מאחורי כל גבר מצליח, גורסת הקלישאה, עומדת אישה מוצלחת יותר. בעקבות הסקרים והמחקרים שפורסמו בחודש האחרון, מסתבר, אפשר לעדכן אותה: מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה מוצלחת יותר, סותמת את האף ותוהה איך האידיוט הזה הגיע לאנשהו.

ואני לא יכול להאשים אותה.

זה לא אשמתו, כשאת לא בסביבה אין לו שכל (צילום: shutterstock)
זה לא אשמתו, כשאת לא בסביבה אין לו שכל (צילום: shutterstock)

אז בלי הקדמות מיותרות, הנה שישה דברים שאולי כדאי שגם את תדעי על הגבר שלך.

1. הוא לא מחליף תחתונים

אין הרבה דברים שגבר קשור אליהם יותר מאשר התחתונים שלו. למעשה, אין שום דבר שגבר קשור אליו יותר מאשר התחתונים שלו. האמת היא שאנחנו כל כך קשורים אליהם, עד שסקר בריטי חדש קובע שאחד מכל ארבעה גברים מחליף תחתונים רק פעם בשלושה ימים.

הסקר, שנערך על ידי העיתון "אייריש דיילי סטאר" חושף שרק 75% מהגברים טורחים להחליף לבנים כל יום, והאמת היא שזה נתון הרבה יותר מעודד ממה שניתן היה לחשוב. למעשה, אפשר להסתכל על זה גם ככה: תגידו תודה שהם בכלל טורחים לשים תחתונים בכלל.

אנחנו בטוחים שזה לא יהיה לכן ממש אכפת אם תגלו שהגבר הזה לא מחליף תחתונים (צילום: shutterstock)
אנחנו בטוחים שזה לא יהיה לכן ממש אכפת אם תגלו שהגבר הזה לא מחליף תחתונים (צילום: shutterstock)

אז למה אנחנו עושים את זה? אין לי באמת הסבר. זה תחתונים, ואנחנו יצורים פרקטיים. אם אף אחד לא אמור לראות את זה או להריח את זה, ממש לא אכפת לנו אם יש בזה חורים, זה מטונף או שיש גבינות מיושנות שמריחות טוב יותר.

אם בכל זאת אתן צריכות נתון אחד להתעודד ממנו, הרי שבקרב הגברים הנשואים 88% טורחים להחליף תחתונים מדי יום כשהסיבה, לטענת המחקר, היא "השפעה נשית טובה". נו, גם זו דרך לכתוב "או, סוף סוף יש מישהי בבית שיודעת איך מפעילים את מכונת הכביסה הזו!”.

2. אתן נוהגות יותר טוב ממנו

כן, הנה, אמרתי את זה והשמיים לא נפלו, אם כי יש לי הרגשה שעדת גברים בדרך לברר איפה אני גר.

בעוד שרוב הגברים – כולל עבדכם הנאמן – נוהגים במהירות, שחצנות, מזפזפים בין נתיבים כאילו הם הבעלים של ליהיא גרינר ועם אגו בשמיים, נשים נוהגות באחריות, בזהירות וכשהן מקפידות להסתכל על הדרך.

זה שהן עושות את זה ב-43 קילומטר לשעה זה כבר עניין אחר לגמרי.

אבל הנה, סקר חדש שערכה חברת הביטוח האמריקנית 4autoInsurance מוכיח חד משמעית: נשים הן נהגות טובות יותר. למעשה, קובע הסקר חד משמעית שכשהנשים על ההגה (והן לא מתעסקות באיפור שלהן. סתם, זה לא כתוב) יש סיכוי של 27% פחות לתאונה. וזה נתון שאי אפשר להתעלם ממנו.

בקיצור, גם אם זה דייט ראשון, קחו לו את המפתחות. את האוטו, כרטיסי האשראי, הילדים והדירה תקחו לו רק אחרי החתונה.

ובכל זאת, כי חייבים, יש מצב שהסרטון הבא יגרום לכן לחשוב פעמיים:

3. גם גברים שונאים את התחת שלהם

אוקיי, חלק מהגברים. אוקיי, חלק קטן מהגברים. אבל היי, מה אתן יודעות, סקר חדש שערך Fitness Magazine ו-Yahoo shine בקרב 1,500 נשאלים בדק ומצא: 11% מהגברים שונאים את התחת שלהם.

נשבע לכם שזה אמיתי.

זאת ועוד, 52% מהגברים (!) לא מרוצים מהמראה הכללי שלהם. יש מצב שזה קשור לעובדה שהם לא החליפו תחתונים ארבעה ימים, אבל מה אני יודע.

