"אמהות", תהה על גבי הכתבה הראשית שלו לפני כמה ימים הניו יורק דיילי ניוז, "האם אתן יודעות איפה הילדים שלכם מסתובבים בלילה?". בתמונה הגדולה: דמי מור, בבגד ים, בחברת בחור צעיר להחריד. בתמונה הקטנה: דמי מור, עם קרניים שטניות שהוספו בפוטו-שופ, מוצגת כ"אוכלת ילדים". לא פחות.

למרות שאין ספק שהדיילי ניוז לקחו את העניין צעד אחד רחוק מדי (ואף התנצלו על כך, ובצדק), אין ספק שהטון ברור: דמי מור היא הבדיחה המהלכת החדשה. היא בת 50, היא יוצאת עם גברים שצעירים ממנה בשלושים שנה ויותר וזו - אלוהים יודע למה - כנראה סיבה מספיק טובה לצחוק עליה על גבי כל עיתון בעולם.

בינתיים זו היא שרצה בביקיני, ולא אתם. דמי מור משתיקה את התקשורת השבוע (צילום: gettyimages)
בינתיים זו היא שרצה בביקיני, ולא אתם. דמי מור משתיקה את התקשורת השבוע (צילום: gettyimages)

אלוהים - וגם מי שטורח לקרוא את הפוסטים שלי כאן - יודע שלרוב אני קצת, איך נאמר, ספקן בכל מה שקשור לזכויות נשים. כן, כמובן שאני בעד, אבל לא פעם ולא פעמיים אני חש שהפמיניזם הולך צעד וחצי רחוק מדי. ובכן, למרות שאף פמיניסטית עדיין לא קפצה להגנה על הגברת מור (איפה הן כשבאמת צריך אותן?) הרשו לי להיות הראשון שלא מצטרף לבדיחה הקבוצתית ואפילו מוחא לה כפיים. כי בינינו? כל הכותרות הללו, כל התמונות המרושעות שמופצות ברשת, לא יסתירו את האמת: שכולנו, בסתר לבנו, מקנאים בה נורא.

עקבו אחרי הכסף

הנה כמה כותרות מהשבוע האחרון, רק כדי שתוכלו לשזוף את העיניים: "עכשיו זה רשמי", דיווח מגזין פיפל, "דמי מור קוגרית". "אוהבת אותם צעירים!", דיווח בענק הבלוג "אחת שיודעת". "התחרפנה על כל הראש", הכריז אנטרטיימנט וויז, שהיה גם הראשון לדווח שמור נראתה עם שלושה גברים צעירים לאחרונה. והכותרת האהובה עלי, למרות שהיא לא שערורייתית במיוחד: "מתי כבר דמי מור תמצא מישהו בגיל שלה?~, כפי שתהה מרק רודן בבלוג "סינמה בלנד" הפופולרי.

ובאמת, מתי זה כבר יקרה? כי כשיו הפנר מתחתן עם מישהי שהשאיפה שלה בחיים היא לסיים תיכון, זה לגמרי בסדר. לזה אנחנו כבר רגילים. אבל כשדמי מור, בחורה אינטילגנטית, שנונה, מצחיקה ואלגנטית, תופסת לה בחורים שווים בני עשרים, זה כבר נושא לבדיחה. כמה חבל שהבדיחה, במקרה הזה, היא לגמרי עלינו.

עדיין לוהטת יותר מכולן. דמי מור (צילום: gettyimages)
עדיין לוהטת יותר מכולן. דמי מור (צילום: gettyimages)

לדמי מור, דווקא בגיל 50, יש הכל. היא מוכשרת, היא עשירה, היא חכמה והיא גם יפיפיה. יותר מזה, היא סבלה את אשטון קוצ'ר, ונראה לי שרק על זה כולם צריכים להניח לה לנפשה. אבל אישה בת 50 שמשתעשעת עם בחורים צעירים ממנה? מי היא חושבת שהיא, מדונה?! בואו נרסק את הכבוד העצמי שלה עד אפר!

למה? אין לי ממש מושג. כאילו, אני חייב להודות: אם דמי מור הייתה דופקת לי בדלת ומבקשת יפה, גם אני הייתי יוצא להשתכשך איתה בביקיני. כאילו, היא תהיה בביקיני, אצלי לא זה לא יהיה מחזה נעים כל כך. האמת? גם אם היא לא תבקש יפה. האמת האמת? גם אם היא לא תדפוק בדלת. ואני בטוח שאני לא היחיד. אז למה בכל זאת היא הפכה להיות שק החבטות של העיתונות בשבוע האחרון? משתי סיבות: האחת, כי לינדזי לוהאן לא הסתבכה בשום דבר כבר רבע שעה, מה שאומר שנהיה לרכילאים המון המון זמן פנוי. השנייה, במילותיו של גרון עמוק, היא שכולנו, כמו תמיד, צריכים לעקוב אחרי הכסף. והפעם, מה לעשות, הוא מסריח במיוחד.

