לכל אחד מאיתנו יש רגע בחיים שהיווה עבורו נקודת מפנה. זה לא ממש משנה אם זהו רגע גדול או קטן, הוא פשוט מאיר לנו לפתע את כל מה שהיה חשוך. לכבוד חג החנוכה -- חג האורים -- רדיו מהות החיים יוצא בפרויקט מיוחד, שמתעד את שדרניו מספרים על הרגע שהוציא אותם מחושך לאור. שמונה נרות, שמונה סיפורים, שמונה שדרנים.

"לפני שמונה שנים הבת האמצעית שלי, אז בת שנתיים וחצי, חלתה בסרטן", מספרת קלו לברון. "אחרי שנה התרגלו לשגרה: לבית החולים, לטיפולים ולקרחת. אבל יום אחד חזרתי איתה הביתה, היא היתה על הידיים שלי ואני הייתי די מותשת וראיתי פתק על הדלת: צו עיקול. זה לא היה כזה דרמטי, אבל במערך החושך ששהיתי בו, זה היה קצת יותר מדי -- זה היה הקש ששבר את גב הגמל. נכנסנו פנימה, נעמדתי במטבח ולא ידעתי מה לעשות", נזכרת קלו לברון ברגע הכי בודד בחייה.

"איך זה יכול להיות ששנה לפני כן עמדה באותו מבטח אישה שהיה לה הכל: קריירה, זוגיות מדהימה, שני ילדים נפלאים...הכל היה מושלם. אני יכולה הכל, אמרתי למישהו שם למעלה, אני יכולה לעשות כל מה שגברים עושים, אבל תדע לך שזהו -- יותר מזה אני לא יכולה, אל תבחן אותי. אני נכנעת. ורגע הכניעה הזה הוא רגע מכונן; הוא הרגע שבו יצאתי מחושך לאור", היא מודה.

ענת קלו לברון מגישה את התוכנית "אסימונים" מדי יום שישי ב-10:00. היום בתוכנית, המוקדשת לניסים, יתארחו יוליה וגילי בן משה, הוריו של לביא, פעוט בן שנתיים ותשעה חודשים הלוקה בתסמונת הנדירה והסיכוי היחיד להצילו הוא ניתוח נסיוני להשתלת תאי גזע עובריים במוחו. הנה סיפורו:

לאתר מהות החיים