רק אל תביאו פרחים. מה שלא תעשו, איזו מחווה רומנטית שלא תבחרו, שלא תעזו להביא זר פרחים הביתה. סקר שנערך אך בינואר האחרון באוניברסיטת צפון קרוליינה גילה שלא פחות מ-52% מהנשים ו-76% מהגברים מוצאים כל דבר שיש עליו פרחים או לבבות כ"קיטשי, קלישאתי ולא רומנטי בעליל". השאר, כנראה, סתם לא מוצאים בזה עניין.

ובכל זאת, נו, מחוות רומנטיות הן חלק בלתי נפרד מלהיות בזוגיות. למעשה, המחקר הגדול ביותר שנערך בתחום המחוות הוא של פרופסור ריצ'רד וויסמן שבדק יותר מ-6,500 נשים וגברים וגילה את מה שכולנו כבר יודעים: נשים רוצות רומנטיקה, גברים לא יודעים איך לספק אותה. עוד הוא גילה שכששואלים גברים על מחוות רומנטיות 76% מהם חושבים על מין אוראלי, ככה שכשזה מגיע לחצי הגברי של האוכלוסיה העסק פחות או יותר מסודר.

ובכל זאת, כשמפרקים את כל עניין המחוות לגורמים, מגלים שהאלמנט הכי חשוב הוא אלמנט ההפתעה. זה לא חייב לעלות כסף, זה לא חייב להיות משהו גרנדיוזי (למעשה, רק 12% מהנשים ו-4% מהגברים מעוניינים במשהו גדול), זה רק חייב להיות מפתיע ומתחשב.

כדי שלא תגידו שאנחנו לא דואגים לכם - או שכן תגידו, מה 'כפת לנו - אספנו את כל ערימת המחקרים הידועים לאדם (או לפחות, כאילו, לאדם העובד בגוגל) ויחד הרכבנו את רשימת המחוות הרומנטיות שיעשו את העבודה, הן לבנים והן לבנות. טוב, לבנות. כשזה מגיע לבנים אנחנו כבר יודעים מה הם רוצים.

אה, ועוד דבר, לפני שנתחיל: מחקר שנערך באוניברסיטת ליברפול גילה שהשפעתה של מחווה רומנטית על אישה תתפוגג בין שעתיים לשבועיים. אם עשיתם משהו שעצבן אותה, לעומת זאת, היא תמשיך לכעוס גם חצי שנה אחר כך. זוגיות, נו.

אז בלי הליכות לאורך החוף, פרחים, ורדים על המיטה או כל מיני שטויות שלא יביאו אתכם לשום מקום, קבלו את המחוות הרומנטיות שבאמת יעשו את ההבדל.

המחווה הכי מתחשבת: קניות לבית

תאמינו או לא, מכל הקניות שאתם יכולים לעשות, קניות לבית הן המחווה הרומנטית הטובה ביותר. תכשיטים או בגדים, אם אנחנו כבר מדברים על זה, הן הדבר הגרוע ביותר שתוכלו לקנות. על פי מחקרו של וויסמן, 86% מהנשים חושבות שזה רעיון "גרוע עד גרוע מאוד" שהבעלים או החברים שלהן יקנו להן תכשיטים.

אז מה כן? קניות לבית. ולא, אנחנו לא מדברים - לצערכם, כן? - על חלב ולחם. אנחנו מדברים על דברים שיוכיחו לה או לו שאתם באמת שמים אליהם לב ויודעים בדיוק מה חסר להם בארון. במקום הראשון, למשל, דירגו הנשים את המוצר הרומנטי - נשבעים שזה אמיתי - טמפונים.

לא, חמודי, הטמפונים לא שם, אבל אנחנו מעריכים אותך על הניסיון (צילום:  shutterstock)
לא, חמודי, הטמפונים לא שם, אבל אנחנו מעריכים אותך על הניסיון (צילום: shutterstock)

זה לא שמישהי באמת שמחה לקבל טמפונים, כן? זה רק שהיא תהיה שמחה (אל תהיו דבילים ותעטפו את זה, תעשו לנו טובה) לגלות שכמעט נגמרו לה, והיא לא צריכה לרוץ לסופר פארם כי אתם רצתם בשבילה. זה עובד אותו דבר עם מעדן חלב אהוב (בכלל, גברים מעריכים יותר מחוות שקשורות לאוכל) או מוצרי טיפוח שונים. גם לעשות בשבילה או בשבילו את הסידורים (נניח, להוציא משהו מהדואר או לשלם את חשבון החשמל) יזכו אתכם בנקודות זכות רבות.

