לא קל כל כך להיכנס לספר השיאים של גינס. לפעמים צריך לגדל ציפורניים 18 שנה, לצמוח לגובה של 2.63 מטרים, להישאר בפחות מגובה מטר וחצי או סתם לשחרר סינגלים איומים בקצב כמו מירי מסיקה (היא עוד תגיע אל הגינס, אתם תראו).

או שאפשר פשוט להתפשט, גם זו אופציה.

יותר ויותר אנשים מגלים בשנים האחרונות שאפשר בקלות להיכנס לספר השיאים על ידי הורדת הבגדים. והנה כמה מהשיאים היותר מגוחכים שנשברו על הפלנטה בשנים האחרונות.

זרם הגולף

לפני יומיים, באסקס שבאנגליה, נשבר אחד השיאים המטופשים ביותר שלא ידעתם שקיימים: 30 איש התאספו על מנת לשחק מיני גולף בעירום, ובכך שברו את שיא גינס לאנשים, ובכן, שמשחקים מיני גולף בעירום. וגם, אם תשאלו אותנו, לאנשים שמשחקים מיני גולף באופן כללי.

מארגנת האירוע, טרייסי ג'ונס, אמרה לבי.בי.סי: "העובדה שהם היו צריכים להתכופף כדי להוציא את הכדורים מהחורים בהחלט הפכה כמה מהמראות שם ללא שגרתיים". ועכשיו יקח לנו שנה להוציא את החיזיון הזה מהראש.

השיא טרם אושר רשמית (אם כי מדובר בעניין פורמלי בלבד, לא ידוע על הרבה טמבלים בעולם שמשחקים מיני גולף בעירום) ומה שחשוב יותר הוא שנאספו 3000 פאונד למען סרטן הפרוסטטה. ובינינו, אם זו המטרה, אז היא בהחלט מקדשת את האמצעים.

הנה באה הרכבת

טוב, השיא הבא, אנחנו מודים, מצחיק אותנו באופן מיוחד. וגם הצליח לגייס 22,000 פאונד (כן, כמעט כל השיאים הם באנגליה, וכן, תחשבו לבד למה) לטובת המאבק בסרטן השד ועשה את זה בדרך מקורית במיוחד: שבירת שיא גינס במספר האנשים העירומים שרוכבים על רכבת הרים.

תאמינו או לא, אבל החבר'ה מאנגליה אשכרה היו צריכים לגבור על שיא קודם. מי שהחזיקה בשיא עד אוגוסט 2010 הייתה קבוצה מדרום אפריקה שמנתה 32 איש. עם זאת, ולמרות חששם של המארגנים, ההישג היה מרשים, כשהשיא נשבר בהפרש של לא פחות מ-70 איש ועומד כעת על 102 בני אדם עירומים שנוסעים ברכבת הרים.

אנחנו עדיין מחכים לישראלי שינסה את זה בסופר-לנד. או משהו.

ג'ין וטוניק

כמו יין טוב, גם צלם העירום המפורסם ספנסר טוניק רק משתבח עם השנים. או לפחות ממשיך לצלם אנשים בעירום וכבר לא נעצר על ידי המשטרה. זו גם התחלה, תודו.

כך או כך, לא באמת חשבתם שיש מישהו אחר שמחזיק בשיא הזה, נכון? ובכן, גם אם חשבתם, צילום של טוניק במקסיקו סיטי ב-2006 עדיין מחזיק בגאון בתואר "מספר האנשים העירומים הרבים ביותר בשטח ציבורי", כשהנתון המדהים מצביע על לא פחות מ-18,000 משתתפים.

מאז 2006 נרשמו שישה ניסיונות לשבור את השיא (ארבעה מהם של טוניק עצמו), אך זה לא קרה. ספק גדול אם זה אי פעם יקרה.

לא רוצה לשבת לסנטה על הברכיים!

בסן-פרנסיסקו, מקום שבו הליכה עם בגדים היא רק בגדר המלצה, החליטו השנה לעשות מיוחד באמת, ולשבור את שיא האנשים עם כובעי סנטה בעירום לכבוד חג המולד. והצליחו.

אחרי פרסום מאסיבי באינטרנט ואפילו קבוצת פייסבוק (שכבר ירדה בינתיים, ולמרבה הצער אין תמונות) הגיעו בחג המולד האחרון לכיכר האהבה בסן פרנסיסקו לא פחות מאשר 300 סנטאים וסנטאות בחליפת ישו (יענו, בעירום) וכובע, ובכך שברו את השיא שעד אז - מפתיע, אנחנו יודעים - איש לא ממש ניסה לשבור אותו.

שחייה באיומים

אם חשבתם שלבריטים יש חיבה לשיאים מוזרים, חכו עד שתשמעו מה עשו הוולשים ביוני האחרון. 400 נפשות אמיצות (וכפי שניתן לראות, גם משהו כמו 800 מצלמות טלוויזיה) הגיעו על מנת לשבור את שיא העולם בשחייה בעירום, שעמד עד אז על 250 משתתפים בלבד.

לצורך כך היה צריך לא רק להתפשט, משימה מפחידה בפני עצמה, אלא גם לשהות במים הקפואים של ווילס עשר דקות על מנת שהשיא ייחשב.

המשימה אורגנה על ידי עורכת העיתונות אליסון פאוול, שזמן מה רצתה לשחות בעירום אך חבריה, מוזרים שכמותם, דחו את הצעותיה בנימוס בתירוצים שונים. פאוול לא התייאשה, פרסמה טור באינטרנט והתוצאה, ובכן, לפניכם. על הדרך גייסו גם 13,000 פאונד לצדקה, אם כי אנחנו מקווים שהכסף ישמש לקניית בגד ים לחלק מהאנשים.

שיא השחייה בעירום, יש לציין, הוא דינמי מאוד ונעשו מספר ניסיונות לשבור אותו בעשור האחרון, בעיקר במדינות קרות. ווילס אמנם מחזיקה בתואר, אולם איום נשמע מכיוונה של פלורידה, שהכריזה שבקיץ הקרוב ייעשו ניסיונות לשבור את השיא. בהתחשב במזג האוויר החמים שם, אין לדעת אם הווילשים יחזיקו בתואר עד סוף קיץ 2012. אנחנו, בכל אופן, ממשיכים להבטיח לעקוב.