לכל אחד מאיתנו יש רגע בחיים שהיווה עבורו נקודת מפנה. זה לא ממש משנה אם זהו רגע גדול או קטן, הוא פשוט מאיר לנו לפתע את כל מה שהיה חשוך. לכבוד חג החנוכה -- חג האורים - רדיו מהות החיים יוצא בפרויקט מיוחד, שמתעד את שדרניו מספרים על הרגע שהוציא אותם מחושך לאור. שמונה נרות, שמונה סיפורים, שמונה שדרנים.

שמואל שאול היה על גג משאית בלאדאק בדרך להגשים את חלום חייו: לצעוד ברגל מלאדאק לקשמיר. "קניתי אוכל ושמתי בתרמיל הגדול, היה לי אוהל, היה לי תרמיל והיה לי את עצמי -- ויצאתי לדרך", מספר שאול ונזכר: "כשהייתי על גג המשאית ראיתי כפריים שהולכים לשמוע את הדלאי לאמה, שהגיע לביקור, אבל אני לא ויתרתי -- עוד שעתיים אני מגיע אל היעד ויוצא למסע הרגלי אל קשמיר. עוברים עוד כפר ועוד כפר ואני רואה שכולם אורזים את הפקלאות שלהם ויורדים למטה, לעמק, אל המקום שאליו מגיע הדלאי לאמה; ואז התעורר בי קול שאמר 'רגע, רגע, רגע, מה קורה פה? אני נוסע בכיוון אחד וכל העולם נוסע בכיוון הפוך. אולי אני לא מקשיב טוב, קצת כמו לחתור במעלה הנהר'. ואז, למרות שחלמתי על המסע הזה, התחילו להתעורר בי ספקות".

אחרי שחלף עוד זמן מה והקול שבפנים גבר, הבין שאול שעליו לעשות מעשה. "דפקתי עם היד על החלון ואמרתי לנהג, אני יורד פה. ירדתי וחזרתי לעמק. זו היתה נקודת מפנה: נשארתי שם עוד 10 ימים ומעולם לא עשיתי את הטרק ההוא. החלטתי להקדיש את עצמי לעולם הבודהיסטי ואני מבין שזה הרגע שבו הנהר של החיים שלי תפס כיוון אחר".

שמואל שאול מגיש את תוכנית הבוקר "משקפת" עם ליאת רגב, בימי ראשון ושני ב-10:00.

לאתר מהות החיים