רם גלבוע

ג’ון ג’ונס מראה לג’ייק אובריין מה כתוב על הכפפה (צילום: Gettyimages) (צילום: gettyimages)
ג’ון ג’ונס מראה לג’ייק אובריין מה כתוב על הכפפה (צילום: Gettyimages) (צילום: gettyimages)

בפעם האחרונה שמישהו הצליח להגן על תואר אלוף העולם במשקל חצי-כבד של ה-UFC יותר מפעם אחת, משה קצב עוד היה נשיא. אבל אז צ'אק לידל איבד את ההכרה ואת התואר לטובת קווינטון רמפייג' ג'קסון, שאיבד את ההכרה ואת התואר לרשאד אבאנס, שאיבד את ההכרה ואת התואר לליוטו מצ'ידה, שאיבד את ההכרה ואת התואר למאוריסיו שוגון רואה, ששמר את ההכרה אבל איבד את התואר לג'ון ג'ונס.

בדרך משה קצב אנס, דרך אגב.

עכשיו מגיעה ההגנה השנייה על התואר של ג'ונס הצעיר, מול מצ'ידה, האלוף לשעבר, ויש הרבה סיבות להאמין שהקללה של המשקל החצי כבד תוסר סופית. ג'ונס כבר פירק את רמפייג' ג'קסון בהגנה הראשונה שלו, ועד לא נראה אפילו בסכנה ב-15 הקרבות המקצועניים שלו. הוא עילוי אתלטי, ענק למשקל, ארוך, ומוכשר כמעט כמוני. ההיאבקות שלו מייאשת, העמידה קטלנית ומשחק הג'יו-ג'יטסו יעיל.

כמו מחסל מהעתיד, לג'ונס מספיק לראות תרגיל פעם אחת בכדי לבצע אותו בכלוב למחרת. לאחרונה הוא גם התחיל להתאמן אצל המאמן המוביל והסופר-אסטרטגי גרג ג'קסון, ועוד לצערו של ליוטו מצ'ידה, ג'ונס מצויין בדיוק בנקודות שמצ'ידה מנצל אצל היריבים שלו - העבודה מבחוץ מצד אחד ובקלינצ' מצד שני.

חוץ מזה, הוא גם קצת מעצבן, וה-UFC כבר הוכיחו שאלופים מעצבנים מחזיקים מעמד הרבה זמן - ראו ערך אנדרסון סילבה במשקל הבינוני.

ליוטו מצ'ידה, מהעבר השני של הכלוב, הוא גם לא בדיוק פרייאר. הברזילאי-יפני החזיר את הגאווה לקראטה (לא זה שהבן שלכם מתאמן בו במקום בלט, זה שמצ'ידה מתאמן בו בנוסף לאיגרוף תאילנדי, היאבקות וג'יו-ג'יטסו), והחזיק בעצמו בתואר האלוף לאיזו דקה וחצי, שכונתה "עידן מצ'ידה" על ידי פרשנים פזיזים ומחפשי כותרות.

אז ברוכים הבאים לעידן ג'ון ג'ונס.

ג'ון ג'ונס במיטבו:

ליוטו מצ'ידה במיטבו:

פרומו רשמי:

פרומו פחות רשמי: