עם שובה משלושה שבועות עמוסי חוויות במיאמי, שם התמודדה בתחרות מיס יוניברס, דורון מטלון, כבר מסתערת על היעד הבא.

כשהיא מנצלת את המומנטום, נערת ישראל לשנת 2014, שוקדת על פיתוח קריירת הדוגמנות שלה וזוכה לככב בפעם השנייה על שער "לאשה".

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

>>> להורדת אפליקציית הטיפים GIRLZ מבית "לאשה"

"צברתי הרבה ניסיון בזכות התחרות", היא משתפת במה השתנה, מאז הונח הכתר על ראשה. "הכרתי את כל אנשי המקצוע בארץ, זה חשף אותי לעולם הזה, למדתי קצת פוזות ולהתאפר".

במהלך הימים בהם הייתה במסגרת התחרות הבינלאומית, מטלון התחברה עם מועמדות מכל העולם וחשבון האינסטגרם שלה עמוס תמונות מימי צילום משותפים, אירועים, בילויים, מפגשים מעניינים כמו עם בעלי התחרות המיליארדר דונלד טראמפ, ארוחות ומסיבות בבריכה לצד החברות החדשות שרכשה . "לקחתי על עצמי מעין משימה להיות שגרירה קטנה של המדינה שלנו" היא מספרת, "זה לא מובן מאליו לשבת לארוחת ערב עם מישהי מפינלנד, מישהי מגוואטמלה ומטנזיה ולדבר שיחות של בנות".

תקרית אחת בכל זאת העיבה על האידיאליה, כשהעלתה תמונת סלפי עם מיס יפן, מיס סלובניה וגם מיס לבנון, שספגה ביקורות קשות במדינתה ונאלצה להתגונן בטענה שהתמונה נכפתה עליה. האירוע סוקר בהרחבה בכל כלי התקשורת בעולם, זכה להתייחסות בטוק שואו כמו זו של ג'ון סטיוארט ועורר דיונים נרחבים. "אני לא מאשימה אותה על הדברים שאמרה, זה מתוך לחץ, צר לי וחבל שאי אפשר היה לשים את זה בצד בתחרות כזו".

  • בראיון למגזין המודפס היא מספרת לאורית מרלין רוזנצוויג על חוויות נוספות:

מה עוד את לוקחת איתך מהתחרות?

"היו לי הרבה התמודדויות עם עצמי: הייתי צריכה לרכוש חברות בזמן קצר, לדבר אנגלית כשאין את מי לשאול אם לא הבנתי משהו. עם הזמן מחסום השפה נפתר, התחלתי לדבר שוטף יותר ואחרי מה שקרה עם מיס לבנון, התראיינתי לתקשורת העולמית וזה אמנם היה מפחיד, אבל גם את זה צלחתי. עברתי מסע בשלושת השבועות האלה, והגעתי למסקנה שהכי חשוב ללבוש חיוך על הפנים".

לא קל להיות מוקפת דוגמניות אבל היא למדה להתאפר במהירות. "כשהייתי בתחרות, זה היה אתגר לרדת בכל יום לארוחת הבוקר באיפור ועקבים, כי הכי לא באתי מהעולם הזה. כשכולן בארוחת הבוקר היו עם שיער עשוי אחרי שישנו עם הרולים בלילה והדביקו ריסים, הרגשתי שאני לא נראית הכי טוב, שלא הייתי מטופחת מספיק. ציפו מאיתנו לשמור על המראה ולהיות ייצוגיות כל הזמן. הרגשתי שאני מייצגת את המדינה ושאני לא אדון לעצמי, אבל התגברתי גם על המכשול הזה. למדתי להתאפר יפה מאוד בזמן קצר, ואני שלמה עם איך שאני נראית".

איזו עצת יופי את יכולה לתת לאחרות?

"בצבא שירתתי כפקידה של אלוף פיקוד מרכז והתחלתי לשתות בכל בוקר כף שמן זית. מישהו במשפחה אמר לי שזה בריא וטוב למערכת העיכול, וזה באמת עושה פלאים לגוף. אני ממליצה בחום. חוץ מזה, אני משתדלת לרוץ שלוש פעמים בשבוע, ארבעה קילומטר בדרך כלל. בחורף אני רצה על ההליכון, אבל הרבה יותר בריא לנשמה לעשות דברים בחוץ".

היא הייתה מכורה לכסיסת ציפורניים אבל הצליחה להיגמל

"רק עכשיו נגמלתי מההרגל הזה. במשך שנים ניסיתי הכל כדי להיגמל, מרחתי את הלק המר, אבל לצערי התרגלתי לטעם שלו. אחר כך עשיתי ג'ל לציפורניים, אבל לא היה לי כוח להתמיד - לקבוע תור ולשבת שעתיים, למרות שזה יוצא ממש יפה בסוף. הפסקתי לאחרונה כי הסוכנת שלי ישבה עליי. היא אמרה לי שהידיים הן כרטיס הביקור שלנו וכשאני לוחצת למישהו את היד, אנשים מסתכלים גם על זה. היום כמעט לא תראי אותי בלי לק בידיים, אחרת אני מתפתה לכסוס. הנה, היום הלק עמד להתקלף, ומיד מרחתי עוד שכבה. יש לי תמיד לק באוטו".

היא גרה בהתנחלות אבל לא תסרב לפינוי

"נולדתי וגדלתי בבית אריה, שהיה פעם יישוב קטן של כמה קרוואנים, והיינו כמו משפחה אחת גדולה מוקפת בנוף. עכשיו הוא יישוב גדול עם בית ספר וחטיבת ביניים, ואני כבר לא מכירה את כולם. בית אריה הוא בעצם התנחלות חילונית קטנה, במרחק של חצי שעה מתל אביב. גדלתי בבית שבו נתנו כבוד לחיילים ולמדינה, התחנכתי על ערכי הציונות ומעולם לא פחדתי לגור שם".

היית מוכנה להתפנות מהבית שלך?

"כן, אהיה מוכנה לפנות את הבית שלי תמורת שלום אמיתי. אני לא הארד קור קיצונית לימין, ואצלנו בבית מרגישים שאם באמת יהיה שלום, נעשה הרבה דברים בשבילו. אני רק לא יודעת אם יכול להיות שלום אמיתי".

  • הראיון המלא עם דורון מטלון בגיליון "לאשה" השבוע