כדי שכולם יהנו מהפירות, את המחווה הזו יש להגיש באופן האקראי ביותר. לשים לב מה חסר, לקנות ולשים במקום. תנו להם לגלות את זה לבד. ההנאה מובטחת לשני הצדדים.

המחווה הכי רומנטית: אמבטיה חמה

עם קצף, בלי קצף, עם בועות, בלי בועות, עם מים, בלי מי... טוב, טוב, בסדר, עם מים. אבל בסקר ענק שנערך בבריטניה דירגו יותר מ-40% מהנשים במקום הראשון ו-16% מהגברים במקום השני (במקום הראשון, כבר אמרנו, מין אוראלי) את האמבטיה החמה כמחווה הרומנטית ביותר שבן הזוג שלהם יכול להציע להם.

אין מישהו שיתנגד לקבל אחת כזאת (צילום:  shutterstock)
אין מישהו שיתנגד לקבל אחת כזאת (צילום: shutterstock)

ואגב, למקרה שתהיתם, אנחנו לא מדברים על אמבטיה משותפת. טצצ. אנחנו מדברים על הסיטואציה שבה בן או בת הזוג שלכם מספר לכם שהיה לו יום קשה בעבודה ושהרגליים שלו הרוגות, ושהוא מגיע הביתה רק כדי לגלות שהאמבטיה מלאה במים חמים וכל מה שהוא או היא צריכים לעשות זה להיכנס, לטבול ולהירגע.

מסאז' ברגליים, אגב, יתרון.

המחווה הכי יצרתית: פתק או סמס

39%

רוצים עוד מדריכים?

מהנשים ו-66% מהגברים, על פי המחקר של צפון קרוליינה, היו שמחים לקבל "משהו קטן ויצירתי". ולא, למרבה ההפתעה, אנחנו לא מדברים על סוף שבוע בטוסקנה (למרות שמהסקר עולה שאיש לא יתנגד), אלא דווקא על מחווה יצירתית פרי עטו של בן הזוג.

בגלל שלאף אחד מאיתנו אין באמת כוח לחבר שירים ופואמות, סמס קטן ומפתיע או פתק יכולים לעשות את העבודה ולהרים את מצב הרוח של בן או בת הזוג בלא פחות מ-30%. וזה המון, יחסית לעובדה שלוקח לכם משהו כמו חצי דקה לכתוב סמס.

אז מה צריך להיות כתוב שם? לא איזה משהו יוצא דופן. סתם משהו מפתיע ואוהב. שפכו כמה מחמאות (לה), או איזה השתעשעות מינית קלה עד בינונית (לו) ועשיתם לבן או בת הזוג שלכם את היום בדקה. פייר, לא תשקיעו?

המחווה הכי מפתיעה: ארוחת צהריים בעבודה

תשכחו מארוחות ערב. זה אמנם יפה מצדכם, אבל אם במחוות רומנטיות עסקינן, דעו שזה לא יוביל לשום מקום. כשאנשים מגיעים הביתה בערב הם כבר אחרי יום עבודה. הם עייפים, הם רצוצים והם אמנם ישמחו למצוא אוכל על השולחן שלהם במקום שיכינו בעצמם, אבל לא יעריכו את זה יותר מדי.

תעשו אחד לשניה את היום בארוחת צהריים משותפת (צילום:  shutterstock)
תעשו אחד לשניה את היום בארוחת צהריים משותפת (צילום: shutterstock)

אז מה כן? ובכן, אם תבואו למקום העבודה של בן או בת הזוג שלכם (כשהם לא עמוסים!) ותפתיעו אותם בהזמנות למסעדה (או סתם בשווארמה שלמטה, מה זה משנה) תשנו להם את האווירה, ואם יש להם יום מבאס הם לא ישכחו לכם את זה כל כך מהר. או אף פעם.

המחוות שממש לא: אז מה לא עובד?

האתר Thefisky.com ערך סקר ענק בין גולשיו ובדק מה המחוות הרומנטיות הכי לא רומנטיות. התוצאות לפניכם.

את התוצאות הגבוהות ביותר קיבל שביל ורדים שמוביל למיטה, כשמיד אחריו, בסדר יורד, מקלחות משותפות, סטטוס אוהב בפייסבוק (ובכלל, הנה כל הכללים לפייסבוק כשאתם בזוגיות) וסקס בים. סתם ככה, לידיעתכם.