סיפור החיים של סופיה ורגרה – האישה שגולשי המגזין האמריקאי הפופולרי Askmen בחרו לאישה הסקסית ביותר בעולם – יכול לאכלס בקלות שלוש טלנובלות קולימביאניות, ועוד יישאר לכם עודף לאיזו דרמה יומית קלה עד מתונה.

החיוך המדהים שלה, שכבש וממשיך לכבוש בקצב מסחרר לבבות ברחבי העולם, מצליח להסתיר טרגדיה משפחתית, מחלה קשה וגם האשמות איומות איתן היא צריכה להתמודד לאחרונה.

>> רוצים עוד כתבות סקסיות ומשעשעות? בואו לבקר בעמוד הבית של Xnet יחסים

לכן, אומרים באמריקה, גם אם יש נשים סקסיות יותר מסופיה ורגרה (מילה קוניס, למשל, הייתה בחירה הרבה יותר הגיוניות), הבחירה של הגולשים בורגרה היא סימבולית. הצבעת אמון, אם תרצו. הכרת תודה לשחקנית המעולה שמכניסה לרבים אור לחיים, אבל החיים שלה, מסתבר, הם סיפור מסובך הרבה יותר.

מרופאת שיניים לדוגמנית

לא ברור מאיפה מתחילים כשרוצים לספר על החיים של ורגרה. האם מסרטן בלוטות התריס שאובחן אצלה, האם מאחיה שנרצח ב-1998 בעקבות ניסיון חטיפה שהסתבך, לנישואיה שהתחילו בגיל 18 ונסתיימו קצת מאוחר יותר בדרך קשה או לטרגדיה של אחיה השני (רגע, תיכף נגיע לזה) שמעסיקה בזמן האחרון את כל הצהובונים באמריקה.

וזה, תאמינו או לא, עוד לא הכל.

ננסה להתחיל בסדר כרונולוגי, תשתדלו לעקוב. היא נולדה בקולומביה ביולי 1972 (מה שאומר שבקרוב תחגוג 40, ושמישהו יתן ריספקט לגולשים שקבעו שליופי אין גיל). אמה, מרגריטה, הייתה עקרת בית ואביה, חוליו, עבד במפעל בשר. בילדותה אהבה לשחות בנהר ולרכב על סוסים יחד עם חמשת אחיה ואחיותיה וכן, אנחנו יודעים שבנקודה הזו הכל עוד נשמע אידילי.

המשפחה הייתה מהמעמד הבינוני הגבוה, ואנחנו אומרים הייתה כיוון שבגיל 14 אביה נטש אותם, ואיתו הלך גם הכסף. אמה גייסה אותו בקושי רב, ושנה אחר כך הגיעה התפנית: צלם מקומי גילה אותה על החוף בקולומביה. היא נאותה להצטלם, וחיש קל הפכה לדוגמנית מבוקשת מאוד. בגיל 17 קיבלה את הקמפיין הראשון שלה בדרום אמריקה (של חברת "פפסי", מצורף להנאתכם כאן למטה) ובעקבותיו גם לא מעט כסף, והעתיד נראה זוהר ומבטיח.

בגיל 18 החליטה להתחתן עם אהוב נעוריה, וילדה את בנה מנולו בגיל 20. עם זאת, בגיל 21 התפרקו הנישואין בגין סיבות לא ידועות שעליהן מסרבת ורגרה לדבר עד היום. בעוד שהיא שותקת, השמועות מספרות שההחלטה הקשה נפלה בגלל שתייה ואלימות.

בראיון שנתנה לאחרונה אמרה "אני חושבת שלפעמים גירושין הם ההחלטה החכמה. זה לא טוב לילד לראות שההורים שלו מתעבים אחד את השני".

פעם הייתה לה בעיה עם דימוי הגוף שלה. סופיה ורגרה (צילום: gettyimages)
פעם הייתה לה בעיה עם דימוי הגוף שלה. סופיה ורגרה (צילום: gettyimages)

למרות שלמדה בקולג' מקומי בקולומביה רפואת שיניים, החליטה ורגרה לעקור (אין, אנחנו הורגים את עצמנו עם משחקי המילים האלה) מהלימודים עקב המצב הכלכלי של המשפחה ולהתמקד בדוגמנות ובמשחק.

