה לא רעה לעצירות שנקבל אחרי ליל הסדר. אבל מה שיותר חשוב בפסח הוא מי יהיה מסביבינו לשולחן. האם נהיה מוקפים באנשים אהובים וטובים שכיף לפתוח איתם את האביב, או האם נהייה מוקפים באויבים שקטים שימררו לנו את המצה, וגרוע יותר, את החיים?

מכירה את זה שמתקשר מתי שבא לו? יופי, כי עכשיו זה הזמן להעיף אותו מהחיים שלך (צילום: shutterstock)
מכירה את זה שמתקשר מתי שבא לו? יופי, כי עכשיו זה הזמן להעיף אותו מהחיים שלך (צילום: shutterstock)

כמו בניקיון פסח לבית, כדאי להתחיל בניקיון פסח לחיים ולהיפטר מכמה סוגי אנשים שממש לא צריכים לשבת איתנו בשולחן, לא השנה ולא בכלל. קבלו את המדריך המקוצר לשדרג את הבריאות הנפשית שלך ללא התערבות רופאים מומחים!

הידיד הפאסיב אגרסיב

הוא קצת רוצה לשכב איתך וקצת מעוצבן מהעובדה שהוא רק ידיד, ובכלל יש לו תסבוכות שלמות עם המין הנשי כך שהוא מתמודד עם העולם בפאסיב אגרסיב עוקצני. בכל פעם שאת מתעצבנת, כמובן שהוא אומר שאת מעפנה כי את לא מסוגלת לעכל בדיחה, יא דאבה. סתם מותק, צוחקים איתך!

הידיד הפאסיב אגרסיב יגרום לך להרגיש מיוחדת ונפלאה, ובדיוק ברגע האמת יחבק אותך עם סכין בגב ויגיד שאת לא מסופקת מינית והג'ינס הזה משמין אותך. הגיע הזמן להפטר מהילד הזה, שלא מבין שאם הוא היה גבר או אפילו ג'נטלמן, אז כל בעיותיו עם המין הנשי היו נעלמות.

טיפ קטן: להצמד למישהו בכוח רק בגלל שסקס והעיר הגדולה לימדו אותך שכל אישה צריכה ידיד, הומו או לא, זה לא תירוץ בוגר או שפוי להתמיד במרתון הרעל הזה. ידידים, גייז או סטרייטים, אמורים להיות אנשים טובים, כיפיים ותומכים. וגם, לא בכוח, קיבינימט.

החברה התלותית

החברה התלותית שלך נורא מתוקה, ולמרות שאתן מכירות רק ארבעה חודשים היא החליטה שאת קרן האור שלה בחיים. היא בסדר במנות קטנות ומדודות, אבל כשהיא נשפכת עלייך כמו צינור מים שבור, זה מתסכל.

היא מתקשרת אליך בשמונה וחצי בבוקר בשביל "לדבר" (מה לדבר, מה? תעשי קפה קודם!), מספרת לך כל הזמן כמה רע לה בחיים ואיך אין לה כסף לכלום (נשלח מהאייפון 5, כמובן), ואת כל הזמן קוראת סטטוסים מפגרים שלה בפייסבוק שגורמים לך לתהות על קנקנה. זה נחמד להיות אדם נחמד, אבל זה גם בסדר לקחת מרחק מאנשים שלא תורמים את חלקם לאושר שלך, ועסוקים בלהתלות עלייך בשביל שתהייה נבחרת המעודדות שלהן.

האקס המפלרטט

נפרדתם לפני זמן מה והוא עבר הלאה. הוא פגע בך קשות אבל הוא כזה מקסים, רגיש ומלא בבולשיט שהוא הצליח לצאת עדיין "בסדר". והוא כל כך בסדר, שכשמשעמם לו הוא שולח לך סמסים מתוקים ומלאי נוסטלגיה וערגה.

הוא לא רוצה אותך באמת, הוא רק רוצה את תשומת הלב והאינטימיות שהייתה בינכם בזמן שהוא עסוק בטיול מסביב לעולם, בין אם גיאוגרפית או אנטומית. האקס המפלרטט הוא מפלט נעים וחלומי שעושה יותר נזק מתועלת, כי לבחוש בקלחת אותה עזבת רק בשביל להצית ניצוץ שנכבה זאת התעללות שקטה בעצמך.

מפלרטט איתך למרות שנפרדתם? תז-רקי אותו! (צילום: shutterstock)
מפלרטט איתך למרות שנפרדתם? תז-רקי אותו! (צילום: shutterstock)

החתיך התפוס שעושה לך עיניים

הכרתם בעבודה ושמת לב שהוא מפלרטט איתך. הוא חתיך, מצחיק, חכם, חלומי וגם תפוס. ובשביל להוסיף פשע על חרטא (חה!), רק אחרי שכבר קצת נדלקת עליו שמת לב שהוא עושה עיניים לכל אישה על הפלנטה, כך שהקליק שהיה ביניכם הוא אחד מיני מיליונים שהוא יוצר כל יום.

