מהיום בבוקר (יום ג') אני מנסה לחשוב מה אני הייתי עושה אילו איתרע מזלי להיות בחוף בוגרשוב, כשלנגד עיני היתה מתרחשת הזוועה הבאה: בחורה מטושטשת מאלכוהול, סמים, או שילוב לא ברור, בגילאי ה-30 (או ה-20, הדיווחים בעיתונות לא היו קוהרנטיים במיוחד), הולכת עירומה למחצה ונכנסת אל תוך המים יחד עם בחור בן 20, ושם הם מקיימים יחסי מין מלאים.

מה אתם הייתם עושים? שום דבר במקרה הטוב, או מצטרפים במקרה הרע. צילום אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לכתבה (צילום: shutterstock)
מה אתם הייתם עושים? שום דבר במקרה הטוב, או מצטרפים במקרה הרע. צילום אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לכתבה (צילום: shutterstock)

לאחר מכן היא יוצאת החוצה ומזמינה עוד כמה בחורים באותו הגיל בערך להצטרף ולשכב עימה גם הם, כשהם מצידם, משולהבים וצועקים זה לזה שמי שרוצה לקבל מציצה צריך לשלם שקל.

האם הייתי מנסה לדבר על ליבם של הבחורים כפי שעשתה האישה הירושלמית המזועזעת שהתקשרה למשטרה? האם הייתי מנסה לשלוף את המטושטשת (כך היא מכונה בדיווחים החדשותיים) מתוך ערימת הבחורים שסביבה ומסתכנת בשבר בקבוק שייתקע בצווארי?

האם הייתי מזהה מיד שמדובר בבחורה ששיקול הדעת שלה פגום, לפחות זמנית, ומתקשרת מיד למשטרה לדווח על אונס?

אני רוצה לחשוב שכן.

לא באים אם אין ערבים

כולנו רוצים לחשוב שכן. אבל בפועל, רק בחורה אחת מכל האנשים שהיו על החוף - וביניהם עובדים, רוחצים, משתזפים ועוברי אורח - עשתה משהו. השאר פשוט צפו במתרחש ולא הזיזו אצבע.

לא שזה עזר לה. קודם היא קיבלה מטח של גידופים וצעקות מהמטושטשת שצעקה שזכותה לעשות ככל העולה על רוחה עם הגוף שלה, ובו זמנית, דווח, המשיכה להפציר בבנים לעטות קונדום.

אישה שתויה ומסוממת? למשטרה, כנראה, לא אכפת. צילום אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לכתבה (צילום: shutterstock)
אישה שתויה ומסוממת? למשטרה, כנראה, לא אכפת. צילום אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לכתבה (צילום: shutterstock)

אחר כך, כשבכל זאת החליטה להתקשר למשטרה, מרוב בלבול כבר לא ידעה מה לדווח. הציניים שביננו יודעים שאין כמעט שום דבר שאפשר להגיד למוקדנית במוקד 100 כדי לגרום לה להפסיק לשייף ציפורניים. הן תמיד ממשיכות להישמע משועממות מאד, לא משנה אם מדובר בנסיון פריצה, הטרדה או אזעקת חנות. בדרך כלל היא תגיד לך להגיע למרחב ירקון להגיש תלונה.

אלא אם כן, כמובן, הדיווח שלך כולל ערבי או מטס פרו פלסטיני. אם יש ערבי בסביבה, יושב, הולך, רץ או אוכל פיתה, תוך דקה וחצי שתי ניידות עם סירנות יגיעו, לא משנה לאן.

אבל אזלת היד של המשטרה היא לא הנושא כאן. הירושלמית האחראית והמסכנה לא ידעה מה לדווח, וסמכה על שיקול דעתה של המוקדנית (כן, מצחיק, אני יודעת) כי המטושטשת אמרה לה בפירוש שהיא לא נאנסת, היא רוצה לשכב עם עשרת הבחורים האלו.

