קליפ בו מספרים חברי עמותת אתגרים, ביניהם גם נתי גרוברג, על החוויה שלהם.

אילנית כהן מארחת את נתי גרוברג, אלוף הארץ ברכיבה על אופני יד, בתוכניתה "ארץ חדשה" ברדיו מהות החיים. בתוכנית מספר גרוברג (40), על תאונת הדרכים ששינתה את מהלך חייו, תהליך השיקום הארוך וההתמודדות שלו עם האסון, שבעקבותיו איבד חלקים מרגלו השמאלית -- ועם תמיכה בלתי מסויגת ממשפחתו, מצא קריירה ספורטיבית חדשה ומבטיחה.

לחצו כאן להאזנה לתוכנית "ארץ חדשה" בהנחיית אילנית כהן, שמארחת את נתי גרוברג.

חייו של גרוברג השתנו לבלי הכר בשנת 1999, כאשר נהג מכונית שלא ציית לתמרור עצור פגע בו וריסק לו את האגן השמאלי בזמן שרכב על אופנוע. במהלך השיקום פגש גרוברג, אב לשלושה המתגורר בכפר בן נון, את אנשי עמותת "אתגרים", שערכו לו היכרות עם ספורט אלטרנטיבי: רכיבה על אופני יד. "כשהגעתי לפארק בפעם הראשונה וראיתי אנשים רוכבים ומחייכים, היתה לי הארה: אתה פתאום מבין שזה לא כל כך נורא", אמר וציין כי "בשניה הראשונה שישבתי על האופניים אין את הנכות, אין דאגות וכמעט ואין כאב".

על האופניים אין כאב. נתי גרוברג

גרוברג נפצע לפני שנתיים בתאונת דרכים נוספת, שמנעה ממנו את ההשתתפות באולימפיאדת הנכים בבייג'ין, אולם אחרי תקופת שיקום ארוכה שב לפעילות ובחודש מאי השנה זכה בשתי מדליות זהב באליפות הפתוחה של ספרד, במירוץ אופני יד לנכים. היום הוא מתאמן לקראת אולימפיאדת לונדון, שתערך ב-2012. "כשאומרים לי שאי אפשר אני מנסה להוכיח שאפשר", הוא מסביר איך צלח את התאונות, הניתוחים והמהפכים.

התוכנית "ארץ חדשה" היא תוכנית ראיונות אישיים ואינטימיים, בה משתפים האורחים את המאזינים במשבר ששינה להם את החיים מקצה אל הקצה ושימש להם מנוף לשינוי וצמיחה.

לחצו כאן להאזנה לתוכנית "ארץ חדשה" בהנחיית אילנית כהן, שמארחת את נתי גרוברג.

לאתר מהות החיים