זה נעים לפלרטט וזה נחמד להרגיש מיוחדת, אבל את הזריקה לאגו שלו בדמות הפרחת נודי רומנטיקה באוויר שיעשה עם מישהי אחרת. את הרגשת הייחוד שלך תוכלי לקבל בעצמך, בלי שום בחור משועמם שבונה ארמונות באוויר רק בשביל להרגיש שהוא גבר גבר, ואת סתם אחת מהגרופיות שלו.

החברה הלא מפרגנת

אתן מכירות מהתיכון או דרך חברים משותפים, ומדי פעם יוצא לכן לבלות זמן יחד. היא לא מרוצה משום דבר אף פעם, חמוצה כמו אקונומיקה בריח לימון ואנטי כל דבר שמספרים לה. מילת פרגון לא תצא מפיה גם אם חייה תלויים בה.

שום דבר לא בסדר ואף אחד לא יודע איך להתנהג, וגם את פראיירית שהסכמת לעבוד שעות נוספות. השכונה שלך מעפנה, את לא מכירה את המקומות השווים באמת, הטיול שעשית אחרי הצבא היה יכול להיות יותר טוב, ובכללי כדאי לך להפסיק לנסות למצוא אושר כי את כל כך לא יודעת מה את עושה, אללי.

החברה הלא מפרגנת נמצאת, באופן מאד מפתיע, לבד! כותבת פוסטים זועמים על ענייני דיומא בפייסבוק ומשתדלת לסרס כל אדם שנמצא מולה. אנשים דוחים כאלו צריכים להגיע ישר לסל המחזור של החיים שלנו, אבל הרבה פעמים אנחנו גוררים אותם מתחושת חובה. הנה החובה היחידה שיש לנו בחיים הקצרים האלו: להיות מאושרים. וכל מה שמונע מאיתנו צריך להשטף החוצה עם מי פי ענקיים.

היא חונקת אותך בקשר? ליאור השליכיה (צילום: shutterstock)
היא חונקת אותך בקשר? ליאור השליכיה (צילום: shutterstock)

היזיז הלא מכבד

ימים קשים של משפחתיות חונקת, בדידות מעצבנת או סתם חרמנות בריאה גרמה לך לאמץ יזיז. אין לכם כל כך הרבה במשותף אבל הסקס סבבה, וזה מעביר לך את הזמן כי כבר נשבר לך משלב 98 באנגרי בירדס.

בהתחלה היה נחמד, עד שהבחור התחיל להיות קצת חצוף. הוא מדבר איתך על נשים אחרות בלי לבדוק אם זה מפריע לך, הוא בקושי משקיע בהודעת "ערה?", קורא לך פאק באדי עם צ'אפחות כתף ומתייחס אלייך כמו מטרד בהזמנה ודורש לעוף לו מהדירה בשנייה שסיימתם.

הבחור לא מבין את הקוד הבלתי כתוב של היזוזות: זאת מערכת יחסים, גם אם לא תרצו לקרוא לה מערכת יחסים. מינימלית אמנם, אבל עדיין מערכת של שני אנשים שמקיימים יחסים אינטימיים נפשית ופיזית אחד עם השני. אם הדביל לא מוכן להעניק לך את הכבוד האנושי הבסיסי שמגיע לך, תעשי טובה ותשקיעי את הזמן שלך במשהו אחר. אנגרי בירדז אינ ספייס כבר הורדת?

זה שמתקשר מתי שבא לו

הכרת בחור חמוד שנראה שפוי על ההתחלה והצליח להחזיק את הפרסונה הזאת איזו שלושה דייטים מעולים. אבל מה לעשות, הוא לא בנוי למשהו רציני, הוא בורח, הוא מתרחק, הוא למעשה חלאה שאומר את כל הדברים הנכונים שיגרמו לך לרחם עליו בזמן שהוא מזיין וזורק את כל העיר.

אבל מה, את זאת שתצליחי לשנות אותו! למרות שלמעשה את לא מבינה אם אתם יוצאים או לא, מה טיב מערכת היחסים שלכם, ואת כל כך מפחדת מלהזיז את העלה הנידף ברוח שאת גם לא מעיזה לשאול, פן הנשמה העדינה הזאת תקרוס סופית מהלחץ של השאלה ולא תראי אותו לעולם. תעשי טובה לאנושות ותפרגני לעצמך בגבר שלא שם אותך על אש קטנה אלא מתייחס אלייך כמו הלהבה הגדולה של חייו. פחות מזה לא מגיע לך.