נו, גם זו דרך מקורית לחגוג ולנטיינז, אנחנו מניחים. ולמרות שחשבנו שכשמדובר ביפנים שום דבר כבר לא ממש יכול להפתיע אותנו, אנחנו מודים: יום "צרח לאשתך שאתה אוהב אותה" (ככה קוראים לו, נשבעים) הצליח להפיל גם אותנו מהכסא, אם כי עוד לא החלטנו אם מתדהמה או מצחוק.

היום, שמתקיים זו השנה החמישית ברציפות, מיועד לגברים היפנים שאיך נאמר, לא ממש ידועים בהפגנת רגשות חיבה ולחישת מילות אהבה. לכן, יום אחד בשנה מתכנסים גברים אמיצים במיוחד בפארק טוקיו על מנת, ובכן, לצרוח על הנשים שלהם, אבל מכל הסיבות החיוביות שבעולם.

סליחה שהשמנתי

המסורת הזו, כאמור, התחילה לפני חמש שנים ונוסדה דווקא על ידי בחורה העונה לשם קיוטה ימנה, ובמינונה של רשת חנויות פרחים יפנית שחיפשה דרכים לגרום ליפנים להביע אהבה בדרכים קצת פחות מקובלות. או, כשמדובר בגברים יפניים, להביע אהבה באופן כללי.

השנה התכנסו בפארק טוקיו 12 גברים אמיצים במיוחד – מספר שיא של משתתפים, אגב - שמול מאות צופים וצופות נלהבים לא התביישו לפתוח את הפה ולהוציא את כל מה שיושב להם בלב.

ומה לגבי הטקסטים עצמם? ובכן, אלו נעו בין "אני אוהב אותך" ווקאלי במיוחד עד ל"אני מצטער שהשמנתי כל כך בשמונה השנים האחרונות, אבל זה רק בגלל שהארוחות שלך כל כך טעימות". רומנטי, אין מה להגיד. את מירב מחיאות הכפיים קיבל בחור שאף ירד על ברכיו והציע לאשתו זר פרחים - מחווה יוצאת דופן ביפן – והקהל בהחלט העריך את זה.

למרות שהייתם מצפים מהנשים להאדים, להתפדח ולמלמל משהו כמו "אני לא מכירה את האיש הזה, הוא לא קשור אלי", בנות הזוג התרגשו בצורה יוצאת דופן מהמחווה ה-ובכן, מעניינת. "הוא היה מאוד מקסים ומאוד גברי על הבמה", אמרה יוקו טודו בת ה-33 לאתר "יאהו" לאחר שבעלה כיכב על הבמה. "זה רק הזכיר לי כמה גברי הוא היה פעם, ואני מודה שכבר שכחתי את זה בשמונה שנות הנישואין שלנו. הלב שלי פשוט הלם בחוזקה".

נו, אז הנה רעיון עבורכם למחוות ולנטיינז שבטוח עוד לא עשיתם.