אחרי שניפצו לנו כמעט את כל המיתוסים הידועים לאדם על הסקס (כן, כולל העובדה שהוא אפילו לא שורף קלוריות) הנה מגיע מיתוס חדש שעשוי להחזיר לכם את החשק להיכנס למיטה: סקס, כך קובע מחקר איטלקי חדש, הופך אותנו לחכמים יותר.

המחקר, אשר מגיע אלינו מאשר מאוניברסיטת פאביה שבאיטליה (וממומן על ידי אוניברסיטת פרינסטון הנחשבת) בדק את הקשר בין סקס ובין התרחבות העצבים במוח, ומצא - סופרייז סופרייז - שיש קשר ישיר בין השניים. בקיצור, עזבו את תוקידדס והרודוטוס, וגם את התשחצים האלה שאתם עושים ממש עכשיו. יש רק דרך להעלות את האינטילגנציה שלכם והיא, כך מסתבר, עוברת דרך הסדינים.

יותר סקס, יותר שכל

החוקרים באיטליה חילקו את הנחקרים לשלוש קבוצות: אלו שהתחילו לצאת רק עכשיו והם מאוהבים, זוגות נשואים ורווקים, ולקחו מכל אחד מהנבדקים בדיקת דם שגרתית. התוצאות, כך אומרים החוקרים, הדהימו אפילו אותם.

לדידם, העצבים במוח של הזוגות המאוהבים היו "גדולים בצורה משמעותית" מאלו של הרווקים. כמו כן דיווחו החוקרים כי הקבוצה המאוהבת הייתה חדה יותר, עירנית יותר ובעלת אינסטינקטים מהירים יותר "באופן משמעותי" מהרווקים. הזוגות הנשואים, איך לא, סיימו במקום טוב באמצע, כשהוכח שככל שהזוגות נשואים יותר שנים כך גם הפעילות המוחית הולכת ופוחתת. עם זאת, ציינו החוקרים, גם הגיל הוא פקטור משמעותי בקבוצה זו, ואין לצפות לאותה פעילות מוחית מאנשים בני 30 ובני 65.

עוד מצאו החוקרים מבדיקות הדם כי אנשים המקיימים יחסי מין באופן קבוע נהנים מטסטוסטרון טוב יותר, לחץ דם נמוך יותר ופחות סימפטומים לגיל המעבר עבור נשים מעל גיל 50.

למרות שדומה שהמחקר של האוניברסיטה האיטלקית נכון רק לגבי זוגות חדשים, טוענים החוקרים שגם זוגות הנשואים לאורך זמן ושומרים על חיי מין תקינים יהנו מכך, במיוחד בגיל מבוגר אז יש להם פחות סיכוי, כך על פי החוקרים, ללקות בסרטן, מחלות לב ובמחלת השטיון (דמנציה).