"זה כואב לי עד היום", אמרה בהרצאה בבית ספר אמריקאי שנועדה לשכנע ילדים שלא לנטוש את כסאות הלימודים. "אני אוהבת רפואה. מאחר שלא רציתי ללמוד עשר שנים, הלכתי על הדבר הטוב הבא - רפואת שיניים. עזבתי בגלל נסיבות משפחתיות, ולפעמים אני מאוד מצטערת שאני לא עובדת בזה".

אנחנו, אם יורשה לנו להתערב, לא ממש שותפים לצער הזה.

חזה גדול, גוף קטן

קצת מצחיק לחשוב על זה, אבל לורגרה, מסתבר, הייתה בעיה של דימוי גוף לא מעט שנים. למרות שהיום היא האישה הסקסית האולטימטיבית, כנערה שנאה ורגרה את הגוף שלה.

"העניין הוא שהיה לי חזה גדול בצורה מגוחכת", אמרה בראיון, "והייתי נורא צעירה, בת 13 אולי. הייתי גם רזה מאוד, וזה די מוזר להסתובב כשאת רזה ועם ציצים מזדיינים (הערת המערכת: "מזדיינים" היא מילה שמככבת לא מעט באוצר המילים של השחקנית) ענקיים. זה היה דוחה. רק אחרי שילדתי נהיו לי פתאום גם ירכיים, והכל התחיל להסתדר".

אחרי כמה שנים של עבודה בערוצים מקומיים בקולומביה, ובעקבות העובדה שהפנים שלה הפכו למוכרות גם מעבר לים, קיבלה הצעה לעבור למיאמי ולנסות להשתלב בתעשיה שם. העובדה שאחיה הבכור, כפי שכתבנו, נרצח בעת ניסיון כושל לחטוף אותו תמורת כופר ב-1998 הייתה קטליזטור רציני להחלטה והפור נפל: סופיה (שהביאה אתה את בנה, אמה ואחותה מריה) נוסעת לארצות הברית.

שנתיים מאוחר יותר, בשנת 2000, כשנראה היה שדברים מתחילים להסתדר, אובחן אצלה הסרטן, והיא נאלצה לפרוש לשנה מעיסוקיה על מנת להתמודד איתו.

בניגוד לטרגדיות האחרות בחייה, דווקא על הסרטן היא מדברת לא מעט בראיונות. "זה היה קשה בגלל שהייתי כל כך צעירה", אמרה למגזין "רד-בוק". "רק המילה הזו, סרטן, עושה לי צמרמורת היום. אבל חשוב לי להגיד לכל מי שחולה עכשיו שיש בזה גם צדדים חיוביים, בגלל שהמחלה הזו משנה את כל סדר העדיפויות שלך. חשוב לי נורא שתדעו שגם דברים טובים יכולים לצאת מזה".

למרות שעשה רושם שמילאה את מכסת הדברים הרעים בחייה, הצרות לא ממש מפסיקות לפקוד אותה. כן, היא שחקנית מוכשרת, אבל את זה אתם כבר יודעים. כן, היא לגמרי מחזיקה את "משפחה מודרנית" על הגב, אבל גם את זה אתם כבר יודעים. כן, היא מתקדמת יפה גם בתעשיית הקולנוע ובקיץ יצא הסרט הראשון שבו היא משחקת בתפקיד ראשי.

ובכל זאת, בואו נתמקד במה שפחות ידוע.

על פוליטיקה וצרות אחרות

בעוד שסופיה השתלבה יפה והצליחה להתגבר על שלל הטרגדיות, אחרים במשפחה לא הצליחו. אחיה הצעיר, חוליו, שהגיע בעקבות המשפחה לאמריקה, התמכר לסמים, הסתבך עם החוק לא מעט פעמים ולמרות שנשלח לא פעם למכוני גמילה רשויות החוק מתעקשות בימים אלו לנקוט בצעד הקשה ביותר, ולגרש אותו מהמדינה.

