לקראת יום האישה הבינלאומי, חיפשתי נשים מעוררות השראה שהצליחו להטביע חותמן בעולם העסקים. במסגרת חיפושיי הכרתי את רקפת ספיר (43), יבואנית רהיטים ובעלת מותג R.H.S, שתפסה לעצמה מקום של כבוד בתחום שנשלט כיום בעיקר ע"י גברים.

את הראיון עשינו בחנות הדגל של R.H.S המעוצבת להפליא, בפריטים מיוחדים ויוקרתיים לעיצוב הבית, שנבחרו בקפידה על ידי רקפת. "את החנות המשמשת כשואו-רום פתחנו לפני כעשרה חודשים, לאחר שנים ארוכות שהיינו מוכרים להמון חנויות ברחבי הארץ. בעקבות הביקוש של הלקוחות, החלטנו לפתוח חנות משלנו בלב ת"א, על מנת לאפשר לכל מי שרוצה להגיע, להתרשם ולרכוש ישירות מאיתנו את הריהוט הייחודי. בנוסף אנו מייעצים ונותנים שירותי הום סטיילינג ללקוחות, על מנת לעזור להם להתאים את הפריטים לטעמם האישי ולסגנון ביתם, ובכך יוצרים תמונה כללית מושלמת" מספרת רקפת ספיר.

איך הגעת לתחום הריהוט?

"התחלתי בניהול חנויות בכמה חברות מובילות ובהמשך עבדתי כמעצבת חלונות ראווה וחנויות. מאז ומתמיד אהבתי את תחום העיצוב והניהול, ותמיד קונן בי הצורך להיות עצמאית, אך פחדתי מהצעד הגדול. היתה תקופה שבה הרגשתי בצומת דרכים והחלטתי לכתוב ספר על חיי. מתוך הכתיבה עלו בי תובנות על חיי וחשתי שאני לא במקום הנכון. כתוצאה מכך החלטתי לסיים את נישואיי ולפתוח דף חדש. בשנת 2007 לאחר גירושים קשים ועם 2 ילדים באחריותי, ניסיתי להתקבל למספר עבודות וקיבלתי רק סירובים וכשלונות. מתוך התסכול, הבנתי שזה הזמן לעשות צעד, ועם הסכום הפעוט שהיה ברשותי החלטתי שאני מפסיקה לרחם על עצמי ועושה מעשה. רכשתי כרטיס טיסה לסין במטרה למצוא את הדבר הבא. למזלי כעבור יומיים מצאתי מוצר מדליק של מנורת מלח המפיצה אנרגיות טובות והאמנתי שטמון כאן פוטנציאל כלכלי ושעם כל כספי אני מביאה מלאי ממנו ומתחילה למכור בישראל. התחלתי לשווק עם רכב מסחרי קטן את מנורות המלח, הסתובבתי בכל הארץ מחנות לחנות ולא התייאשתי כשאמרו לי "לא". בחזיוני ראיתי שאני מצליחה ומתפתחת. לא נתתי לתחושות אחרות לעלות. עם הזמן צברתי ניסיון בייבוא ויצרתי קשרים במזרח הרחוק, המשכתי לייבא פריטי עיצוב ומכרתי לחנויות, בתי מלון, מעצבים ואדריכלים. ההצלחה כבר הגיעה לבד".

איפה את נמצאת כיום?

"כיום אני נשואה לתמיר, שהצטרף לעבוד איתי בחברה ויחד אנו מנהלים חברה באווירה משפחתית ועוטפת, עם עובדים טובים ומסורים, לצד מאגר לקוחות גדול ומגוון".

חברת רקפת ספיר יבוא ושיווק בע"מ, היא החברה המובילה בארץ לריהוט משלים. רקפת טסה לתערוכות בעולם ובוחרת בקפידה את הפריטים אותם היא מייבאת לכל קולקציה, החל ממראות דקורטיביות בשלל סגנונות וחיתוכים, שידות מעוצבות, שולחנות, כורסאות יוקרתיות ועד פריטים משלימים לעיצוב הבית. הקולקציות מתחלפות מדי עונה ומאופיינות בקו מודרני, חדשני ומשדרות יוקרה ואיכות.

רקפת ספיר , חנות הדגל: רח' הרצל 30 ת"א, ימים א'-ה' בין השעות 10:00-18:00, ימי ו': 9:30-14:30. בקרוב חנות נוספת בבאר שבע, טלפון: 077-5403427.