אומרים שנישואים פתוחים הם משהו שיכול להצליח מאוד, בעיקר אם אחד מבני הזוג לא יודע מזה. כך בוודאי חשבו גם 37 מיליון הלקוחות של "אשלי מדיסון", אתר ההיכרויות האמריקאי לנשואים, שנפרץ לאחרונה על ידי האקרים. אלה איימו להפיץ לכל עבר את השמות, הכתובות ושאר הפרטים האישיים של לקוחות האתר, שפעל תחת הסיסמה "החיים קצרים, נהלו רומן", וסיפק לרבים את הצורך בגיוון ויציאה מהשגרה ובמימוש פנטזיות.

שני המרואיינים בכתבה, אישה וגבר – הנשואים לבני זוג אחרים – מנהלים רומן שהחל באתר היכרויות כזה לפני כמעט שנתיים. לצורך הכתבה הם ייקרא "היא" ו"הוא", משום שכל ניסיון להמציא להם שמות בדויים עורר בהם גל חרדה, שמא משהו יתגלה. לעומת זאת, הם שוחחו איתי בפתיחות מפתיעה על הצורך ברומן מחוץ לנישואים, על השקרים, ההסתרה והסיפוק.

היא: "הרגשתי שאני צריכה סקס טוב"

בת 40, אם לבת ולשני בנים, הייטקיסטית, נשואה כבר 17 שנה. הרומן הנוכחי הוא השני שהיא מנהלת מאחורי גבו של בעלה. גם את המאהב הראשון מצאה באתר היכרויות, אחרי תהליך שכלל לא מעט דייטים לא מוצלחים. "זה לא שהתאהבתי פתאום במישהו אחר ונסחפתי", היא אומרת. "אחרי תקופה ארוכה מאוד של דכדוך ותחושה שהחיים שלי ממש לא נמצאים במקום שרציתי להגיע אליו, החלטתי שזה הפיתרון. שמעתי מידיד בעבודה על אתרים כאלה, והחלטתי לנסות".

זה לא נשמע מאוד רומנטי.

"זה לא התכוון להיות רומנטי. הרגשתי שאני צריכה סקס טוב. קשה לשמר תשוקה לאורך זמן, ולמרות שאני נהנית לשכב, פה ושם, עם בעלי, עשינו את זה לעתים רחוקות והרגשתי שמצטבר כי כעס על זה".

לא דיברת על זה עם בעלך?

"מי מדבר אחרי 17 שנות נישואים? כבר שנים שאנחנו טובעים מתחת לגלים של מטלות, תחזוקת הבית, הילדים, עבודה, כסף, משפחה. זה שוחק, וזה לא משאיר הרבה אפשרויות לשיחות אינטימיות".

אז הפתרון שלך היה להכניס לחייך גבר אחר?

"קיוויתי שרומן כזה יהיה מרגש, מסעיר, מפתיע. שאני אתנהג בצורות שיפתיעו אותי".

רומן סודי כפתרון לשעמום?

"לא, זה הרבה יותר עמוק משעמום. המאהב הוא מישהו שלא לוקח אותי כמובן מאליו. אני מקבלת ממנו כל כך הרבה: הערכה, תשוקה, התפעלות. כל מה שהיה כבוי בי לפני הרומנים האלה, התעורר פתאום. אני מרגישה שאפילו התפקוד שלי כאמא והתפקוד שלי בעבודה השתפרו, כי נמלאתי שמחת חיים".

אולי את פשוט לא חיה עם הגבר שמתאים לך?

"אל תצחיקי אותי. אני לא ילדה קטנה, אני יודעת שזה לא שהמאהב שלי מתאים לי יותר, זה שבמערכת יחסים חלקית, צדדית וחשאית יש התרגשויות שלא יכולות להיות בחיי

"היא": "ברור שהתאהבתי, אבל לא רציתי לפרק את הנישואים שלי. כשהוא מספר לי שהוא ואשתו נוסעים לחו"ל, אני מקנאה. אבל זה חלק מהחיים, לא?"

היומיום. אני מתארת לעצמי שאם שני הגברים שבחיי היו מתחלפים בתפקידים, גם הרגשות שלי כלפיהם היו מתחלפים. למעשה, מדובר בשני גברים די דומים, עכשיו כשאני חושבת על זה".

הרומן הזה שלך נמשך כבר כמעט שנתיים. זאת לא שגרה?

"זאת שגרה חיננית, כי המפגשים די קצרים, אנחנו ממוקדים זה בזה ואנחנו מבלים את הזמן בנפרד בגעגועים ובהשתוקקות. זה יותר נוח מלהתנהל מסטוץ לסטוץ, וגם פחות מסוכן. שנינו נשואים, לשנינו יש מה להפסיד אם זה יתגלה".

לא קשה לך עם הצורך להסתיר סוד כזה?

"לגמרי לא, ואל תחשבי שזה מפני שאני פסיכופתית או משהו. במשך שנים הצטברו אצלי כל מיני עלבונות שקשורים בזוגיות. את יודעת, לכל זוג ותיק יש פנקס חשבונות כזה, פנימי, של כל מיני עוולות שהם עשו זה לזה. זה יכול היה להיות משפט שבעלי אפילו לא זוכר שהוא אמר, או משהו שהוא שכח. לא דברים שרבים עליהם, אבל הם שקעו בתוכי. מאז שיש לי מאהב אני מרגישה שלאט לאט אני מוחקת את העלבונות האלה, שאני סובלנית יותר כלפי בעלי והילדים, שאני מעריכה את מה שכן יש לי בבית, את היציבות, את הביטחון".

כשיצאת לחפש לך מאהב, לא פחדת להתאהב בו?

"התאהבתי בו. זאת אומרת... הקרבה, החום, התמיכה. ברור שהתאהבתי, אבל לא בצורה שגורמת לי לרצות לפרק את הנישואים שלי ולחיות איתו. אני יודעת היטב שזה לא עובד ככה, ששגרה לא טובה לי, ולא משנה מי הגבר בחיי. יש פגישות שאחריהן קשה לי מאוד להיפרד, שיש צביטה בלב. כשהוא מספר לי שהוא ואשתו נוסעים לחו"ל, אני מקנאה. אבל זה חלק מהחיים, לא?"

את נשמעת כל כך בטוחה ושלמה עם זה. אין רגעים קשים?

"יש, כי גדלתי כמו כולנו על הפנטזיה שאהבה זה לכל החיים, ושלכל אחד ממתין האחד שימלא את כל צרכיו בחיים. הבחירה שלי מכריחה אותי להתמודד שוב ושוב עם העובדה שהמציאות לא דומה לסיפורי אגדות, ושאני לא איזה נסיכה קסומה אלא סתם אישה, שיש לה תשוקות, ושהיא מנסה לצלוח את החיים האלה בלי לוותר עליהן, למרות שכולם מסביבה מצפים ממנה שתוותר".

מי מצפה ממך לוותר על תשוקות?

"אל תיתממי לי. אני בת 40, אני אמא, אני רעיה, העולם כל הזמן משדר לי שהדבר הנכון לעשות עם הפנטזיות שלי זה בעיקר להחביא אותן, או מקסימום לקרוא ספרות ארוטית ולחלום".

 "קשה לשמר תשוקה לאורך זמן". צילום אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
"קשה לשמר תשוקה לאורך זמן". צילום אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

הוא: "אני מרגיש שזה מספק לי חמצן"

בן 48, אב לשני בנים, כלכלן, נשוי 20 שנה. "היא" היא האישה הראשונה שאיתה הוא בוגד באשתו. "כל השנים הסתכלתי על נשים אחרות, ופחדתי לעשות משהו", הוא מודה. "כששמעתי על האתר הזה, חשבתי שאני אמצא שם משהו קצר וחולף, התנסות, חוויה. לא דמיינתי שזה יוביל לרומן אמיתי".

למה אתה קורא רומן אמיתי?

"אנחנו לא נפגשים לעתים מאוד קרובות, אבל ממש אכפת לנו זה מזה. הסקס שלנו מצוין, כי לפני כל פגישה יש המון בילד־אפ, המון מחשבות על איך זה יהיה, אבל מעבר לזה, אני מרגיש שמצאתי חברה".

מאוד מפתיע לשמוע הצהרה כזו מפיו של גבר בוגד.

"כשפגשתי אותה זה ממש טלטל אותי. כמו מכה בראש. הפתיחות שלה, אהבת החיים שלה, השמחה שלה. אחרי הפגישה הראשונה ניתקתי קשר לכמה שבועות, כי הרגשתי שזאת עלולה להיות אישה שתפרק לי את הנישואים".

ולמה לא לפרק נישואים שאתה חש צורך לבגוד בהם?

"כי החיים יותר מורכבים מזה. אני אוהב את אשתי ואני אוהב את הבית שלנו, ואני לא רוצה לחרב את זה. זה יגרום המון כאבי לב להרבה אנשים: לה, לילדים, להורים שלנו וגם לי. אפשר לומר שאני רוצה את הכל, ולפעמים מתסכל אותי מאוד שאני לא יכול לקבל הכל ביחד".

סליחה, אבל זה נשמע נורא ילדותי.

"נכון, ולכן אני מנסה להדחיק את זה, אבל אני גם דואג לא להגזים, לא לקבוע מפגשים כשזה לא מתאים ועלול להתגלות, לא לספר לחברים, לא להישאר יותר מדי זמן ביחד. אני פוחד מהיום שבו נצטרך לגמור את זה".

יהיה יום כזה?

"אם זה יתגלה ואשתי תציב לי אולטימטום, לא תהיה לי ברירה".

אתה מאוד פרגמטי.

"מה פתאום, אני פשוט נהדר בהסחות דעת. גם עכשיו יש לי רגעים שבהם נורא כואב לי שאני לא יכול לפגוש את 'היא', אבל אני לא רוצה להעמיס עליה ואני לא רוצה שבבית

"הוא": "מדליק אותי שיש אנשים שיודעים מזה ולא חושבים שאני מפלצת, כי לפעמים אני מסתכל בראי ותוהה אם אני מפלצת או לא"

ירגישו שעובר עליי משהו קשה, אז אני יוצא לרוץ או משהו שמנתק אותי מהעולם".

יעבור זמן, ובטח תמצא פרטנרית אחרת.

"בהחלט ייתכן. אני מקווה שלא אצטרך להתמודד עם מהומה כזאת. אני משתדל מאוד לא לחשוב על זה, ובינתיים אומר לעצמי שמה שלא יודעים לא כואב".

לא קשה לך לשקר לאישה שאתה אומר שאתה אוהב?

"קשה, אבל אני מרגיש שזה מספק לי חמצן".

משרה טובה, נישואים, ילדים, בית גדול... זה לא חמצן?

"זה לא אותו דבר. בגלל שהרומן הזה סודי, או כמעט סודי, אני מרגיש שזה משהו שקורה לי באמת. לא משהו שאני עושה כי אחרים רואים וצריכים להתפעל ממני".

הילדים שלך זה לא משהו אמיתי לגמרי?

"הילדים כן, ולהם אני לא מרגיש שאני משקר. למעשה, זה לא עסק שלהם. הצורך שלי באהבה ובסקס בנוסף למה שיש בבית, לא קשור להורות שלי. אני אבא מסור מאוד ואני לעולם לא אנהל את הסיפור הזה על חשבונם".

למה קראת לזה "רומן כמעט סודי"?

"כי 'היא' מדברת על זה עם חברות שלה. בהתחלה זה שיגע אותי, אבל התרגלתי. הנה, אפילו הסכמתי לדבר איתך על זה, וזה די מדליק אותי".

מה – אתה חושב שאתה יוצא גבר־גבר?

"נו באמת, אני אולי אינפנטיל, אבל לא סתום. מדליק אותי שיש אנשים שיודעים מזה ולא חושבים שאני מפלצת, כי לפעמים אני מסתכל בראי ותוהה אם אני מפלצת או לא. אין לי תשובה עדיין".