מאיר ישראל

לחצו כאן להאזנה לתוכנית "שניים מחוץ לקופסה" ברדיו מהות החיים בהנחיית אסי זיגדון ואייל גולדמן, שמארחים את מאיר ישראל

ישראל, אושיית רוק ישראלית, שתופף לצידם של מוזיקאים דוגמת שלמה גרוניך, דני סנדרסון, אריק איינשטיין, שלום חנוך, גידי גוב וזמרים רבים אחרים, היה חבר בלהקת תמוז ומאז שנות השמונים משמש חבר קבוע בלהקת הליווי של שלמה ארצי, הן בהופעות והן בהקלטות. במהלך הופעה שנערכה לפני יומיים בתל אביב אף שבר ישראל את ידו והוא יהיה מושבת מעבודה למשך חודשיים.

לאורך השנים הוציא ישראל שלושה אלבומי סולו בהם הוא משמש גם כזמר: "4 עונות הוא האדם", "כל שבתוכי אני שר" ו"יש ימים", שיצא בחודש יולי.


השיר On and On של מאיר ישראל

בתוכנית מספר ישראל, יליד 1952, שמנגן מאז גיל 13, על ההחלטה לצאת לדרך עצמאית במקביל לתיפוף: "עד שנת 1993, כשיצא האלבום הראשון, פשוט לא היה לי זמן. זה כמו ילדים, אתה מגדל אותם עד שהם מוכנים ואתה משחרר אותם", אמר והוסיף: "אני אוהב לבשל את האוכל, זה יותר טעים לי. אין כמו יצירה, זה נמצא בתוך הגוף ורוצה לפרוץ החוצה -- אי אפשר לעמוד בזה. אי אפשר בלי זה".

ישראל, שמקליט באולפן הביתי שלו, הבין בגיל 12.5 שהייעוד שלו הוא להיות מתופף. "למדתי תופים משמיעה של הביטלס, אחרי שלמדתי את רינגו ואת איך שהוא מנגן. הוא לימד אותי הכל ולשמוע את הביטלס היה כמו לגלות את העולם". בין השירים מספר ישראל על חוויית ההקלטה בלונדון בשנות ה-60 ("זה היה מרכז הרוקנרול, היינו שם שלושה חודשים וזה היה הבית ספר הכי גדול בחיים שלי"), על ההבדל בין "נגנים" ל"מוזיקאים" ועוד.


ביטלס בשיר Ticket to Ride

התוכנית "שניים מחוץ לקופסה" בהנחיית אסי זיגדון ואייל גולדמן מעודדת את המאזינים לצאת מהשטאנץ, לצאת מהשיגרה, לצאת מהקונספט, לצאת החוצה. השניים מציעים שעתיים של כיף בצהריים, עם דגש על מוזיקה מעולה שאי אפשר להישאר אדישים עליה, מארחים אורחים מוזיקליים לא שגרתיים, עם יציאות רעננות, סיפורים מאחורי השירים, פיקנטריה, שיחות על העבודה והיומיום במבט אחר, פינות מפתיעות וזויות מעוררות מחשבה והשראה.

לחצו כאן להאזנה לתוכנית "שניים מחוץ לקופסה" בהנחיית אסי זיגדון ואייל גולדמן, שמארחים את מאיר ישראל

לאתר מהות החיים