האמת? קשה להאשים את המדינה. כבר עשר שנים נכנס ויוצא חוליו לסירוגין מהכלא, וגם ורגרה אמרה בראיון שהיא לא רואה ברירה אחרת, וכמובן שהדגישה שגם בקולומביה היא תדאג למכון גמילה עבורו.

כאילו שזה לא מספיק, אחרי שיצאה עם לא מעט גברים במהלך חייה (אנריקה איגלסיאס בתקופה שעוד היה אפשר, מארק וולברג ואפילו טום קרוז לתקופה קצרה ב-2005) עושה רושם שהיא די נעולה על החבר הנוכחי שלה, איש העסקים והפוליטיקאי ניק לוב.

וזו, מסתבר, בעיה לדעת לא מעט כלי תקשורת בארצות הברית.

התגלתה על החוף בקולומביה. סופיה ורגרה (צילום: gettyimages)
התגלתה על החוף בקולומביה. סופיה ורגרה (צילום: gettyimages)

הנה, ממש לא מזמן פרסם מגזין הביזנס אינסיידר כתבה ארוכה שכותרתה "כיצד הורסת ורגרה את חייו הפוליטיים של לוב". ורגרה, חייבים לציין, היא קתולית אדוקה שאינה שותה, אינה מתפרעת וכמובן שאינה מעורבת בשערוריות כלשהן.

אז למה בכל זאת?

בואו ננסה לקצר את זה, בסדר? לוב הוא נצר למשפחה רפובליקנית מוכרת. ורגרה היא קולומביאנית. ואם גם אתם לא רואים מה הבעיה עם זה, יש לא מעט בצמרת המפלגה שחושבים שמשהו לא בסדר עם ה"ערכים", כפי שהגדירו זאת, של לוב. “ערכים", אם עוד לא הבנתם, זו דרך יפה לנסח גזענות.

בקיצור, עד שלוב לא יצא עם אמריקאית טהורה ולא עם מישהי שמוצאה זר, הם לא ממש יהיו מרוצים.

גם העובדה שלוב מעלה לא פעם תמונות של ורגרה (בלבוש מלא, כמובן) לטוויטר גרמה לרבים במפלגה להרים גבה, ואף ליריבו, מייק הרידופולוס, לכנות אותו "פלייבוי מפואר ותו לא".

גם החבר שלה חוטף על הראש בגללה. סופיה ורגרה (צילום: gettyimages)
גם החבר שלה חוטף על הראש בגללה. סופיה ורגרה (צילום: gettyimages)

לפני כחודש וחצי, כשורגרה לצידו, הודיע לוב שהוא פורש מהמירוץ לסנאט האמריקאי. הסיבה הרשמית הייתה תאונת דרכים שעבר באוגוסט ומונעת ממנו לתפקד באופן רציף. הסיבה הלא רשמית, ידע לספר עיתון ה"דיילי מייל", היא התקפות גזעניות חוזרות ונשנות על ורגרה, ולוב לא היה מוכן שהיא תיפגע יותר.

לכן, אומרים בארצות הברית, הבחירה בורגרה היא סימבולית יותר, מעין הבעת אמון או הכרת תודה לאישה שחטפה (וממשיכה לחטוף) כל כך הרבה מכות, דוגמה קלאסית לליצן עצוב שעדיין מתעקש לבדר את כולנו.

ובאשר לסקסיות המתפרצת, ורגרה מצטנעת וטוענת שהכל עניין של נקודת מבט: "אני מסתכלת על עצמי רק מהעיניים של הבן שלי, שעוד מעט יהיה בן 20, ובשבילו אני אמא רגילה שרק מקטרת כל הזמן ואומרת 'מנולו, קר לי, תכבה את המזגן', או 'מנולו, אני עייפה, בוא לא נצא היום'. האמת היא שבשבילו אני סתם אישה זקנה. זה קורע אותי מצחוק כל פעם מחדש".