קרמבו? מה כבר אפשר לעשות במיטה עם קרמבו? ובכן. עד שהצטרפתי ל"סקסימאמא", קבוצת נשים סודית בפייסבוק, לא ידעתי.

איך זה יכול לקרות למישהי כמוני, שקראה בגיל 20 את כל הספרים של יצאנית הצמרת קסווירה הולנדר? שגמעה בלי קושי, באנגלית, את טרילוגיית "חמישים גוונים של אפור"? נסכם את זה כך: אף פעם לא מאוחר מדי ללמוד משהו חדש, ולגלות שכולן כבר שמעו עליו ממש ממש מזמן.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

>>> להורדת אפליקציית הטיפים GIRLZ מבית "לאשה"

תראו אותי עכשיו, מסמיקה כמו ילדה שגדלה במנזר קתולי, כשאני פוגשת את נטע אליאב בת ה־37, קונדיטורית ומעצבת עוגות מירושלים, שהקימה עם אחותה עדי את "סקסימאמא".

נטע נשואה 18 שנה, אם לשלושה ( 13 ,12 ו־16), ולמרות המראה הפאם־פאטאלי שלה, גם היא לא ידעה מה עושים במיטה עם קרמבו. "לא מבינה למה צריך להכניס אוכל לחדר השינה", היא צוחקת. אגב, גם את חמישים גוונים היא לא קראה, אבל חברה הקריאה לה אתמול בלילה קטע מעניין, והיום, היא נשבעת, תשיג את הספר.

איך נראה סקס אחרי 18 שנות נישואים?

"יש סקס, והוא טוב, אבל כדי לשמור על הגחלת צריך לעשות כל מיני דברים, ולמדתי המון מהקבוצה שהקמנו. עם זאת, ברור שאי אפשר להשוות סקס עם הבעל לסקס של רווקה שיוצאת עם בחור חדש ורק רוצה לשפוך עליו את התשוקה שלה".

"וואי וואי מה שעבר עליי אתמול בלילה. אירחנו חברים ושתיתי אלכוהול... עליתי לחדר השינה ובעלי חיכה לי עם כיסוי עיניים, נזכרת שהפשיט אותי בפרוזדור... נשכבתי במיטה... הרגשתי קוביית קרח עוברת על גופי, ואז נגיעות של לשון רותחת..." (מתוך סקסימאמא, דצמבר 2014)

אז, האם אפשר לנער את האבק מחיי המין שנשחקו במהלך השגרה האפורה? כן, אם שואלים את הנשים שהצטרפו לקבוצת 'סקסימאמא' בפייסבוק, שהוקמה לפני שלושה חודשים. כרגע יש בה מעל 5000 חברות מכל הארץ, מגיל 18 עד 60, שאין להן דבר במשותף, מלבד הרצון להזרים חמצן חדש לזוגיות הישנה. כולן משחררות את הפילטרים ומתייעצות, משתפות וצוחקות עם נשים אחרות על הפרדוקס הכי גדול בעולם: סקס של זוגות נשואים או ארוכי פז"ם.

מצאתי שם עורכות דין, מורות, מאפרות, שפיות, נשות תקשורת ובעלות מקצועות חופשיים, ואפילו כמה מכרות. מדובר בקבוצה סגורה, מקום שגברים היו מתים להיות הזבוב על הקיר שלו – וגברים אכן ניסו לזייף פרופילים נשיים כדי להשתחל פנימה ולהבין מה נשים רוצות. "יש לנו דרכים לעלות על זייפנים ואנחנו מוחקות מיד", אומרת נטע.

האמת היא שזה מעורר קנאה לפגוש נשים שמדברות בפתיחות כזאת על מין. לרגעים זה מביך, בעיקר למישהי כמוני, שגדלה בבית שבו לא דיברו על סקס אפילו ברמיזה לפני שמלאו לך 25. אבל ההצלחה של 'סקסימאמא' ניכרת לא רק בקשקשת ברשת, אלא במה שזה עשה לנשים בחדר השינה הפרטי. כולן מתוודות שגילו מחדש את חדוות המין, ומי שמרוויחים מכל העסק הם בני הזוג, שישבו עד עכשיו בטרנינג קרוע עם שלט הטלוויזיה ביד.

