כשדוגמנית העבר רונית יודקביץ' מתייצבת אל מול המצלמות, מבחינתה זה כמו לרכוב על אופניים - היא מעולם לא שכחה איך לייצר פריים נכון.

אמנם בשנים האחרונות היא התמסרה לעיסוקים אחרים שלה כשחקנית ("מתנה משמיים", "אדמה משוגעת" ובסדרה "לאהוב את אנה"), לאהבת הציור ולעסק שלה בתחום הטיפוח - אבל על סט הצילומים של שער "לאשה" היא מרגישה מיד במקומה הטבעי, בדיוק כפי שהרגישה כשהתגלתה על ידי דליה בן ארי, כתבת "לאשה", לפני יותר מ 35 שנה.

בעוד מספר חודשים היא תחליף קידומת ותחגוג 50, אבל מעידה שחיה בשלום עם השינוי הצפוי וסימניו. "אני מרגישה נפלא ולא מרגישה את הגיל", היא אומרת בחיוך, "לא עשיתי הזרקות או ניתוחים, אני לא נגד אבל בחרתי בטבעי בינתיים".

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

יודקביץ נשואה בשלישית לאיש העסקים יאיר ברזילי ואמא לשלושה בנים. בראיון למגזין המודפס היא מספרת לאורית מרלין רוזנצוויג על ההתאוששות מהתקופה הקשה שעברה:

31 במרץ 2014 היה עוד יום נפלא בחייה. בשעת צהריים היא אספה מבית הספר את עדי (כיום בן 8), הצעיר מבין שלושת בניה, והלכה במכנסונים ונעלי ספורט זרחניות בשכונת מגוריה, תל ברוך צפון בתל אביב.

יש להניח שכולם מסביב תהו, כרגיל, מה היא עושה כדי להיראות כך, זקופה ואלגנטית. עדי ביקש ארטיק, והם פסעו לקיוסק הסמוך שלידו שוכן משרד תיווך מקומי. כשהמתווך ראה את יודקביץ', הוא הזמין אותה להיכנס. מכאן הדברים החלו להשתבש.

"נכנסתי פנימה", היא נזכרת, "וכנראה שמשהו גרם לי להחליק על הרצפה שאולי הייתה רטובה. דפקתי את החליקה של החיים מול כל תל ברוך צפון, עם המכנסונים. נפלתי על צד ימין והתעלפתי. אמבולנס לקח אותי לבית החולים והתברר ששברתי את מפרק הירך. בניתוח דחוף חיברו הכל בברגים ובפלטינות. אחר כך הייתי בפיזיותרפיה, בשיקום, חודשיים עם הליכון ולבסוף קביים".

איך צולחים תקופה כזאת מאתגרת?

"זאת הייתה התקופה הכי פורה לגלות בה את עצמי. היה משבר, לא יכולתי לעשות כלום, ישנתי חודשיים וחצי בסלון. עדי לא עזב אותי - ישן על הכורסה לידי, כדי שאם אצטרך מים או יכאב לי, הוא יהיה שם בשבילי. גם הבנים הגדולים, שי (18) ורוי (17), לא עזבו אותי לרגע. גיליתי כמה חברים יש לי. היו פה שיירות של חברות עם סירים, וכאילו מהרגע הזה צמח משהו טוב".

אם הגורל כתב בדיחה לא מצחיקה על חשבונה, היא תצחק בקול רם יותר

שנה וקצת אחרי שחוברה מחדש עם ברגים, יודקביץ' (49) מדברת על התאונה בטון חצי מבודח. אם הגורל כתב בדיחה לא מצחיקה על חשבונה, היא תצחק בקול רם יותר, למרות הכאבים ולמרות ניתוח נוסף שצפוי לה בקרוב בגלל סיבוך.