כמו כן, רק 67% מהגברים מוכנים להסתובב בבית ערומים. כן, כן, רק 67%. השאר, כנראה, ישבו על הספה וימלמלו "אוף, אבל את לא מבינה כמה עליתי במשקל. נשאר עוד קצת מהסלט של אתמול?”.

מה לעשות עם הנתונים האלה? אני לא ממש יודע. פשוט קבלי אותו בהבנה ובאהבה כשהוא ישאל אותך אם המכנס הזה עושה לו תחת.

4. את גורמת לו לחסוך

מחקר של אוניברסיטת מינסוטה שהתפרסם בשבוע שעבר קובע חד משמעית: ככל שיש יותר נשים בסביבה, כך גברים חוסכים יותר. או, לפחות, מנסים, כי את יצאת למסע הוללות עם כרטיס האשראי שלו.

סתם, נו. יכול להיות שסתם גנבת לו מזומן מהארנק. ועכשיו ברצינות. מסתבר שככל שיש יותר גברים בסביבה, כך – אנחנו יודעים, אתן ממש מופתעות – גדל הצורך להוכיח למי יש יותר גדול. היות ואי אפשר להתפשט במשרד, אנחנו קונים לעצמנו ג'יפ. או אייפד. וכן, גם לנו לא ברור למה אנחנו צריכים אותם.

למעשה, אחרי בדיקה ב-120 ערים בארצות הברית הסתבר שככל ששיעור אוכלוסיית הגברים גבוה יותר, כך יש סיכוי סביר יותר שהגברים הרווקים יהיו עם יותר כרטיסי אשראי ובחובות לבנק.

כמו הרבה דברים אחרים, גם כאן המצב ישתנה לטובה אחרי שתתחתני איתו, אז קחי את זה בחשבון. לעזאזל, לא היה לי מושג שאנחנו כזה מקרה אבוד.

5. תני לו לטפל במצבי הסטרס

איגוד הפסיכולוגים האמריקאיים פרסם את נתוני שנת 2011 שמהם אפשר להסיק רק מסקנה חד משמעית אחת: כשיש מצבי לחץ, את לא הבן אדם לטפל בהם.

מסתבר שבסולם של בין 1 ל-10, נשים נמצאות במצב חרדה ממוצע של 5.4. גברים, לעומת זאת, עומדים רק על 4.8. אם נוריד מזה את ה-11% ששונאים את התחת שלהם בטח נגיע ל-1.9, אבל לא חשוב עכשיו.

אנחנו לא יודעים איך התמונה הזו קשורה למשהו, אבל חשבנו שזה ישכנע אותך סופית שגברים הם יצורים נבונים ואחראיים. לא, אה? (צילום: gettyimages)
אנחנו לא יודעים איך התמונה הזו קשורה למשהו, אבל חשבנו שזה ישכנע אותך סופית שגברים הם יצורים נבונים ואחראיים. לא, אה? (צילום: gettyimages)

הסיבה, אגב, היא לא בגלל שאנחנו טובים יותר בניהול מצבי לחץ, אלא בגלל העובדה הפשוטה שהוכחה מחקרית: אנחנו לא שמים זין. בעוד שנשים חושבות שראוי לטפל במצבי לחץ, 58% מהגברים, ובכן, פשוט לא. למעשה, התשובה המדוייקת שענו 58% מהגברים הייתה: “זה יסתדר מעצמו".

ורק על האופטימיות הקוסמית הזו מגיעה לנו מחיאות כפיים. או סטירה, מה שתחליטי.

6. את גורמת לו לחשוב טוב יותר

מחקר שהתפרסם אך אתמול ומגיע אלינו היישר מאוניברסיטת ניימיכן בהולנד קובע: אפילו אזכור שמה של אישה גורם לפעילות מוחית מוגברת אצל גבר.

זה בגלל, לא נעים להודות, שרוב הזמן אין אצלנו פעילות מוחית בכלל.

הסיבה לכך, לטענת החוקרים, היא שבעוד שנשים חושבות שכל מה שצריך לדייט טוב הוא להיראות יפה (זה לא אני אמרתי! זה הם!) גברים בונים על האישיות הכריזמטית שלהם וחוש ההומור.

מה שכנראה סוף סוף מסביר למה כל כך הרבה דייטים נכשלים.

עוד נתגלה שגברים מפתחים את היכולת לדבר עם אישה יפה מגיל 25 והלאה, כשבגיל 21 – הגיל הממוצע של הנחקרים – הסיכוי שהם יצליחו לעשות את זה כמו שצריך הוא, לטענת החוקרים "אפסי עד קלוש".

בקיצור, אם התחתונים של הגבר שלך מסריחים, הוא בחובות, נוהג רע ולא מצליח אפילו להוציא משפט כשאת לידו, דעי שמצאת לך את גבר חלומותייך.

או שאת צריכה להחליף חלומות, מה אני יודע.