ולנטיינז-דיי הוא ריפוד נוח לספת תירוצים חגיגית שמאפשרת לך באמצע החיים לקבל יחס של דייט ראשון מהגבר שלך.

שוקולדים, פרחים, כרטיס ברכה, ואולי אפילו מי יודע, איזה מאסז' רגליים רחמנא ליצלן.

וזה, לצערנו, דבר שלא קורה ביום יום כשאתם זוג עסוק ומתרוצץ.

אישית אני מחבבת את היום הזה, כי הוא עוד סיבה איזוטרית למסיבה, ומזה אף פעם לא נמאס.

מבחינתי אני מכריזה סוף שבוע הבא על יום הטיפקס הבין לאומי בו כל אחד מעניק לשני מתנות משרדיות שוות. מה זה משנה בכלל? להיות אדיבים אחד לשני ועוד לקבל סקס זה ווין-ווין.

>> ואיך תחגוג לחברה שלך כמו שצריך? אורי רונן עם עשרה טיפים שאסור לכם לפספס

האנשים היחידים שנורא אנטי החג הקפיטליסטי והמסריח הזה (לא, כי חנוכה זה מה זה חג הענווה הרוחנית, עם שבעים מתנות וארבע טון מטבעות שוקולד) הם אנשים שיחגגו את החג עם החתול שלהם.

אה, וגם גברים.

רואה את זה? אז ככה חוגגים ולנטיינז לגברים (צילום: thinkstock)
רואה את זה? אז ככה חוגגים ולנטיינז לגברים (צילום: thinkstock)

גברים לא כל כך מחבבים את החג הזה והוא בכלל לא חשוב או סימבולי עבורם כי, הם לא צריכים יום מיוחד שיזכיר להם שהם אוהבים, כי הם אוהבים כל השנה.

בכלל, מבחינתו העובדה שהוא ישב ארבע שעות בשביל לשדרג לך את מערכת ההפעלה במחשב זאת מחווה הרבה יותר גרנדיוזית מכמה פרחים ובלון. והרי להכריז על יום אחד ספציפי כיום האוהבים זה מגוחך, חומרי ומבזה את מושג האהבה. הפסקה קצרה לאנחה מהקהל.

אז למה הם חוגגים אותו בכל זאת יחד עם איתנו?

כי הם מתים מפחד.

אבל אם הם כבר בכל זאת חוגגים איתנו, אולי כדאי שנתחשב גם בהם. גברים מחבבים מתנות שימושיות או מרגשות, לא מחוות עם נופך טיפולי. אל תביאי דברים מעפנים שהוא לא מתחבר אליהם רק כי את מקווה שהוא יאהב דברים חדשים (אה, מנוי לאופרה. תמיד רציתי לשבת בקהל ולראות מהצד איך זוג אנשים צורחים אחד על השני). הוא רוצה דברים מגניבים.

אבל איך תדעו מהו דבר מגניב? או, טוב ששאלת. רגע לפני שאת עומדת לשלם, שאלי את עצמך את שלוש השאלות הללו:

1. היית עושה את זה גם עם חברה?

2. יש בזה את המילה גרגרים על הטיותיה?

3. זאת מתנה בשבילך יותר מאשר בשבילו?

ענית על שתיים מתוך שלוש "כן"? לעזאזל, ענית על אחת מתוך שלוש "כן"? את יכולה להחזיר את זה למדף. אין לו מה לעשות עם זה.

את הכי סקסית כשאת לובשת קלפים. תסמכי עלינו (צילום: shutterstock)
את הכי סקסית כשאת לובשת קלפים. תסמכי עלינו (צילום: shutterstock)

אז מה גברים אוהבים? נו, באמת, את זה אפילו אני יודעת: ציצים, כסף, מכוניות, אלכוהול, בשר, הימורים, ספורט וגאדג'טים. לא בהכרח בסדר הזה. ומה יעשה לו אחלה ולנטיינז דיי? אם תטפלי לפחות בשניים מהנושאים האלו (רמז, הנושא הראשון די קריטי).

אז הנה, כך עושים זאת נכון:

1. לך יש ציצים. הוא, כך מתברר, אוהב את הנושא. תראי לו ציצים. נקסט.

