גם אחרי שמעיין קרן, תיכוניסטית מאשדוד, והזוכה בתואר מלכת היופי לשנת 2015, הגיעה לסוויטה שקיבלה במלון בתל אביב, לאחר שהכתר הונח על ראשה, היא עדיין לא האמינה שהתואר הזה באמת שלה.

כשנפתחה ההרשמה לתחרות, היא הבחינה במודעה בפייסבוק ורשמה את עצמה בלי הרבה ציפיות. לאחר שנבחרה להיות בין 16 המועמדות הסופיות, הקהל ווועדת השיפוט בראשותה של מרים נופך מוזס העורכת האחראית של שבועון "לאשה", העבירו אותה לשלב האחרון יחד עם שלוש פיינליסטיות נוספות: יטי ברש, ויקטוריה חרסונסקי ואביגיל אלפטוב שזכתה בתואר נערת ישראל.

גם אז הגולשים הצביעו לה בהמוניהם ובסיכום הקולות היא נבחרה לייצג את ישראל בתחרות מיס עולם שתיערך בפעם ה-65.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

בחלוף כמה שעות ואחרי לילה כמעט נטול שינה, על סט הצילומים של שער "לאשה" היא משחזרת את התחושה על הבמה: "הייתי באדרנלין ולא הצלחתי לעצור את הדמעות".

עד הרגע המרגש, מעיין שתחגוג בחודש הבא את יום הולדתה ה- 18, חוותה בחייה הקצרים לא מעט קשיים והתמודדויות. כשהייתה בת שנה, היא איבדה את אמא שלה שנפטרה בשנתה כשהיא רק בת 25. אביה בחר שלא לגדל אותה וניתק קשר איתה ועם אחיה הגדול ממנה בשנה.

את ילדותה היא העבירה בבית סבה וסבתה, ששימשו עבור השניים כהורים, עד מות הסב לפני 11 שנה. מפאת גילה המתקדם, מהטקס עצמו סבתה, לה היא קוראת אמא, נפקדה וגם חברותיה הקרובות לא יכלו להגיע בשל מסיבת סיום התיכון שנערכה באותו ערב.

במהלך התחרות עצמה, בעוד כל המתמודדות טסו לפריז ולאתר הסקי ואל טורנס כפרס על ההשתתפות, בשל היותה קטינה והסיבה שאביה סירב לחתום לה על אישור יציאה מהארץ, רק היא נותרה מאחור.

כל אלו לא העיבו על השמחה הגדולה שלה, על אף שהודתה שהיא עוד לא מבינה את משמעות הרגע משנה החיים שחוותה. "עוד לא עיכלתי שאני מלכת היופי של ישראל", היא אומרת, "הסיפור האישי שלי מעורר אמפטיה, אבל אני לא באה להשתמש בו, אלא רק להראות שאני חזקה והעבר רק חישל אותי".

  • הצצה לראיון המלא במגזין המודפס (עמ' 24 בגיליון השבוע):

כשהונח כתר מלכת היופי על ראשה של מעיין קרן, היא הרגישה את הבדידות דוקרת. הנערה היפה בת ה־18 מאשדוד, שהתייתמה מאמה בגיל שנה וחצי, גדלה אצל סבתה ועובדת מגיל צעיר לפרנסתה, כל כך השתוקקה בערב המרגש הזה לחיבוק של אמא. "הייתי רוצה שתתגאה בי בזכות הדרך שעשיתי כנגד כל הסיכויים"

"אמא, זכיתי", מלמלה בבכי מעיין קרן, מלכת היופי החדשה, בשיחת טלפון קצרצרה שעשתה לסבתה מימי, רגע אחרי זכייתה בתואר.

סבתא מימי, היום בת 75, הפכה לאמה של מעיין כשמלאו לה שנה וחצי. אמה של מעיין, אנה, נפטרה בשנתה בגיל 25 והותירה את מעיין ואת אחיה בן השנתיים וחצי יתומים. "אני גאה בך ילדה שלי", לחשה הסבתא ברומנית לנכדתה־בתה האהובה שהתקשתה לעצור את דמעותיה.

"את אמי אני זוכרת רק מתמונות. הדמות הנשית היחידה שאני מכירה היא סבתי ומבחינתי היא אמא שלי לכל דבר. כשגדלתי ורציתי להבין מה בדיוק קרה לאמי, התברר לי שגם הניתוח שלאחר המוות לא הצליח לקבוע את סיבת מותה. עד היום קשה לי לתפוס איך אשה כל כך צעירה, אמא שלי, הולכת לישון ופשוט לא קמה".

השעות שלפני טקס ההכתרה היו קשות מאוד ליפהפייה בת ה־18. "באתי לתחרות ביוזמתי. אף אחד לא המליץ עליי, אבל החלטתי לנסות. בשום שלב לא חשבתי שאזכה, הכניסה שלי לרביעייה הסופית הייתה מבחינתי הפתעה. ביום התחרות נתקפתי עצב גדול כשראיתי את המועמדות הסופיות מוקפות בבני משפחה אוהבים ותומכים, ורק אני הייתי שם לבד. אף אחד מבני משפחתי לא היה שם בשבילי".

"למרות שבמהלך השנים התרגלתי לבדידות הזאת, ברגע שהונח הכתר על ראשי, עם כל ההלם, ההתרגשות והפרפרים בבטן, הרגשתי את הבדידות דוקרת. כל כך רציתי שאמא שלי, שאני לא מכירה, תחבק אותי ותאסוף אותי אליה, כמו שאר האמהות".

"אני גרה בחדר שבו אמי נפטרה, התמונה שלה תלויה בו ואני עונדת את התכשיטים שלה. אני מאוד רוצה לקוות שהיא ראתה אותי מלמעלה ושהיא גאה בתינוקת שלה לא רק בגלל תואר היופי, אלא בזכות כל הדרך שעשיתי כנגד כל הסיכויים".