התודעה היא זו שנפגעת. פרופ' יורם עשת-אלקלעי

ב-18 באוקטובר 1973 נפל פגז בשולי השוחה בה עמד חייל המילואים יורם עשת-אלקלעי וריסק את חייו. שם, על גדות התעלה, השתנו חייו והוא החל מסע ארוך בחזרה לחיים תקינים ומלאים. "את הסיפור הזה אני כותב בראשי זה עשרות שנים, מאז היום שבו הכריזו על מותי. אין זה מסמך היסטורי, אלא הסיפור שאני מספר לעצמי היום, ממרחק של כמעט ארבעים שנה, על המלחמה שלי – ובעיקר על מה שהתרחש אחריה". את המילים הללו כתב עשת-אלקלעי, דוקטור לגיאולוגיה ופרופסור באוניברסיטה הפתוחה, בספרו "אדם הולך הביתה".

בתוכנית הרדיו החדשה והאינטימית של אילנית כהן הוא ישוחח על המאבק היומיומי העיקש בעקבות הפציעה הקשה, על הצעד הראשון שצעד אחרי הפציעה, על המילה הראשונה שהצליח לקרוא ועל הכפתור הראשון שהצליח לכפתר. את פגיעת הראש הקשה, אבל סמויה מן העין, הוא מתאר כ"פגיעה ממזרית וחמקמקה...התודעה היא זו שנפגעת ואנו, הפגועים, נדונים להעביר את חיינו בחקירה מתמדת של עצמנו".

יורם עשת-אלקלעי הוא דוקטור לגיאולוגיה ופרופסור מן המניין באוניברסיטה הפתוחה, העוסק בחקר טכנולוגיות למידה. הוא מתגורר בירושלים, נשוי אב לשני בנים וסב לשני נכדים.

ספרו, "אדם הולך הביתה", יצא בהוצאת כתר.

התוכנית "ארץ חדשה" היא תוכנית ראיונות אישיים בה יתארחו אנשים, שישתפו את המאזינים במשבר ששינה להם את החיים מקצה אל הקצה ושימש להם מנוף לשינוי וצמיחה. להאזנה לתכנית הראשונה עם פרופ' יורם עשת-אלקלעי.

לאתר מהות החיים