"מישהו אמר לי שהצליעה שלי סקסית", כתבה לא מזמן באינסטגרם שלה, כי אין דבר כזה שיודקביץ' תיתן לחיים לכופף לה את היד. ומי שמכיר את סיפור חייה, יודע שמשעמם הוא לא: פריצה לעולם הדוגמנות בגיל 14, נישואים ליואב רן, טיפולי פריון, גירושים, חיים בברזיל עם מאמן הטניס פרננדו בנדרס ושני הבנים שנולדו ממנו, שיבה ארצה בחוסר כל וזוגיות עם ההייטקיסט המיליונר, יאיר ברזילי, שהניבה בן שלישי.

לפני שלוש שנים התמודדה יודקביץ' עם אתגר משפחתי שמעולם לא חשפה בתקשורת. בנה האמצעי, רוי, נער יפה שחולם להשתלב בתעשיית הקולנוע, חלה באלופציה אראטה - מחלה שגורמת לשיער הגוף לנשור. בשכונה שלה כולם ראו, אך היא לא שיתפה את הסביבה. רק לפני כמה חודשים העלתה תמונה משותפת עם בנה לרשתות החברתיות, תחילה בלי להסביר דבר. התגובות, כצפוי, היו אמוציונליות.

אנשים ראו את הבן שלך בלי גבות. אלופציה אראטה לא הייתה המחלה שחשבו עליה מיד.

"ברור. כולם חשבו שיש לו סרטן. גם רוי עצמו נתקל פעם או פעמיים בשאלה הזאת. ברוך השם, אין לו".

איך גיליתם במה הוא חולה?

"לפני שלוש שנים התחילו לרוי קרחות קטנות בשיער. זה התפשט לכל הגוף עד שהוא איבד הכל, כולל גבות וריסים. הלכנו לרופא עור והוא הציע קורטיזון לסוגיו. רוי קרא על הנושא והעדיף לוותר. כבר בגיל 14 הוא הבין שהדרך היא לא בתרופות הקונבנציונליות, ושזה צריך לבוא מבפנים. השיער יכול לחזור או שלא. זה לא סתם קרה לו. הוא היה צריך זמן להיות בבית ולהתפתח. כבר שנה הוא לומד בבית באישור משרד החינוך, ולא מסתיר את המחלה".

איך קיבלת את זה?

"קשה לראות את הילד קירח, שלא לדבר על המחשבות של אנשים. אבל העיקר הוא מה שאני משדרת לסובבים ולילדים שלי. אמרתי לרוי, 'אתה חתיך היסטרי, יש לך תווי פנים יפים'. הבנתי שהוא עובר תהליך, אבל אני נשארת אני, חזקה ומבינה. לא בכיתי. עשיתי את מה שאני יכולה וזה מה שיש. ניסיתי להסביר לו, 'הנה, אני נפלתי, כל אחד קיבל את ה'מתנה' שלו. זו בחירה שלך מה אתה עושה איתה'. הרי אם קשה לו, אני צריכה להקשות עוד? קל לי לעודד אותו, כי הוא מדהים. יש לו כל כך הרבה מה לתת לעולם, ויש לו חברה מהממת ומיליון חברים שבאים כל יום. זה לא סוף העולם".

"כשעדי הקטן יחזור מבית הספר, תראי איזה חיבוקים ונשיקות. יש ביניהם קשר מרגש. רוי מוציא אותו לפעמים מבית הספר שעה לפני הזמן והם אוכלים בחוץ, יושבים בפארק, מדברים. הקרחת שלו בנתה אותו. זה הבן שלי, אבל גיליתי אותו רק בשנתיים האחרונות".

שי, בנך הבכור, יתגייס בקרוב לגולני. יש חששות?

"אני נותנת לחששות שלי מקום, אבל גאה בו על הבחירה שלו. אמרתי לו, 'אין כמוך בעולם, לך על זה'. אם הוא מרגיש שהוא רוצה להילחם בשביל המדינה, והלב שלו שם, אין לי מילה בעניין".

  • הראיון המלא בגיליון החדש - השבוע בדוכנים

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

>>> חדש וכייפי: כל מה שישפר את סגנון החיים שלך -באפליקציה החדשה של "לאשה"