"אנשים מתעסקים בכל כך הרבה תפל, שהחיים עצמם נעלמים מעיניהם", אומרת נטע. "נשים היום ממלאות כל כך הרבה תפקידים במקביל, עבודה ששלושה גברים לא היו מספיקים. ואחרי כל זה אנחנו גם צריכות לעשות סקס בסוף היום, כי הבעל אומר 'גם אני פה'".

היא עצמה התמודדה בשנים האחרונות עם לא מעט קשיים. בעלה אובחן כחולה במחלה כרונית, הזוגיות שלהם ידעה עליות ומורדות, והיא שמחה להתעורר מחדש בזכות הקבוצה שהקימה עם אחותה.

עכשיו תגידו שלום לעדי אברהם־ריצ'י, האחות הצעירה. היא בת 30, חיה עם בן זוג ואם לזואי התינוקת (5 חודשים), מתגוררת בוויומינג שבארצות הברית אבל מעולם לא הפסיקה להיות ישראלית. פרט טריוויה: לשתיים יש ארבעה אחים ואחיות, ודוד אחד מפורסם: הזמר איציק קלה.

עדי, איך נולדה הקבוצה שלכן?

"הייתי פעילה בקבוצות אחרות, וחסר היה למי שהעזה להעלות עוגה בצורת איבר מין של גבר, או לכתוב שאתמול היה לה כיף עם הגבר שלה. שלושים מתחסדות היו קופצות עליה. יום אחד מישהי שיתפה בדבר אישי שקשור לבעלה, וכולן שטפו אותה במים צוננים.

באותו רגע פתחתי קבוצה וצירפתי את נטע אחותי, שאין טובה ממנה לנהל את זה – היא אמא לשלושה שעברה לא מעט ויודעת להתבטא נכון ולמתן את הקולות כשצריך. הייתה לי הרגשה שזה יעשה הדים, כולנו חרמניות לא קטנות, אבל אין לנו איפה לדבר בפתיחות. אני לא פרובוקטיבית, אבל יש לי ראש פתוח והרבה פעמים אמרו לי נו־נו־נו בכל מיני מסגרות".

"קמתי היום חרמנית מהרגיל... אז שלחתי לבעלי הודעה... כדאי לך לבוא הביתה לשעה ולחזור לעבודה... חיכיתי לו במקלחת ועשינו סקס כמו שבחיים לא עשינו. גמרנו, התקלחנו והוא חזר לעבודה... חחחח". (מתוך סקסימאמא, אוקטובר 2014)

מה משמח נשים? מסתבר שמשימה יומית. כן, מה ששמעתם. הן אמנם סוחבות איתן רשימת מטלות אינסופית, שהיו מתות להעיף לפח, אבל לא כשמדובר בסקסי־משימה יומית שנכתבת על קיר הקבוצה. משימות לדוגמה: סקסטינג (שליחת הודעת טקסט מינית), סקס אוראלי, שימוש באביזרים, שליחת תמונה אירוטית לבן הזוג, הכל הולך. מי שרוצה – בושה לא קיימת בלקסיקון של המאמות – משתפת בבוקר בזיכרונות ליל אמש.

למה המשימה היומית כל כך קוסמת לנשים?

נטע: "נשים עסוקות בשאלה איך לעשות לגבר שלהן טוב, איך להפתיע אותו ביום עבודה כשהוא טרוד במרתון המטורף של חייו. פתאום הוא מקבל הודעה מאשתו: 'מחכה לך הלילה'. את רוצה להגיד לי שהיום שלו לא יעבור יותר טוב? הוא לא יגיד, 'וואלה, איך לא ראיתי שיש לי אשה כזו בבית'?"

מה מדליק את הנשים בקבוצה?

"ריח, אסתטיקה והומור. יש נשים שנדלקות מגברים עם זיפים, אני פחות".

עדי: "אפשר להוסיף? אותי מדליק גבר הנדימן. לא סובלת גברים שלא יודעים לתקוע מסמר בקיר".

איזה שאלות הכי נפוצות ב'סקסימאמא'?

נטע: "כולן רוצות לדעת איך לענג את הגברים, איזה אביזרים חדשים יש בשוק ואיך לגרום לגבר לא ללכת לישון לפני שהוא עושה סקס".