2. גברים אוהבים כסף, ומה היא מתנת ולנטיינז יותר מגניבה מאשר כרטיס לוטו / טוטו / גירוד יוקרתי כלשהו? רק תעגני בחוזה שאם הוא זוכה במיליון את מקבלת עמלה של 70%. מה שפייר, פייר!

3. אם יש לכם בסביבה איזו אטרקציית רכבי שטח בה נוסעים ומתלכלכים במלא בוץ והכל משפריץ מכל עבר וכמעט מתים, הוא יאהב את זה. גם מכוניות מתנגשות זה מגניב. גם לקנות לו מכונית זה מגניב. גם לקנות לו אביזר למכונית זה מגניב. גם לקנות לו משחק עם מירוץ מכוניות זה מגניב. נדמה לי שרמזתי מספיק. אבל לכל מקרה: מכוניות. רכב. אוטו.

4. אל תצאי למסעדה רומנטית מקושטת ודביקה, אלא קחי אותו לפאב אפלולי מגניב ותכירי לו כמה בירות שיעיפו לו ת'נחיר או לחילופין לטעימות יין אם הוא מטרוסקסואל כלשהו. לכו לשתות ולהשתכר ותזכרו מה חיבר בינכם מלתחילה (ערפול חושים, כמובן).

5. קחי אותו לאכול בשר במסעדה הכי בשרית שיש, מבחינתי ששלט הכניסה יהיה עטוף בבייקון. אין משהו יותר מרגש מאישה שמבינה שהגבר שלה אוהב סטייקים ובירה. ואם תביאי איזה סוג של סיגר ותשחקו אותה זוג מאפיונרים של שנות העשרים, נדמה לי שתזכי לכרטיס כניסה לגן עדן, או פטור מלעשות כלים לפחות.

6. תלמדי את כללי הפוקר ותשחקי סטריפ פוקר, או סתם פוקר. זה גם מגניב, גם תצאי כלה, וגם כשהוא יחשוב שאת סתומה ויעשה אול-אינ ותראי לו את הקלפים הקטלניים שיש לך והוא יביט בך מופסד, תוכלו לעשות מייק אפ סקס כעוס. מה גם שערכות פוקר חצי מקצועיות לא עולות הרבה, אבל ככה יהיה לו במה להתלהב בפעם הבאה שהחבר'ה באים אליכם.

אם תישארו בחיים זה יהיה ממש רומנטי. באמת (צילום: thinkstock)
אם תישארו בחיים זה יהיה ממש רומנטי. באמת (צילום: thinkstock)

7. אין כמו כמעט להרוג את הגבר שלך בשביל להבהיר את הנקודה. לכי על וואוצ'ר של טיסה בשמי הארץ, חבילת שיעורי סנפלינג / גלישה / אופנוע ים / שיט / קיאקים / סקי בחרמון (יש עדיין שלג?) וכדומה. אופציות מלחיצות נוספות הן כדור פורח וצניחה חופשית. לחובבי הז'אנר ולמרובים במזומנים בלבד.

8. אבל את יודעת מה, גם כרטיסי משחק לכדורגל או כדורסל יעשו את העבודה. פחד אלוהים, איי טל יו. וגם חבילת ערוצי ספורט שווה לכמה חודשים.

9. דעי את כוחם של הגאדג'טים. גברים וגאדג'טים זה כמו נשים ונעליים, חיבור שנוצר מהמצאת הגאדג'ט הראשון (יואו! אני לא יודע מה זה הכדור הזורח הזה, אבל אני יודע שאני רוצה אותו!) ויימשך לנצח. כל הקטע הזה של נאס"א ושיגור אנשים לחלל הוא סך הכל כי זה לא מקובל חברתית לשחק בלגו בגיל 40. אז לכי על זה. גברים יקבלו ויאמצו ויאהבו כל גאדג'ט שהוא, אבל בדגש על משהו איכותי.

10. גברים אוהבים לקרוא, בעיקר כשהם לבד. ואיפה הם לבד? או, בדיוק במקום שהם יכולים לקרוא. אז ספרים הם פחות אוהבים, אבל מנוי לאיזה מגזין ספורט מגניב (ספורט'ס אילוסטרייטד יעשה את העבודה, האמת) יכולה להיות מתנה נפלאה שאשכרה תגרום לו לחבב את החג הזה. ובינינו, מי צריך יותר מזה, נכון?