1. הבנות נולדו בשנת 1986, אז יצא ה-13 ביוני על יום שישי ה-13.

2. אנשים נוספים שנולדו ביום שישי ה-13: נתן בדפורט פורסט (מבכירי הקו קלוקס קלאן) מרגרט תאצ'ר, פידל קסטרו. עדיין לא ברור מי מהחמישייה עשה יותר נזק לעולם.

3. כולנו מכירים את הסיפור המופלא על התאומות ששיחקו יחד את מישל טאנר ב"צער גידול בנות", אבל האמת היא שהגיע הזמן להוציא את האמת לאור. שנים אחרי שירדה מהאוויר הודה המפיק הראשי, ג'ף פרנקלין, שאשלי הייתה צרחנית ובלתי נסבלת בעוד שמרי קייט הייתה הרגועה מבין השתיים ושיחקה את מישל במשך תשעים אחוז מהזמן.

4. אגב, המשפט הבא שלו בראיון היה: “או, לפחות, אני חושב שזו הייתה מרי קייט. אי אפשר להבדיל ביניהן, הן כל כך דומות".

5. כדי שיוכלו סוף סוף להבדיל ביניהן, החליטה ב-2007 מרי קייט, בצעד די דראסטי, לוותר על הבלונד ולהחליף לגוון כהה יותר.

6. הצעד הזה הוביל לדיון מקיף באורך 2:17 דקות בערוץ "אי" האמריקאי סביב השאלה הנוקבת האם זו באמת מרי קייט שצבעה את השיער, או שמא אשלי עושה תרגיל והיא זו שצבעה את השיער.

7. המסקנה, אתם יכולים לנחש, הייתה שאי אפשר להבדיל ביניהן, כי הן כל כך דומות.

8. שזה מוזר, האמת, כי ממש קל להבדיל ביניהן: אשלי היא זו שלא יודעת לשחק. או שמא זו מרי קייט?

9. סתם, נו. לאשלי יש שומה מעל השפה שלמרי קייט אין, וכך אפשר להבדיל.

10. חוץ מאמא שלהן, כנראה, איש עדיין לא ממש מצליח.

רוצים עוד עובדות?

11. ב-2005, ואחרי רומן סוער במיוחד בין היווני סטארבוס ניארצ'וס למארי קייט, גנבה פאריס הילטון לתאומה אולסן את הגבר שלה מתחת לאף. מי שעמדו לצידה של מרי קייט בריב הפקאצות היו, כמובן, אחותה אשלי, לינדזי לוהאן, ניקול ריצ'י והילארי דאף.

12. וכן, אם תהיתם, על המקרה הזה בדיוק הומצא הפתגם: “עם חברים כאלה, מי צריך אויבים".

13. ב-2007 הגיעו צמד התאומות עד לשלב גבוה מאוד באודישנים לסרט "קזינו רויאל" בסדרת ג'יימס בונד. רגע לפני הסוף, תודה לאל, נזכרו המפיקים שזו לא פארודיה על סרטי ג'יימס בונד וזנחו את רעיון התאומות.

14. הדבר שהכי מפריע לשתי התאומות בעולם כולו הוא הרעב באפריקה. סתם, זה שקר גס. הדבר שבאמת הכי מפריע לשתיהן הוא, וזה ציטוט מדוייק: “הרעש שאנשים עושים כשהם לועסים בננה".

15. בעוד שחיי האהבה של אשלי רגועים כחנין זועבי במשט טורקי לעזה והיא יוצאת עם השחקן ג'סטין ברטה מאז 2008, מרי קייט נפרדה ברעש גדול מהחבר שלה בשנתיים האחרונות, נייט לאומן, תוך כדי שהיא נתפסה מתגפפת עם בראדלי קופר.

16. מי שעקפה את השתיים בסיבוב היא לא פחות מאחותן הקטנה בת ה-21, אליזבת אולסן, שזכתה לביקורות מהללות בפסטיבל סאנדאנס האחרון על תפקידה בדרמה “Martha Marcy May Marlene".

17. לאחרונה נודע גם שהאולסנית הצעירה תככב בסרט "אורות אדומים" יחד עם רוברט דה נירו וסיגורני וויבר. מקורות בהוליווד מוכנים להישבע שהיא "השחקנית המוכשרת מבין השלוש".

18. כשנזכרים ביכולות המשחק של התאומות מגלים שבעצם, נו, זו לא משימה קשה מדי.

19. למרות שהן די דומות, אשלי גבוהה ממרי קייט בלא פחות משישה סנטימטרים (1.61 לעומת 1.55). לעומת זאת, מידת הנעליים של מרי קייט גדולה יותר (37 לעומת 36)

20. וכן, אנחנו יודעים בדיוק מה אתם חושבים עליו: “לא, עדיין אי אפשר להבדיל ביניהן, הן נורא דומות".

21. בסקר שערך ערוץ פלייבוי בשנת 2006 הגיעו התאומות – איך לא – למקום הראשון בקטגוריית פנטזיית התאומות. הסאטיריקן לואיס סי.קיי הגיב על כך ואמר: “אני לא מבין את זה, אם אני כבר נכנס עם תאומות למיטה, אני לפחות אתעקש על כאלה שיזייפו אורגזמה בצורה אמינה".

22. בשנת 2004 התארחו הבנות באולפן סאטרדיי נייט לייב ובעקבות כך החמיצו את טקס סיום התיכון שלהן. בתוכנית הכחישה מרי קייט שמועות על אנורקסיה, והשתיים אף השתתפו במערכון סאטירי שכותרתו "היי, מרי קייט, את כל כך רזה, למה שלא תאכלי איזה סנדוויץ'?”.

23. חודש אחר כך היא אושפזה.

24. בעוד שאשלי מפתחת את קו האופנה שלה הנמכר (לא רע בכלל, יש לציין) בוול-מארט, החליטה מארי קייט שהיא ממשיכה בתחומי האמנות ולוקחת בימים אלה שיעורי זמרה ומתכוננת לדיסק הראשון שלה.

25. המלצה חמה על הדרך: גם שיעורי משחק לא יזיקו, כן?

26. ועובדה אחת לשנה הבאה: אנחנו יכולים לצחוק כאן כמה שאנחנו רוצים, אבל בזמן שאנחנו מגרדים את שכר המינימום היו שוות מרי קייט ואשלי בגיל עשר 150 מיליון דולר כל אחת. היום, אגב, כל אחת מהן מוערכת בכמה מיליוני דולרים, כשמארי קייט שווה קצת יותר בגלל תפקידה בסדרה "העשב של השכן".

27. אנחנו לא בטוחים בזה, אבל בדו"ח הכלכלי על שתיהן אנחנו מוכנים לשים את היד שלנו שמופיע המשפט: “או שזו אשלי, בעצם? אי אפשר להבדיל ביניהן, הן כל כך דומות".