לחצו כאן להאזנה לתוכנית "דרך המוזיקה" של ישראל ברייט בהשתתפות בועז אלקיים, ברדיו מהות החיים

ישראל ברייט אירח בתוכניתו "דרך המוזיקה" ב"רדיו מהות החיים" את בועז אלקיים, "בונה הגיטרות ואיש רמת הגולן", כפי שברייט מכנה אותו. אלקיים, שחצה את העולם על גבו של אופנוע כבד, התמקם לבסוף בצפון הארץ ופתח סדנה לעיצוב, תיכנון ובניית גיטרות וכלי נגינה בעבודת יד.

"אני מתחיל מהעץ עצמו ביער, אני נוסע לחו"ל - מרכז אמריקה, דרום אמריקה ואפריקה - להביא עצים מיוחדים, שמתאימים לצרכים שלי, אני מייבש אותם. כל אמן מזמין את הכלי שמתאים לפנטזיות שלו, לצליל שהוא רוצה, ואני בונה 6-7 גיטרות בשנה. זה משהו שאי אפשר לעשות כשלא כיף לך", סיפר. אלקיים, לא רק בעל מלאכה מוכשר ומבוקש, אלא גם גיטריסט וזמר בעצמו, הגיע לאולפן עם גיטרה שבנה בעצמו: "הכלאה של כמה כלי מיתר, לקחתי את הטוב של כל כלי והרכבתי אותם יחד".

בין השירים - חלקם בביצוע חי של אלקיים, אחרים ביצועים של הגיטריסט קורט רודאמר ל"וואריאציות גולדברג" של באך - משוחחים השניים על עבודתו יוצאת הדופן של אלקיים, על מוזיקה וצלילים, על חומרים וטכניקות, על פרנסה והנאה. "הלקוחות שלי לא עשירים, אבל הם רוצים את זה ומוכנים להשקיע את הכסף כדי לקבל את הכלי הזה". אלקיים, שהכשיר במהלך השנים מעלה מ-35 בעלי מלאכה מקומיים, בנה את הגיטרה הראשונה שלו עוד לפני גיל 12. "בניתי גיטרה מחלקים של גיטרה שבורה והיא שמורה אצלי עד היום", סיפר.

לחצו כאן להאזנה לתוכנית "דרך המוזיקה" של ישראל ברייט בהשתתפות בועז אלקיים, ברדיו מהות החיים

בימי שבת בין השעות 17:00-18:00 מזמין המוזיקאי ישראל ברייט את מאזיני "רדיו מהות החיים" להצטרף אליו למסע מוזיקלי. בתוכניתו, "דרך המוזיקה", הוא מארח באולפן אישים מוכרים ועורך איתם מסע אינטימי באמצעות המוזיקה שהם בוחרים.