דמי מור? נסו הקוגרית

עיתוני הרכילות והבידור בנויים כבר שנים ארוכות בהכתרת "הדבר הבא". בדרך כלל היא צעירה מאוד, בלונדינית מאוד, ומאפשרת לבלוטות הריר של הקוראים לתפקד שעות נוספות. מאחורי השערים הללו עומדת תעשיה משומנת שעובדת כבר חמישה עשורים לפחות היטב, ולאף אחד אין רצון של ממש להפריע לה. צעירות ונחשקות? יאללה. זקנות? שיעשו טובה לכולנו ויעלמו לטובת סריגת איזה סוודר, או משהו כזה.

לא מעט "קשישות" בנות ארבעים ומעלה חוו את גזר הדין האכזרי הזה. בינינו, מתי שמעתם לאחרונה על ג'וליה רוברטס? סנדרה בולוק? מתי קראתם בשנתיים האחרונות כתבה שלא מעליבה את מג ריאן וניתוחיה הפלסטיים, או יורדת רצח על קמרון דיאז ומספידה אותה? ומה עם ג'ניפר לופז? כי אני קראתי לפחות חמש כתבות בשנה האחרונה שקוראות לה לפרוש (!), לא פחות.

והנה באה הגברת מור, ומסרבת לציית לכללים. הפנים שלה עדיין לא נמסו, החזה שלה עדיין לא מגרד את הרצפה וגם בגיל חמישים, שומו שמיים, היא עדיין שמה לא מעט בחורות בכיס הקטן. וזה, נו, כבר מתערב בדי.אן.איי של תעשיית הבידור, מה שאומר דבר אחד: בדיוק, ערפו את ראשה.

והם נלחמים. בכל הכוח. למעשה, בדיקה דרך גוגל ניוז מעלה שבשבועיים האחרונים אתרי ועיתוני הרכילות התייחסו לדמי מור בתור "הקוגרית" יותר מאשר קראו לה בשמה. איך היא מעזה, הקוגרית הזו, שלא לתפוס את מקומה הטבעי בשרשרת המזון הבידורית? למה מי היא בכלל?!

היחידה שלא נכנעת לתכתיבים. דמי מור (צילום: gettyimages)
היחידה שלא נכנעת לתכתיבים. דמי מור (צילום: gettyimages)

האמת? היא דמי מור. ובעיני, אם תסלחו לי, היא לוהטת יותר מתמיד. והייתי מעדיף אותה על פני כל צעירה עם עור מתוח וחיוך אינפנטילי שיושבת בפאב.

בקיצור, דמי מור רותחת. ואין שום דבר שאף אחד יכול לעשות כדי לעצור את הסחף הזה.

החיים לא נגמרים בגיל ארבעים

אחרי כל כך הרבה שנים שקשישות תעשיית הבידור עשו מעצמן צחוק (אהלן, מדונה), סוף סוף הגיעה הקלאסה שכולם חיכו לה. והיא הגיעה, כמו באגדות הטובות באמת, רכובה על גב אישה בת 50 שהבחור הצעיר שלה בגד בה, והיא רוצה להוכיח לו שהיא יכולה להסתדר גם בלעדיו. והיא מצליחה. ועוד איך מצליחה. וזה, כנראה, מה שמכעיס לא מעט אנשים.

כי בזמן שאשטון תקוע עם מילה קוניס, שעלתה לא פחות מ-23 קילוגרם מאז השניים ביחד, מור מבלה עם בחורים שקשה לדעת איפה הבטן שלהם מתחילה והריבועים נגמרים. סוף סוף מישהי מביאה כבוד למגזר ומוכיחה את מה שכל גבר יודע כבר שנים: נשים מבוגרות זה ה-דבר.

אז לא, זה לא שאני ממליץ לכל גבר ללכת ולהסתובב בבית האבות הקרוב, אבל החיים, מוכיחה מור, לא נגמרים בגיל ארבעים. כן, גם כשאת אישה. ואפשר - אוהו, כמה אפשר - להיות סמל סקס לוהט גם כשאת בעשור השישי לחייך.

ונדמה לי שיותר מזה שהיא מצליחה, מה שמכעיס באמת את הנשמות הטובות שיושבות במגזיני הבידור היא העובדה שהיא עושה את זה בלי טיפת מאמץ, ועם קלאסה עילאית. היא מתלבשת איך שבא לה, מדברת איך שבא לה, ומפילה ברשתה בחור צעיר אחר בחור צעיר. והיא אפילו לא מפילה אותם ברשתה כמו שהם פשוט באים ונשכבים על הרשת מרצון.

כי ההצלחה של מור היא הכשלון של הצעירות הנוכחיות, שהטבע נתן להן יתרון אדיר, ואפילו איתו הן לא מצליחות לעשות שום דבר כדי לעצור אותה. בלי מחשופים, בלי להתחנף ועם טונה של כריזמה - דמי מור נותנת פייט שווה לכל הרווקות. והיא עושה את זה בחן, במלכותיות כמעט ובסגנון שאותו לא ראינו אף פעם.

וכן, אפשר לצחוק עליה עד מחר. שהיא אוכלת ילדים, שהיא מפתה אותם בעזרת ממתקים, שהיא קוגרית, שהיא מה לא. אלא שבינתיים, זו דמי מור שנראית מעולה בביקיני ומבלה עם בחורים צעירים ממנה בהרבה. וכל מי שצוחק עליה יכול להישאר לשבת מול מסך המחשב שלו, ולהמשיך להוריק מקנאה.