רם גלבוע

יש כאלה שאומרים שגיטריסט טוב נמדד בסולו שלו, ואחרים נשבעים שזאת פשוט הדרך של מוזיקאים לצחוק על קהל שלא באמת קולט את המוזיקה. אנחנו נמצאים באמצע של הדיון הזה - אנחנו פשוט שונאים סולואים של גיטרה-בס. הלכת ללמוד כלי שלא משיג בחורות? עמוד בצד ותתמודד עם זה.

לגבי הרשימה שעומדת להופיע כאן למטה: אתם מכירים את הביצוע של הנדריקס להמנון האמריקאי? יפה, גם אנחנו. מי שלא מכיר אותו כנראה גם ככה לא מסוגל לתפעל מחשב, אז אין טעם להעלות אותו פה. הרעיון בפוסט הזה היה ללכת על סולואים חשמליים שיש סיכוי טוב שאתם לא מכירים, כדי להציג לכם משהו חדש, בתקווה שאולי, אם אלי הרוק יהיו במצב רוח טוב היום, תעשו מנוי על בלייזר.

טוב, שלא תעזו לשמוע את זה מהרמקול של המחשב הנייד, אה?

מורלו עושה את ספרינגסטין

טום מורלו הוא, בין היתר, הגיטריסט הסופר יצירתי של Rage Against the Machine, להקה שככל הנראה קיבלה את שמה לאחר שחבריה קנו מכונת קפה של המילטון. בהופעה הזאת, שנערכה במדיסון סקוור גרדן בניו-יורק לרגל 25 שנה להיכל התהילה של הרוקנרול, הוא חבר לברוס ספרינגסטין לביצוע רוקיסטי של The Ghost of Tom Joad, בלדה של ספרינגסטין במקור שגם רייג' ביצעו לה כיסוי. לבעלי הפרעת קשב, הסולו מתחיל ב-6:47.

נילס עושה את ספרינגסטין

נילס לופגרן זה לא הגמד שמחבק אווזים, אלא גמד אחר שמנגן גיטרה קטלנית בלהקת האי-סטריט של ברוס ספרינגסטין. בביצוע הכבד הזה ל-Youngstown, עוד בלדה אדירה מהאלבום של טום ג'ואד, חמישים שנה של כישרון וניסיון פורצים החוצה (4:06 לאלה ששכחו את הריטלין היום).

פרינס עושה את האריסון

אם אנחנו כבר בגמדים, אז אי אפשר לפסוח על פרינס. זאת אומרת אפשר, אבל יש סיכוי שהעקב תהרוס לו את הפריזורה. בכל מקרה, גיטרה הוא יודע לנגן. כשחבורה כמו טום פטי, ג'ף לין, ודהני האריסון - הבן של - נמצאת על הבמה, והם עדיין נותנים לפרינס את הסולואים של While My Guitar Gently Weeps, זה בטח אומר משהו.

מאלמסטין עושה את מוצארט

אינגוויי מאמלסטין - 1 ל-2 שלא ככה כותבים את השם שלו - הוא אחד מהוירטואוזים הגדולים בעולם הגיטרה היום. תראו למה:

G3 עושים את הנדריקס

G3 זאת להקה שמורכבת מהגיטריסט ג'ו סטריאני, ביחד עם שני גיטריסטים אורחים מתחלפים, כמו סטיב ואי ומאלמסטין מהקטע למעלה, מבצעים כאן את Little Wing הקסום של ג'ימי הנדריקס.

באדי גאי עושה את עצמו

באדי גאי הוא אולי הראשון לתווך בין הבלוז לרוק. באדי גאי הוא אגדת בלוז, באדי גאי הוא אגדת רוק, באדי גאי הוא הנביא של החשמלית והוא גשר מיתרים מעל נהר מים סוערים עליו צעדו קלפטון, בק, פייג' והנדריקס בדרכם להציל את עצמם ואת האנושות, ובלעדיו הם היו כושלים, נסחפים וטובעים בים של שפל של עבודות מזדמנות. בגיל 74, באדי גאי נשמע ככה: