בזמן שמאות המתפללים בבית הכנסת בנווה צדק יצטופפו יחד בתפילות יום הכיפורים הקרוב, בעזרת הנשים צפויה להיות גם אחת, תושבת השכונה, גל גדות, השחקנית הישראלית המצליחה ביותר בעולם.

המקום היחיד (וגם זה לא בוודאות) בו תוכל לעמוד ביום הזה מבלי שעדת פאפרצי או טלפונים ישלפו מולה ויתעדו את מי שעומדת לגלם את גיבורת העל וונדרמן בסרט החדש של האחים וורנר "סופרמן נגד בטמן – שחר הצדק".

בצילומי שער החג של שבועון "לאשה" כשנשאלה איך היא צופה שתשפיע על חייה ההצלחה המטורפת שלה, שכוללת מלבד תפקיד נחשק בשובר הקופות לצד כוכבים כמו הנרי קאוויל ובן אפלק, וסרטי המשך עתידיים כשאחד מהם יבוסס על דמותה בתפקיד הראשי, היא מצהירה שהיא "מפוקסת כמו כל אחד אחר בעבודה". רק שהעבודה שלה כוללת חוץ מהצלחה הוליוודית מסחררת, גם קמפיין בינלאומי כפרזנטורית של הבושם החדש של ג'וצי, זאת בנוסף לקמפיינים בארץ כמו קסטרו, חברת האיפור קרליין ומכשירי סלולאר של חברת וואווי הסינית. כל אלו נראה לא גורמים לגדות לאבד את הראש ולפתח מניירות אופייניות לסטארית בסדר גודל שלה.

רבות דובר על הפרופורציות והצניעות האמיתית בהן דוגלת גדות בהתנהלותה, עוד מימי הליהוק שלה לסדרת סרטי האקשן המצליחים של "מהיר ועצבני". גם כניסתה "לליגה של הגדולים" לא סודקת את מעטה הפשטות, בה היא מציגה איך פרצה הכי גבוה שיש. בינתיים היא מגדירה את כל ההתעסקות בה, החדירה לפרטיותה ואת התהיות האם תידרש בקרוב להסתובב עם שומרי ראש בתור "רעש".

היא מתרכזת בעשייה, בימי הצילומים בסטים ובמפגשים עם הקהל כפי שחוותה בפסטיבל קומיקון המפורסם בסאן דייגו. "בסוף החיים והמהות האמיתית זו המשפחה הבית והחוויות, זה מה שמעסיק אותי. שאני אהנה מהדרך".

  • בגיליון יום כיפור של "לאשה", חברות המערכת שאלו את גל שאלות שמעניינות אותן באופן אישי:

מרים נופך־מוזס, עורכת אחראית:

האם היית נותנת לבתך להשתתף בתחרות מלכת היופי, שבה הוכתרת למלכת היופי של ישראל?

"בתחרות מלכת היופי יש משהו מאוד מגונן, הכל מאוד מובנה ומאוד תמים, ואם היא תסיים את הלימודים ויתחשק לה לעבור את החוויה הזו, בטח לא אעמוד בדרכה. אבל אם היא הייתה רוצה פתאום ללכת להיות דוגמנית בפריז בגיל 14, לא נראה לי שהייתי אוהבת את זה".

כאן הכל התחיל (צילום: ששון משה)
כאן הכל התחיל (צילום: ששון משה)

"הלכתי לתחרות בשביל החוויה, מבלי לחשוב לאן זה ייקח אותי, אבל ההשתתפות בה פתחה לי את עולם הדוגמנות, ודרכו נפתח בפניי עולם המשחק, אז כנראה שלא הייתי מגיעה לאן שהגעתי בלי התחרות הזאת. אם לא הייתי הולכת אליה, בטח היה לי תואר במשפטים, אבל לא הייתי עוסקת בזה. הייתי הולכת לתחום האמנות, אולי ריקוד, או משהו שקשור בילדים. אולי דולה".

תמר איל־להב, כתבת במדור "סטייל":

מבין שלל התכונות שלך שהובילו אותך להצלחה, איזו הכי היית רוצה להוריש לבתך?

"לא רוצה להישמע מתיימרת, אבל בעיקרון צריך לעבוד קשה, להיות יסודי ולהיות בן אדם נחמד, כי אם לא נעים לעבוד איתך לא ירצו לעבוד איתך. אני בן אדם נורא לא דרמטי ואת זה הייתי שמחה להוריש לאלמה, שתדע לקחת את הכל בקלות".

שרון רופא אופיר, כתבת מגזין:

תדמיתה של ישראל בעולם אינה מזהירה. נתקלת באנטישמיות? האם היו אנשים שסירבו לעבוד לצדך כששמעו מאיפה את?

"אני אישית לא מרגישה אנטישמיות, אבל בעמודי הפייסבוק והאינסטגרם שלי אני רואה לפעמים מסרים לא נעימים כמו 'הייל היטלר' ו'אנחנו שונאים יהודים'. אני לא מרגישה נושאת הדגל, אני לא דוברת מדינת ישראל, אבל ברמה האישית חשוב לי לספר לאנשים שאני פוגשת על המדינה, במיוחד אחרי ששואלים אותי אם אני יודעת לרכוב על גמל. אני לא מתיימרת להיות פוליטיקאית, אף אחד לא מצפה ממני לתת תשובות ברזולוציות של החלטות ממשלה, אבל חשוב לי שידעו שיש לנו ארץ נהדרת".

לא נושאת דגל, אבל דוגלת בהסברה חיובית (צילום: דודי חסון)
לא נושאת דגל, אבל דוגלת בהסברה חיובית (צילום: דודי חסון)

ושאלה פולנית. אמרת בעבר כי החלק הכי טוב בלהיות גל גדות הוא להיות אמא. אלמה בקרוב בת 4, האם אתם מתכננים להרחיב את המשפחה?

"רגע, חכי שנייה, אני רק בת 30. כל החברות שלי מראש העין עדיין בלי ילד. דווקא אני הייתי ראשונה, כי תמיד ידעתי שאני רוצה להיות אמא צעירה. במקצוע שלנו אין אף פעם זמן טוב, הכל תלוי באיך שאת נראית באותו רגע והיריון זה לא משהו שמשתלב טוב, אז נחכה עוד קצת".

צפורה רומן, כתבת מגזין:

האם חווית בחייך הפרטיים או המקצועיים משהו שאת יכולה לתאר ככישלון צורב?

"לא, ולא כי לא חוויתי כישלונות, אלא בגלל שאת הדברים החשובים לי באמת יש לי, וכל כישלון או פספוס שהיה לי בקריירה הוא בסדר. מה שצריך לקרות קורה, ומה שלא - לא. קארמה היא הכל. אני אספר לך סיפור קטן: כשהייתי בחודש רביעי עם אלמה, קיבלתי הצעה להיות הדמות הרעה בסופרמן. אם לא הייתי בהיריון הייתי לוקחת את התפקיד, ואין מצב שהיו לוקחים אותי עכשיו להיות וונדר־וומן".

"יש לי את החולשות שלי, אבל אני מקבלת את עצמי" (צילום: דודי חסון)
"יש לי את החולשות שלי, אבל אני מקבלת את עצמי" (צילום: דודי חסון)

ועוד שאלה: את באמת וונדר־וומן? מה החולשות שלך?

"אני לא וונדר־וומן, יש לי את החולשות שלי, אבל אני מקבלת את עצמי. אני יכולה להיות חסרת סבלנות, אני נורא מגדילה ראש גם ללא צורך וזה יוצר לי הרבה פעמים עוד עומס, נוסף על העומס שממילא קיים".

שרי פרל, מעצבת גרפית:

האם בעלך, איש העסקים ירון ורסנו, מתלווה לכל הנסיעות שלך? מה הוא עושה בזמן הפנוי?

"ירון מאוד מעורב בקריירה שלי, זו חגיגה משפחתית. אנחנו ביחד מאז שהייתי בת 21 והוא חי איתי בדרכים, אנחנו חווים את זה יחד והוא חלק בלתי נפרד. יש המון עבודה מאחורי הקלעים, המון סטרס והמון התמודדויות, ובלעדיו לא הייתי יכולה לעשות את זה. הוא איש עסקים עצמאי, נדל"ניסט שיכול לעבוד בכל מקום - יש סלולרי, יש אינטרנט ויש מטוסים. ונדל"ן יש בכל מקום, גם בלוס אנג'לס".

כשאת משחקת לצדו של שחקן הורס כמו בן אפלק, הוא מקנא?

"לא. נקודה. ביני לבין ירון יש חברות ואהבה אמיתית, הוא מכיר אותי ובוטח באהבה שלי אליו וקשה לערער את זה גם מול שחקן הורס כמו בן אפלק. די, לא רוצה לדבר על זה, אני מפחדת מעין הרע, ראש העין או לא? דווקא ירון נהיה הכי חבר של כל הגברים שאני עובדת איתם".

מלכה גולדברג, אסטרולוגית:

עשיתי לך מפה אסטרולוגית, והירח במזל בתולה מראה שמבחינה רגשית את מאוד טוטאלית ומצפונית בתור אמא, וגם מרגישה בקלות אשמה. האם מצאת דרך להסתדר עם ייסורי המצפון?

"אני בן אדם פרקטי ובעבר לא האמנתי באסטרולוגיה, אבל לפני כמה שנים בוטל לי יום צילום, נשארתי בבית והתחלתי לבשל כשברקע הייתה תוכנית אסטרולוגיה בטלוויזיה. כשניגשתי להעביר ערוץ, הבטריות של השלט נגמרו, אז השארתי את זה ככה והמשכתי לבשל. אחרי כמה דקות שמעתי 'והיום בפינת הסלבריטי: גל גדות'. הם אמרו דברים ממש מדויקים עליי, כאלה שאי אפשר לדעת מגוגל, ומאז אותה חוויה אני מאמינה שיש משהו באסטרולוגיה".

"לגבי רגשות האשמה, בלי שום קשר לכמה את אמא טובה, רגשות אשמה זה שק שאת מקבלת ברגע שנולד לך ילד. אני מאמינה שאני האמא הכי טובה שאני יכולה להיות, עם כל הנסיעות וחוסר השגרה. ההחלטות אם לעשות סרט מתקבלות קודם כל אם זה טוב לאלמה, הבת שלי, אבל כרגע היא בגיל שזו לא בעיה לחיות ככה. הבית הוא הביחד שלנו, ולא חשוב באיזה מקום זה מתקיים. אנחנו מרגישים שזו דרך חיים מגניבה כרגע".

קרינה שטוטלנד, עורכת ראשית:

האם את שומרת גיליונות מגזינים ישנים שבהם כיכבת על השער?

"ברור שכן, את כולם, כי זו אחלה מזכרת. ולא רק אני. גם אמא שלי וגם חמותי".

  • הראיון המלא בגיליון החדש, עכשיו בדוכנים

בשער: גל גדות לסוכנות ADD

צילום: דודי חסון

סגנון: לימור זוהר שביט

איפור ושיער: עומר אסף ל"קרליין"

שמלה ואקססוריז: קסטרו

תכשיטים: ה. שטרן