מאת: מיטל פנחס

לעשות טוב למען האחר... או למעני?

יש לי שכנה, די מבוגרת, חייכנית ומקסימה, מפעם לפעם אני עוזרת לה לסחוב את סלי המצרכים לדירתה שבקומה האחרונה, או סתם עוצרת להקשיב למה שיושב על לבה.
תמיד לאחר המפגשים האלו אני מתמלאת ברגשות מעורבים, אני הרי שמחה לעזור לה, ולכל אחד, מכל הלב. אבל האם יתכן שמה ששמח זה האגו המרוצה שלי שמרגיש טוב עם עצמו ולא המקום הטהור של הנתינה? קאנט יאמר שהכוונה הטובה היא מה שמשנה ולא התוצאה בפועל, אחרים עשויים לומר שהאינטרס האישי נמצא בסתירה לעשיית הטוב. אני חושבת שאבחר בגרסתו של קאנט, ולא רק כי היא משקיטה לי את המצפון, אלא כי מה זה באמת משנה? בשורה התחתונה - לשכנה טוב ולי טוב.

היום שאחרי

אתמול התקיים ברחבי הארץ "יום מעשים טובים" החמישי, בהובלת עמותת "רוח טובה".
140,000 אנשים ברחבי הארץ העניקו מזמנם ומרצם למען אחרים, ללא שכר אך עם תמורה גדולה לעצמם.
התחושה שליוותה אותי לאורך היום היא שלעזור, גם אם מעט, לשמח, אפילו לכמה רגעים ובאופן כללי לתת משהו מעצמך למישהו, היא מדהימה, ממלאת את הלב ומשאירה רצון לעשות את זה יותר מפעם בשנה.
רדיו מהות החיים התגייס, עם המון אהבה, ליום המיוחד הזה שכולו מעשים טובים ושידורים טובים.
ניצני ההתרגשות החלו לצוץ כבר במהלך השבוע שעבר, כשהבנו את כמות האורחים שמצפה לנו... שדרנים, עמותות, מוסיקאים, ילדים, עובדים, מתנדבים ומי לא?! לשמחתנו, כולם רצו לקחת חלק פעיל - לארח, להתארח, לשיר, לנגן ולעורר מודעות לנושא הנתינה וההתנדבות.

איזו התרגשות


השידור החי עבר, לראשונה ברדיו מהות החיים, גם בצילום וידיאו, כך שכל ההתרחשות עברה גם באופן ויזואלי ומאזינינו זכו להופעות חיות של מיטב האומנים עד הבית – איה כורם, האוליאלים, דן תורן, עמיר לב, קוואמי, הראפר דאפי ועוד. הרדיו היה מלא וחגיגי, הרבה גם בזכות "שלושת האופים" שתרמו את הכיבוד המלוח ו"ריצ" את המתוק ובר "הלייקה" ז"ל שנידבו שולחנות וכיסאות.
לטובת מי שנשאר עם טעם של עוד, ערכנו כמה קליפים –
האוליאלים מתארחים אצל עמיר לב ומבצעים את "תני לו ללכת" בגרסה אקוסטית מרגשת.

איה כורם מתארחת אצל אורית מרום ומבצעת את "שש ועשרים"