מספר ימים אחרי שהצטלמה לשער מגזין "לאשה", יעל גולדמן הייתה בדרכה ללוס אנג'לס, ארוזה היטב עם משפחתה, לתקופה של כשלושה חודשים.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

>>> להורדת אפליקציית הטיפים GIRLZ מבית "לאשה"

נסיעה ארוכה שמחייבת מזוודות עצומות כבר לא זרה לה, אחרי שבספטמבר האחרון הצטרפה יחד עם בנותיה עמנואל בת ה-3 ותהילה בת השנה וחצי, לבעל אורי פפר שלוהק לתפקיד בולט בסדרה האמריקאיתDIG שצולמה בין השאר בניו מקסיקו.

עם עליית הסדרה, החליטה המשפחה הצעירה לתמוך ולהצטרף לפפר, שנמצא בסבב פגישות בהוליווד לאור ההתעניינות הגוברת לאחר ההופעה המוצלחת שלו על המסך.

בחודשים שקדמו לנסיעה, גולדמן המשיכה לתחזק את הקריירה שלה כדוגמנית מבוקשת. "זה מה שכיף בזוגיות, פעם אתה הולך אחורה ופעם הולכים אחורה בשבילך", היא מעידה ומנסה להיזכר תוך כדי, מה שכחה לקחת לנסיעה עבור הבנות. "מלחיץ לארוז, אבל יש משהו מרענן בלשבור שגרה, בידיעה שפה זה הביתה ויש לאן לחזור".

בראיון למגזין המודפס, יעל גולדמן חולקת עצות לחיים עם אורית מרלין רוזנצוויג. אם לא תאמצו המלצה, לפחות תצחקו בקול מהתשובות המשעשעות. קבלו הצצה:

איזו תובנה בענייני מימוש עצמי נחתה עלייך לאחרונה?

"את רוצה משהו? פשוט עשי אותו. כל אחת צריכה לעשות דברים שחשובים לה ולפעול לכיוון של הגשמתם. התחושה הזאת של הקורבנות, שהיא גם יהודית וגם נשית, ממש מיותרת. נשים כל הזמן מתבאסות מגברים, ואני אומרת: שחררי את זה, תעשי לעצמך כיף ויהיה לך כיף".

איך מעבירים את הימים המבאסים שאחרי פרידה?

"אני ממליצה לנקות את כל הבית ביסודיות, ללכת לבזבז קצת כסף, רצוי על בגדים ופריטים לבית. אצלי זה תמיד היה על מצעים יפים. כדאי להתחדש ולרענן, זה תמיד עושה תחושה מעולה. גם לטוס לחופשה בחו"ל, בכל מקום, זה טוב".

איזו תשובה, לדעתך, אישה צריכה לענות לשאלה, "עם כמה בחורים שכבת לפניי?"

"פה יש לי דעה נחרצת: אוי ואבוי לך אם את עונה על השאלה הזאת! מה פתאום, זה ממש לא עסק שלו. זה היה לפניו, לא קשור אליו, והחוק אומר שאנחנו ממילא תמיד מורידות כמה, תמיד יש מישהו שהוא לא צריך לדעת עליו. כנ"ל הפוך. גם אני לא רוצה לדעת מה היה לפניי. מה המידע הזה ייתן לי?"

מפשעות – לעצב או לא לגעת בכלל?

"אני בעד לגלח הכל, אבל כל אחת ומה שיפה בעיניה".

חוטיני – פשע נגד האנושות או המצאת המאה?

"רק חוטיני. שרשרת החיול של הדוגמנות חישלה אותי, ולמדתי שאת לא יכולה לבוא ליום צילום בתחתונים רגילים, רק עם חוטיני בצבע גוף. שנים של חוטיני בצבע גוף הפכו את זה לסופר נוח, כולל בהריונות וכולל כשאני הולכת לישון בלילה. זה כמו שמתרגלים לבירה, הטעם נרכש".

המוכרת בחנות טוענת שהשמלה נראית עלייך פגז. את מרגישה אחרת. עם מי תתייעצי?

"צלמי ושלחי בסמס לחברה, אבל תביטי על עצמך ושאלי את עצמך את השאלה, 'האם אני מרגישה טוב עם השמלה הזו?' אחרת היא בחיים לא תצא מהארון, ותעבור אל המלתחה העתידית של בתך הקטנה".

כמה חברות טובות צריכה אישה?

"לפחות שלוש חברות טובות מכמה סוגים שונים, כדי שיהיה מגוון. יש נשים שאפשר לבלות איתן המון זמן, ואחרות שקצת פחות. אם אתן חבורה, והן חברות אחת של השנייה, זה הכי כיף. כל אחת מהחברות שלי ממלאת צורך אחר".

יש דרך להעלים ייסורי מצפון?

"ברגע שאת הופכת לאמא, הדבר הזה שקוראים לו ייסורי מצפון פתאום מתקיים. כן היית עם הילד, לא היית עם הילד, כן מיניקה או לא מיניקה, כל היום את דופקת חשבון ומרגישה שמשהו עשית לא בסדר. רסמי, עשי מה שטוב לך. אני עכשיו מפצירה בחברה שלי להפסיק להיניק, למרות שאני הינקתי שנה, כי אני רואה שהיא נקרעת. די, ההורות קשה גם ככה".

  • הראיון המלא עם יעל בעמוד 30 בגיליון השבוע