לכן דיווחה הירושלמית בהגינות שמתקיים מין קבוצתי באמצע היום בחוף בוגרשוב, וציפתה לכל הפחות שמישהו יגיע לבדוק את העניין. אבל מה, המוקדנית לא נלחצה במיוחד. חוץ מזה היא לא ידעה איפה זה חוף בוגרשוב, וטענה שאין כרגע ניידת. בדיעבד טוענים מהמשטרה ששוטרים הגיעו למקום מאוחר יותר אך לא מצאו ראיות. ואני שואלת: מה הם חיפשו? שאריות זרע על החוף?

האם הגברים אשמים?

המשטרה היא רק חלק מן העניין. מכל ההתנהלות עולה צחנה של אבדן ערכים ושחיתות, כאילו נחטפנו כולנו מביתנו באמצע הלילה והושלכנו לתוך איזור דמדומים כזה שמתנדנד בין אונס למין בהסכמה, בין בחירה חופשית לאי שפיות זמנית, ובין חופש הפרט לסוציופאתיה קלינית.

אפשר כמובן לטעון שהבחורים הצעירים לא יכלו לדעת מה הבחורה שתתה, כמה ולמה, ושזה גם לא עניינם.

אפשר גם לטעון שמאחר והיא הזמינה אותם לשכב איתה, הם לא אשמים, כי הרי לא כל יום קורה כדבר הזה לגברים צעירים.

אני לא יודעת וגם לא מעוניינת לברר מה החוק אומר במקרים כאלה, החוק נמצא כאן בשביל להתוות את הדרך לאנשים שאין להם מצפן מוסרי, והייתי רוצה לחשוב שאנחנו לא צריכים את החוק כדי לדעת שבחורה שהולכת ערומה בחוף ומבקשת מזרים לזיין אותה, כנראה זקוקה לעזרה כלשהי.

הייתי רוצה.

אז מה.

כן, אונס קבוצתי

בכל זאת, בלי שום התחשבות ברצונותי, קבוצה שלמה של צעירים היו חלק מהמעשה המגעיל הזה, ולא רק זה, אלא שכל מי שהיה בחוף, למעט בחורה אחת בודדה, לא עשו כלום כדי למנוע אותו.

נשאלת השאלה למה.

למה לעזאזל זה לא ברור כמו השמש המזורגגת, שלא משנה מה הבחורה אומרת או לא אומרת, צריך לשלוף אותה משם ומהר?

למה לא טסו עשרה גברים בוגרים ושקולים יותר, תפסו את הצעירים המשולהבים וזרקו אותם למים להתקרר?

למה? למה כל יושבי החוף לא התקשרו למשטרה בו זמנית? למה?

למה לא כל החוף רעד מצעקות "אונס! אונס!"???

איך לא קמו גברים שאמרו עד כאן? (צילום: shutterstock)
איך לא קמו גברים שאמרו עד כאן? (צילום: shutterstock)

בצער רב אנחנו חייבים להודות שכנראה שכל מה שעושה אותנו אנושיים נעלם אם מוציאים אותנו לרגע מתוך איזור הנוחות שלנו. זה כל מה שדרוש כדי שנהפוך למפלצות אדם. מסתבר שאם קבוצה מספיק גדולה של אנשים תתמוך במעשה, מזוויע ככל שיהיה, הוא ייראה לנו בסדר,

כל כך בסדר, שגם נצליח לשכנע את כל מי שמסביב שזה בסדר, ואפשר להמשיך לאכול ענבים. אם רמת השיפוט המוסרי שלנו כחברה התדרדרה עד כדי התרה של אונס בצהרי היום במקום מלא אנשים, כנראה שאנו עומדים אל סיפו של שפל חברתי חדש. זה לא היה צריך לקרות בלי קשר למידת שכרותה או שפיותה של הבחורה, אפילו לא אם היתה טוענת שזו מחאה חברתית.

זה היה אונס קבוצתי. כן, אונס קבוצתי, מה ששמעתם.

וכולנו חלק מהקבוצה הזאת.

נותר לנו רק לייחל לצונאמי שימחק את הבושה, ואם אפשר, שיתחיל מחוף בוגרשוב.