רם גלבוע

לפני פחות או יותר עשור הייתי עם במקסיקו עם חבר בשם דור. אתם אולי מכירים אותו, ואולי נוצר אצלכם הרושם שהוא לא דביל. אז אנא, אל תתנו לחזות הרצינית שלו להטעות אתכם, כשדור היה בן 22 הוא היה אהבל כמו כולנו. בסדר, כמו אלו מאיתנו שלא השתתפו אף פעם ב"מירוץ למיליון".

שנינו עמדנו ליד הבר במועדון סליזי בעיירת הנופש הסליזית קנקון — רגע, בבלוג מותר לכתוב סליזי או שגם כאן יהיה את התולעת שיגיב שיש לזה מילה בעברית? אה, על מי אני עובד, אף אחד לא מגיב לבלוג הזה — ודור היה עסוק בלעשות רושם על שתי אמריקאיות. אני מניח שהוא היה חוסך את זה מעצמו אם הוא היה יודע שבעוד יומיים הן גם ככה יראו אותו מקיא לעצמו על הנעליים, גם מהאף. אבל באותו זמן דור סיפר להן על הקריירה שלו כנהג ראלי, ואף שאב עידוד מהעובדה שהן היו מטומטמות מספיק בשביל להאמין לו. בערך אז הברמן שאל אם דור מעוניין שהוא יבעיר לו משקה בתוך הפה.

עכשיו, אם אתם בני אדם, אתם יודעים שאף אחד לא מעוניין שיבעירו לו משקה בתוך הפה. אבל אם אתם מתחת לגיל 24, יש סיכוי טוב שאתם אוחזים עכשיו בסנטר שלכם ואומרים "מממ...".

"מתערב איתך שאין לך אומץ", הברמן אמר לחבר שלי, שהיה צעיר, דביל, חרמן ושיכור מספיק בשביל לעשות את זה מבלי שליחת האתגר הרשמית. אני מניח שהחרמנות לבדה הייתה מכריעה את הכף לחיוב.

לאחר מכן, למשך שבועיים, לא הצלחתי להבין מילה אחת ממה שדור מנסה לומר. מסתבר שאש עושה לך בפה כוויות.

במעבר מבריק כמו שעושים בטלוויזיה — אני עדיין לומד את כל הבלוג הזה — הנה עוד כמה אנשים שעשו משהו דבילי בגלל שהתערבו איתם שהם לא יכולים. במקרה הנוכחי, מדובר בלנסות לאכול כף אחת שטוחה של קינמון טחון בלי לשתות מים. מה הבעיה, אתם שואלים? ובכן, מסתבר שיש. הפה מתייבש, כמעט בלתי אפשרי לבלוע, ואז אתה נושם חלק מהאבקה ומצטער שנולדת. בגלל זה קוראים לזה "אתגר הקינמון".

לצפות ולמצוא מישהו שיהיה מוכן לאכול כף שטוחה של קינמון טחון. אם קורה לו משהו, אני הייתי נגד זה.

הרבה דבילים

והצלחה אחת

בסרטון לפנינו הדביל מככב דווקא בתפקיד המשני, למרות שהוא נותן הופעה ענקית. הדביל דנן אמר למיגל טורס - לשעבר אלוף עולם ב-MMA, כן? - שהוא מוכן להתאגרף איתו אם טורס יעבור קודם את "אתגר הקינמון".

אני יודע מה אתם חושבים עכשיו: עם התקציב של העונה הנוכחית של ה"מירוץ למזרח אירופה, סליחה, למיליון", אין מצב ש"אתגר הקינמון" לא נכנס כמשימה לעונה הבאה. אני לא יודע, אני רואה "המקור".

אה, ורק דבר אחרון. אין לסליזי מילה בעברית. יש מספר מלים שביחד יכולות לתפוס את המהות של סליזי - למשל מפוקפק ובזוי, או נקלה ומטונף, או אולי חלקלק ומטונף - אבל הן נשמעות כאילו אנחנו מנסים לתאר פיק-אפ בר שהלח"י פוצצו, ובכל מקרה, אין מילה אחת. אולי אם אליעזר בן יהודה היה מכיר את אלו - בעצם, הגענו עד לכאן בלי תביעה, למה להרוס.