שיטת האימון הייחודית בשילוב סוסים לא נולדה ביום אחד. עמית אמודאי הגיע אליה לאחר שנים של חיפוש והליכה במסלולים שונים, אשר עזרו לו לגבש את האמונות והתובנות לאורן הוא חי עד היום.
את המסע המשותף עם הסוסים החל אמודאי כבר בילדותו. בהמשך הוסמך כמדריך רכיבה ספורטיבית וטיפולית. בפרק זמן מסוים בחייו חי במנזר בודהיסטי בתאילנד. תקופת שהותו במנזר הותירה בו חותם עמוק והובילה אותו למסקנה כי תובנות חייבות לבוא מתוך ניסיונו העצמי של הלומד, מחקירה ומהפנמה, ולא מתוך אמונה עיוורת. בשלב מאוחר יותר בחייו הוכשר כמאמן אישי ואז בעצם חיבר את ניסיונו המקצועי והאישי והגה את שיטת הטיפול הייחודית הזו.

הסוסים משקפים לנו את מי שאנחנו

"סוסים דומים לאנשים, בהיותם חיות חברתיות בעלות אישיות ומצבי רוח, הזקוקות לעדר ולמבנה היררכי כדי לשרוד. אך שלא כמו בני האדם, הם נטולי דעות קדומות ואינם ניחנים באופי שיפוטי, אלא מקבלים אותנו כפי שאנחנו. סוסים ניחנים ברגישות בלתי רגילה לסובב אותם ויש להם יכולת מדהימה לשקף בצורה אותנטית ואמיתית את ההוויה שלנו, האני הפנימי" אומר אמודאי.
נעמה, שטופלה בשיטה מספרת "החיבור עם הסוס, הקשר איתו, זה משהו שנותן ביטחון, קבלה עצמית והבנה שלא תמיד בחיים הרגילים ניתן לקבל".
אמודאי מוסיף ש"ההתמודדות בטריטוריה זרה לנו מול בעל חיים גדול ועוצמתי כסוס, מעניקה לנו הזדמנות להתגבר על קשיים ולפתח ביטחון, ובכך לבחון את דרכי התנהגותנו בהתמודדות עם אתגרי החיים. האינטראקציה החופשית והנינוחה עם הסוס, המתבצעת ברובה מהקרקע (ללא רכיבה) בדרך שאינה כוחנית ואינה מתנשאת, ותוך יצירת יחסי חברות והבנה הדדית עמו, מאפשרת לנו להבין לעומק את טבענו האמיתי ולקבל החלטות בצורה טובה יותר."