אם יש מועצת שבט זקנה בהוליווד (סתם, אנחנו יודעים שיש, אחרת ג'ניפר לופז בחיים לא הייתה ממשיכה לקבל תפקידים), הרי שאמש ידה המכוונת בהחלט נראתה בכותרות. לא פחות מ-70 כתבות (נכון לשעה זו) פורסמו ברחבי העולם על כך שקריסטין סטיוארט קיבלה תפקיד חדש בסרט רומנטי, מלווה במחמאות מקיר אל קיר לכוכבת הצעירה.

לא, כאילו, שיש לנו בעיה לקרוא כתבות על קריסטין סטיוארט. כאילו, אתם יודעים, מרוב חיבה לבחורה המוכשרת בת ה-22 אנחנו אפילו כותבים אחת. אבל כל כך הרבה ידיעות לסרט (שייקרא, נכון לעכשיו, "קאלי") שעדיין אין לו במאי, התסריט שלו נמצא איפשהו אחרי הדראפט השני ואמור להתחיל להצטלם רק בסוף הקיץ או תחילת הסתיו מצביע רק על דבר אחד: מועצת השבט הזקנה והסודית סימנה את קריסטין סטיוארט כדבר הרומנטי הלוהט הבא.

והאמת? לא היה יכול להיות מינוי מוצלח יותר מזה.

תיכנס לנעליים של ג'ניפר?

רק כדי שלא תגידו שאנחנו מדברים באוויר, הנה כמה נתונים שיעזרו לכולנו להבין עד כמה הבעיה חמורה בעולם הקומדיות הרומנטיות. הניינטיז, אין ספק, הייתה הפריחה המטורפת של הז'אנר. ג'וליה רוברטס וסנדרה בולוק שרפו מסכים, דרו ברימור ורנה זלווגר הוציאו משהו כמו 850 סרטים בשנה (כשאנחנו מביאים נתונים אנחנו מביאים אותם עד הסוף!) והעתיד, כיאה לקומדיות רומנטיות, נראה ורוד.

אז נראה.

אמנם הרומנטיקה זכתה לעדנה מחודשת כשג'ניפר אניסטון נכנסה לתחום והחזיקה לגמרי לבד את התחום על הכתפיים, ואחר כך באה קריסטין הייגל כדי לעזור לה קצת לסחוב את המשא הכבד. אלא שהגיל, מה לעשות, עושה את שלו. השתיים כבר נושקות לעשור החמישי לחייהן, והוליווד חיפשה בנרות מישהי להעביר לה את הלפיד.

אם לא היא, אז אף אחת. קריסטין סטיוארט (צילום: gettyimages)
אם לא היא, אז אף אחת. קריסטין סטיוארט (צילום: gettyimages)

אלא שהלפיד, איך נאמר, התעמעם משהו. בחמש השנים האחרונות, במקביל לעליית סרטי הפנטזיה והמד"ב ("משחקי הרעב" ו"דמדומים" שבו סטיוארט מככבת הם רק חלק מהדוגמאות) צנחה הפקת הסרטים הרומנטיים בלא פחות מ-46% בחמש השנים האחרונות, בהשוואה לחמש השנים שקדמו להן.

יחד עם כמה כשלונות קופתיים מהדהדים, בראשם "אין לי מושג איך היא עושה" ו"סילבסטר בניו יורק" הגרנדיוזי ועמוס הכוכבים הוכיח לכוכבים שהדור הישן כבר לא סוחב. הצופים צריכים דם חדש, דם טרי, דם סקסי, דם אמיתי. ועל קריסטין סטיוארט, כך נראה, הוטלה המשימה להחזיר את הז'אנר לגדולה, או להיות האחרונה שמכבה את האור.

שותים לה את הדם

ז'אנר הקומדיות הרומנטיות עומד להשתנות, וסטיוארט היא ללא ספק הפנים החדשות שלו. מה שהתחיל ב"מר וגברת סמית'" הפך עד מהרה לז'אנר נחשק מאוד, הכולל פיצוצים ואפקטים שמסתירים את העובדה שבעצם מדובר בדרמה קומית. וסטיוארט, שהתמחתה הסרטי אקשן יחד עם תואר שני בסרטי אינדי, אמורה לקחת אותנו אל העידן הזה.

