שוב אתם מנסים לקצר תהליכים ומגיעים לחלק האחרון?

כי זה באמת לא מסוג המילונים שאחר כך תצא להם אפליקצית לייט לאייפון. יאללה, תתחילו לקרוא

ר'

ריב עם חברה. בנות רבות אחת עם השניה. ולא, זה לא אומר שהן לא יודעות להיות חברות טובות כמו גברים, ולא, זה ש"יריב, גם אני לא אדבר איתו חצי שנה, אם אני נתקע בכביש הערבה הוא יבוא לחלץ אותי" לא אומר שאתם טובים יותר ביחסי אנוש. זה רק אומר שהרף שלכם מאד מאד נמוך בכל מה שקשור לקרבה אמיתית.

נו מספיק, אל תתלהמו עכשיו. אם תסתכלו לעצמכם בעיניים לא תוכלו שלא להודות שהיחסים שלכם עם החברים הגברים שלכם הם אריגה מאד גסה של פעילויות משותפות ושיחות על בחורות, ושלמעשה, כשנשבר לכם הלב, אתם הולכים לדבר עם אישה. ואז אתם גם נהיים עלוקות איומות, אם כבר מדברים.

יחסים בין נשים הם משהו אחר לגמרי. יש שם יותר אינטימיות ממה שאתם יכולים לדמיין בסיוטים הכי גרועים שלכם. שיחות על הדברים הכי קטנים והכי גדולים, פתיחות שהיתה מכניסה אתכם לקומה וולונטרית ומה לעשות, כן, גם הרבה תעצומות רגש.

אי לכך ובהתאם לזאת בחורות גם רבות יותר, וגם, השם ישמור, נפרדות אחת מהשניה פרידות דרמטיות וכואבות.

אתה רק חושב שהריב שלהן נראה ככה. או, לפחות, מקווה (צילום: thinkstock)
אתה רק חושב שהריב שלהן נראה ככה. או, לפחות, מקווה (צילום: thinkstock)

שלא תטעו, פרידה מחברה היא פרידה כואבת לא פחות מפרידה מבן זוג מכל מיני בחינות. גם אז אנחנו מרגישות כאילו חסרה לנו רגל, גם לה אנחנו נציץ בפרופיל הפייסבוק לראות מה שלומה ונשמח לראות שהיא רק עושה את עצמה במצב רוח טוב, וגם לה נעשה "הייד" כשזה נהיה קשה מדי.

אז אם בת הזוג שלך עוברת פרידה מחברה, אל תלכלכו עליה, לפחות לא בחודשיים הראשונים, מהסיבה הפשוטה שכנראה שהן יחזרו להיות חברות ויותר טובות ממה שהיו קודם וכל המילים שאמרת ישמשו כנגדך.

דבר שני ויותר חשוב, שים לב למצב הרוח שלה, תהיה חמוד וקשוב ותקווה בכל ליבך שהן יחזרו לדבר בקרוב כי עד אז היא תהיה עצובה, תרגיש ריקנות, וכשאתה מעצבן אותה, לא יהיה לה עם מי לדבר. טוב, יש לה, אבל זה חברות מעפנות של מעגל שני, וזה ממש לא אותו דבר. וביננו, אתה ממש לא יכול להחליף אותה. וגם לא רוצה, תאמין לי.

ש'

שופינג. מדי פעם היא תבקש שתבוא איתה לשופינג. תעשה לעצמך טובה, תתחמק. אתה ממש לא רוצה להסתובב בכל רחבי העיר במשך שעות ולהשתעמם בבוטיקים יוקרתיים שבהם היא רק תמדוד הכל ולא תקנה כלום, ואתה עוד פחות רוצה לעמוד מחוץ לתא המדידה בזארה ולהחזיק לה את התיק.

זה המון זמן ורוב הבגדים נראים טוב יותר על הקולב, מה שיגרום לה להרגיש לא כוסית ויעשה לה מצב רוח רע. זה יפה שיש לך כוונות טובות, אבל קצת הגנה עצמית, בן אדם.

תגיד שהבטחת לעזור לאבא שלך להחליף איזה בורג חשוב באוטו, שאתה נוסע עם חיל השלום לחודש, רק אל תלך איתה לשופינג. ואולי זה הזמן להתקשר לחברה שהיא נפרדה ממנה מאחורי הגב שלה ולהגיד לה "היא לא תודה בזה בחיים, אבל היא נורא מתגעגעת אלייך והיא מה מצטערת על מה שקרה. אם תתקשרי אליה היא ישר תתנצל. אני בטוח. אל תספרי לה שהתקשרתי".

מצד שני, זה מה שקורה כששולחים אותה לבד (צילום: thinkstock)
מצד שני, זה מה שקורה כששולחים אותה לבד (צילום: thinkstock)

כמובן שזה לא יקרה, הן יריבו עוד קצת ורק אז ישלימו, וגם ברור שהיא תספר לה שהתקשרת, והיא תכעס עליך אבל תאהב אותך על זה. והעיקר, לא תוזמן בזמן הקרוב לשופינג.

ת'

תקנה לי. מה אתה פוער עיני עגל של אחד שלא מבין בהשקעות לטווח ארוך? תקנה לה!