את חג הפסח השנה יחגגו אילנית לוי ואלירז שדה בביתם החדש בעיר רחובות, אליו עברו לא מזמן. במהלך עבודות האריזה המייגעות - ועד שישבו מסביב לשולחן ויארחו את בני משפחתה של לוי, לקחו השניים הפסקה של כמה שעות והתייצבו לראשונה לצילום שער זוגי ראשון במגזין "לאשה" לכבוד חג הפסח.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

>>> להורדת אפליקציית הטיפים GIRLZ מבית "לאשה"

הם אמנם הכירו זה את זו מול המצלמות, כשהנחו לפני ארבע שנים תוכנית בערוץ 24 והכימיה בשידור המשיכה מאחורי הקלעים, אבל מאז בררו בקפידה את כל ההצעות לפרוייקטים משותפים. "להביא זוגיות למסך זה מרתיע", הם מודים, אבל כעת כשהקשר עולה עוד שלב, עם ההתחדשות בבית משותף, הם התייצבו יחד לראיון פתוח על מערכת היחסים המסקרנת שלהם, השפעת הסטטוסים השונים שלהם; היא כגרושה מתוקשרת פלוס שניים והוא כרווק מבוקש - והדיבורים הבלתי פוסקים על התמסדות.

"זה מגיע מהמעגל החיצוני, לא מהמשפחה אלא דווקא ממי שלא מכיר אותנו אישית, כמו למשל התקשורת. יש מדי פעם חברים ששואלים בבדיחות הדעת. אנחנו זוג רגיל, חיים יחד, אנשים איטיים בעניין וטוב לנו".

בביתם גדלים גם ליאם ואלין, ילדיה של אילנית מנישואיה הראשונים לאייל גולן, שדה מראש מבהיר שכל החלטה שאילנית לוקחת זה מאה אחוז בחשיבה על הילדים ומבחינתו זה מקובל, היא מצידה מספרת שהם "עפים עליו" ושלא פשוט לתרגל אבהות.

בראיון עם אורית מרלין רוזנצוויג למגזין המודפס הם משתפים:

בפעם הראשונה שראתה אילנית את אלירז ב"האח הגדול", היא חשבה שהוא הגבר הכי חמוד בטלוויזיה ("אני וחברות שלי סימסנו לו בטירוף וקראתי לו אלירז בעלי"). אחרי כמה חודשים, כששדה קיבל את תוכנית הטלוויזיה הראשונה שלו, הוזמנה לוי להתארח.

"יום אחד התקשר אליי יוני דותן, הסוכן שלי מ־ADD, ואמר לי, 'רוצים שתתארחי בתוכנית של אלירז, ואני לא מאשר לך את זה'", נזכרת לוי, "לא האמנתי למשמע אוזניי. אמרתי לו בצחוק: 'יוני, בחיים לא אמרתי לך כלום על כלום, כי לא מעניין אותי כלום, אבל אם אני לא הולכת לתוכנית של אלירז, אני עוזבת את הסוכנות'".

ההמשך ידוע. התארחת בתוכנית.

"היה לי רעיון. חברה שלי עבדה בסלון כלות, ואמרתי לה, 'תביאי לי הינומה וזר'. זה הרי יהיה פיפי אם אני אכנס ככה לשידור. אותי זה הצחיק בטירוף. איך שאני מכירה את אלירז היום, אני יודעת שהוא מת ממבוכה. הוא הסתכל עליי בהלם, ואני המשכתי, 'יש אולם, סגרתי הכל'. הייתה לו אז חברה, ואמרתי, 'אין בעיה, אני מסכימה לחיות בשלישייה'. עפתי על עצמי, לא הרפיתי ממנו".

אלירז, רצית למות?

"באותה תקופה הייתי מבוהל באופן כללי. התחושות שלי עם עצמי היו עמוסות, וכל מילימטר שחציתי היה מילימטר חדש, ופתאום קורה לי בשידור דבר כזה קיצוני. הבנתי את הבדיחה וניסיתי לזרום. המבוכה שלי הייתה חמודה".

אחרי שידור התוכנית הציעה לוי לשדה להצטרף אליה לבילוי עם שלוש חברותיה הטובות: ריקי, מיטל וענת. הן כבר היו איתה באולפן, לבושות ליציאה, חיכו שתסיים את השידור כדי שיוכלו לעוף משם אל הבר התל־אביבי החביב עליהן, ולא תיארו לעצמן שכוכב הטלוויזיה הטירון עומד להיכנס גם הוא למכונית.

"היום אני מבינה שזה נס שהוא הסכים לצאת איתנו", צוחקת אילנית, "עד עכשיו אני לא יודעת איך זה קרה, אבל היה לו כיף".

אלירז, התכוונת להתחיל איתה?

"היה משהו בראש, אבל לא מתוכנן. היא נראתה לי מעניינת מההתחלה, אבל לא ברמה של 'אני מתאבד על זה'. באותה תקופה הסתובבתי במוניות עם שקיות. אני שקית־מן כזה. למחרת גיליתי ששכחתי אצלה באוטו את השקית ובתוכה משקפי שמש, ולי יש חרדת משקפי שמש. לא יכול בלי. התקשרתי אליה".

ומשם המשכתם יחד אל השקיעה?

אילנית: "עצרתי עם האוטו מול בית קפה בתל אביב והבאתי לו את השקית, אבל כנראה כדי לפנות מקום באוטו לילדים הכנסתי לשקית שלו בגד ים מנומר שנשאר מיום צילומים. הוא בטח נכנס לחרדה שהכנסתי לו את זה בכוונה, אבל נשבעת לך שלא. נאלצנו להיפגש שוב".

  • הכתבה המלאה בעמוד 32 בגיליון החגיגי של "לאשה"