לא מעט מיתוסים מנהלים את חיינו. אנחנו משוכנעים שלפוליטיקאים שלנו באמת אכפת מאיתנו גם רגע אחרי הבחירות, ששחור זה מרזה (לא בטוח, אבל אם תלבש ממנו אולי תהיה ראש ממשלה) וש"סברי מרנן" זו בעצם סדרה מצחיקה. אבל המיתוס הגדול ביותר שניהל את חיינו בארבעת העשורים האחרונים היה שסקס מרזה. ובכן, לא עוד.

כן, אנחנו יודעים, גם אנחנו באבל מכל זה. כאילו, כן, זה נחמד לקיים יחסי מין, גם מזדמנים ובוודאי עם הפרטנר הקבוע שלך, אבל תמיד ליוותה אותנו המחשבה המנחמת שגם אם זה לא היה מוצלח במיוחד אז היי, לפחות הג'ינס החדש שקנינו יעלה עלינו! לא? לא. ממש ממש לא.

ובכן, מחקר חדש שנערך באוניברסיטת אלבאמה ופורסם במגזין "New England Journal Of Medicine" מגלה את האמת העצובה במיוחד: סקס לא שורף קלוריות. זאת אומרת, הוא כן, בוודאי שהוא כן, פשוט אפשר לספור אותן על כף יד אחת. למעשה, בעשר דקות של עמידה או בחצי שעה של סריגה (הרשו לנו לחזור על זה שוב: בסריגה!) תשרפו יותר קלוריות מאשר באקט מיני ממוצע.

וכן, אנחנו ניתן לכם לרגע לנגב את הדמעות לפני שאנחנו ממשיכים.

360 שניות וגמרנו

אז מאיפה הגיע המיתוס הנפלא הזה שמחזיק את חיי המין של זוגות בכל רחבי העולם, שגם כשלא ממש בא להם מנחמים את עצמם במחשבה "נו, לפחות עשיתי כושר"? מחקר שהתפרסם בארצות הברית בשנת 1981 הוא זה שיצר את האגדה המיטתית, לאחר שקבע שבסקס מלא תשוקה ואהבה אפשר לשרוף בין מאה לשלוש מאות קלוריות, תלוי ברמת האינטנסיביות.

מה שקצת שכחו לספר לנו במהלך השנים הוא שהמחקר התבסס על ההנחה שמעשה אהבים בין זוגות נמשך שעה שלמה. ולמרות שכולנו היינו רוצים לחשוב שאנחנו קזנובות במיטה, הגיע המחקר מאוניברסיטת אלבאמה וקובע שב-1981 הזמן הממוצע אולי היה שעה (או שגם אז אנשים כבר שיקרו בסקרים), אבל היום, בין מיילים לעבודה לגידול ילדים לטאבלטים ולתוכניות ריאליטי, אקט מיני ממוצע בארצות הברית אורך כשש דקות בלבד. ובמספרים: 6 דקות. 360 שניות. וב-360 שניות, כמו שאתם בוודאי מנחשים, לא ממש תצליחו לתחזק את הדיאטה החדשה שבניתם עליה.

אז כמה קלוריות באמת שורפים בשש דקות של סקס? 21. לשם השוואה, אתם תשרפו 25 קלוריות אם תעמדו עשר דקות, ואם תפצחו בסשן של חצי שעת סריגה תוכלו למחוק לעצמכם 55 קלוריות מהמאזן היומי. זאת בגלל שלא רק שזמן הסקס התקצר משמעותית בעשורים האחרונים, אלא שלא מדובר בפעילות קבועה (דהיינו, ריצה או הליכה) אלא בדופק לב מאוד לא סדיר שעולה ויורד (כמו ספריניטים, למשל). ואם זה לא מספיק מדכא אתכם, יש תמיד את העניין הזה שבני זוג שנמצאים יחד כבר כמה זמן מתרגשים פחות מסקס, ולכן שורפים אפילו פחות קלוריות.

בצד החיובי, עם זאת, נדגיש כי סקס – למרות שהוא אורך רק 360 שניות – גורם לנו להרגיש טוב, ממריץ את פעילות המחשבה, עוזר לאורך החיים, מפחית כאבים, מוריד לחץ וגם עוזר לשנת לילה טובה. הוא רק ממש לא תחליף למנוי בחדר הכושר שלכם.