לעיתים כל מה שאנחנו זקוקים לו כדי להרים את הראש הוא כוס קפה טוב. בדיוק מן הסיבה הזו דן דווי קונה בכל בוקר יום חמישי כוסות קפה למטופלים במרכז הרפואי לטיפול בסרטן במישיגן:

עוד במהות החיים:

____________________________________________________

"בכל יום חמישי בסביבות השעה 10:30 בבוקר נכנס דן לסניף של רשת בתי הקפה סטארבקס בוודוורד מישיגן ומזמין משקאות מתוך רשימה שנעה בין 12 ל-24 פריטים", נכתב באתר המתאר את מפעל המעשים הטובים של דווי. לדבריו, "הכל תלוי במספר האנשים העוברים טיפולי כימותרפיה באותו היום במרכז הרפואי לטיפול בסרטן במישיגן".

נדיר למצוא אנשים שילכו צעד אחד נוסף בשביל מישהו אחר. "אלוהים נמצא בדברים הקטנים" נהוג לומר ולעיתים אותם הדברים כה פשוטים ובנאליים עד כי הם נעלמים מעינינו. אדם אחד בלבד נדרש כדי לזהות את החשיבות שלהם ולשפוך אור על חיינו, אפילו רק לרגע.

דווי אינו עובד בסטארבקס וגם אינו מלווה קרוב משפחה בטיפולי כימותרפיה במרכז, אז למה הוא חוזר כל יום חמישי ומזמינים את המטופלם לקפה? "לפני מספר שנים הוא מצא את עצמו מגיע יחד עם אביו למרכז הרפואי לטיפולי כימותרפיה. באחד הימים, אחר הצהריים, הוא הביט באנשים מסביב וחשב על הרעיון הפשוט והמופלא הזה: ללכת ולקנות לכל המטופלים משקה לבחירתם בסניף סטארבאקס שבמורד הרחוב. מאז נפטר אביו של דווי, אך המסורת לזכרו ממשיכה בכל יום חמישי בבית הקפה".

"בכל יום חמישי אני מצפה בכיליון עיניים לראות את פניו המחייכות ולהכין את ההזמנה שהוא מביא איתו", אומרת ואלרי אדג'ינגטון, עובדת בית הקפה שהחליטה לעזור לדווי ולקחת את הפרויקט צעד נוסף קדימה. "אחרי שלוש שנים שאנשים שואלים למה האדם הזה מזמין כל כך הרבה משקאות ואני מסבירה להם והם שואלים איך הם יוכלו לתרום, חשבתי על רעיון של כרטיס תרומה שיוכלו לקנות לקוחות בית הקפה", סיפרה.

קיבלתם השראה? רוצים גם לשנות משהו קטן בסביבתכם? לפני שאתם נכנסים לסניף ארומה שליד איכילוב, סורוקה או הדסה היכנסו לאתר של דווי וקראו איך עושים את זה. באתר המתאר את מפעל המעשים הטובים שלו תוכלו לרכוש חולצות ומוצרים נוספים לתרומה, כמו גם למצוא פרטים נוספים לגבי מיקום הפעילות וחזונו לעתיד של דווי.