למרות הרזומה האדיר שלה (רגע, תיכף נגיע אליו) סטיוארט בסך הכל בת 22. למעשה, היא חגגה את יום ההולדת שלה לפני פחות מחודש. היא משחקת בסרטים מאז שהייתה בת 12, מאחוריה מספר מדהים של לא פחות מאשר 28 סרטים (25 שוחררו, שלושה בשלבי עריכה שונים) ואחרי סאגת "דמדומים", שם שיחקה את בלה סוואן, לכולם בהוליווד כבר ברור: קריסטין סטיוארט עומדת להיות אמריקה'ז סוויטהארט החדשה.

הגיל הוא השאלה הגדולה שמרחפת מעליה. קריסטין סטיוארט (צילום: gettyimages)
הגיל הוא השאלה הגדולה שמרחפת מעליה. קריסטין סטיוארט (צילום: gettyimages)

למעשה, בדרך להיות אמריקה'ז סוויטהארט צריך להיות הוליווד סאנשיין, ואת זה היא כבר עושה בהצלחה מרובה. רק אתמול אמרה עליה שרליז ת'רון שהיא תקפוץ מבניין עבורה (נשבעים!) ומולי רינגוולד בת ה-44 סיפרה שכדי להישאר צעירה ולשמור על מראה זוהר היא שותה את הדם של קריסטין סטיוארט.

חיבה אמיתית? שחקנים מתבגרים שיודעים איפה מרוחה החמאה? הכל יכול להיות. מה שבטוח, סטיוארט היא קונצנזוס בלוס אנג'לס, ולא תמצאו אפילו אחד שיגיד עליה מילה רעה (תאמינו לנו, חיפשנו).

הטרנספורמציה של סטיוארט היא תהליך ארוך ומורכב עליו עמלים לא מעט בהוליווד. עם הסרט החדש שלה, שיצא ביוני, "שלגיה והצייד", מקווים בעיר הנוצצת שסטיוארט תצליח לעשות אצל הקהל את המעבר ולהיתפס אצלם כבחורה טובה. סטיוארט קיבלה ביקורות מטורפות הן מקולגות והן מעיתונאים שצפו בסרט, ונראה שלא תהיה לה בעיה לעשות את זה.

"זה לא סוד שהקומדיות הרומנטיות נמצאות בשלב קשה", אומר קרייג ג'יי פלורס, שגם יפיק את הקומדיה הרומנטית החדשה יחד עם סטיוארט. "אבל קריסטין היא שחקנית מוכשרת ודינמית עם קבלות בתחום שבירת הקופות, וזה בדיוק מה שהז'אנר צריך. התפקיד החדש שלה יהיה אדג'י וסקסי. אין לי ספק שהקהל יקבל אותה בזרועות פתוחות ויעזור לנו להחזיר עטרה ליושנה".

התרגיל או הגיל?

עם זאת, בואו לא נמהר כל כך עם ההכרזה, בעיקר משום שההבדל הגדול בין אניסטון והייגל (שתיהן, אגב, השתפשפו בסדרות טלוויזיה רב עונתיות קודם לכם) הוא הגיל. אניסטון והייגל הגיעו בסוף גילאי העשרים או תחילת השלושים אל המסך הגדול, כמו גם שרה ג'סיקה פרקר. סטיוארט, לעומתן, צעירה כל כך, ולכן ההימור הוא גדול.

והנה, רק בראיון שהעניקה אמש ללוס אנג'לס טיימס, סיפרה כוכבת "דמדומים" שלהיות סופר-סטאר יכולה, לדבריה, "לדכא אותך מאוד. אני מרגישה לבד רוב הזמן. אני לא מנסה להישמע בכוח כמו בחורה דכאונית או מתבודדת, אני אוהבת אנשים, אבל הייתי שמחה לפגוש יותר אנשים. האמת היא שאני לא מכירה אף אחד, ואין לי חברים".

לא התבגרה בטלוויזיה. קריסטין סטיוארט (צילום: gettyimages)
לא התבגרה בטלוויזיה. קריסטין סטיוארט (צילום: gettyimages)

ופה קבור הכלב, כמו גם השאלה הגדולה שמרחפת מעליה. כשרון יש לה בטונות, אין ספק, כמו גם כריזמה וסקסיות. השאלה היא עד כמה היא באמת רוצה את זה.

למעשה, אפשר להגיד את זה ככה: כן, קריסטין סטיוארט היא כנראה היחידה שתצליח להחיות את הז'אנר הגוסס. השאלה היחידה היא כמה היא תהיה מוכנה להקריב עבור התענוג.