מה גברים צריכים לדעת על נשים?

עדי: "שכשאנחנו אומרות 'תעשה מה שאתה רוצה', אנחנו מתכוונות 'תעשה מה שאנחנו רוצות'. אנחנו רוצות תשומת לב ואהבה, ולכולן יש אותן תלונות: 'בעלי חוזר הביתה, אומר שלום לילדים ומתעלם'. גברים, תניחו רגע את הקריירה בצד ותכילו את הנשים שלכם. זה גם יחסוך הרבה כסף בסוף החודש, כי הפיצוי החומרי של נשים מגיע ממחסור באהבה".

מפתיע לגלות ש'סקסימאמא' היא מגנט גם לרווקות. יוליה זמיר (29), סטודנטית למדעי המדינה ממגדל העמק, הצטרפה לקבוצה למרות שהיא רווקה וכרגע נטולת בן זוג. "התוכן של השיחות מתאים גם לרווקות ולחסרות סקס", היא אומרת. "הנשים בקבוצה איכותיות, לא כל אחת מתקבלת, וזה נחמד שיש סלקציה. אני אמנם קטנה ורובן יותר מנוסות ממני, אבל אני נהנית להקשיב ושומרת לעצמי נקודות ספציפיות בראש ליישם בחדר המיטות".

איך חברים שלך מגיבים כששומעים שאת חברה ב'סקסימאמא'?

"לא מזמן צירפתי שתי חברות. הן עדיין בהלם ורק עושות לייקים, אבל כולנו מסכימות שהקבוצה כיפית".

"...שאלתי אותו היום אם יש בקשות מיוחמות/מיוחדות והוא ענה: 'תפתיעי אותי'. מרוב שזה לא מתאים לו (נורא מובך מלוליינות במיטה), קיבלתי בלק אאוט. זרקו רעיונות בבקשה (בלי קרמבו, תה, סוכריות קופצות)" (מתוך סקסימאמא, אוקטובר 2014)

איך מגיבים הגברים לאישה החדשה שצצה במיטה שלהם? בשלב הראשון חלקם מופתעים. כשאחת מבנות הקבוצה החליטה להפתיע את בעלה בהודעת זימה לסלולרי, והוסיפה, "ותביא גם וודקה", הוא סימס לה בחזרה: "אני מבין שגנבו לאשתי את הטלפון, תחזיר לה אותו בבקשה". רוב הגברים אכן מתקשים לעכל את השינוי לטובה – תשאלו את זוהר (שם בדוי), בת 31, נשואה ואם לשניים (4, וחצי שנה) מדרום הארץ, שהצטרפה בהמלצת אחת האמהות מהגן של בתה.

"אני ובעלי עובדים מחמש בבוקר עד חמש אחר הצהריים", היא מספרת. "לא היה לנו זמן להיות רומנטיים, ואין לי חברות קרובות שאני יכולה להתייעץ איתן על חיי המין שלי. בקבוצה קיבלתי ביטחון, הבנות כאן ממש לא מתביישות. אנחנו זוג רגיל ולא כאלה פרועים, אבל קיבלתי לגיטימציה לנסות דברים ועכשיו הזוגיות פורחת. הבנתי שהזנחתי קצת את בעלי, הפכתי לאמא במשרה מלאה ונשחקתי. כל הזמן אמרתי לו כאב ראש פה, ילדים שם".

"לאחרונה המצב השתנה עד כדי כך, שבעלי הודיע שהוא רוצה לעבור למנזר לכמה ימים, כי הרגתי אותו כבר. הוא לא יכול לראות יותר קרמבו".

לילך (שם בדוי), בת 34, נשואה ואם לשניים (8, ותינוק בן שנה), מסכימה איתה. "בהתחלה לא הבנתי לאן נכנסתי", היא צוחקת, "לקח לי זמן להיכנס לעניינים ולסמוך על הבנות. אני ובעלי היינו פרודים כמה שנים, החלטנו לחזור להיות ביחד לפני שהצטרפתי לקבוצה, ומה שלמדתי שם עשה טוב לקשר שלנו".

"התמכרתי לקבוצה. אני מאכילה את הילד ונכנסת תוך כדי לפייסבוק כדי להתעדכן. הקרמבו, אגב, היה אצלנו להיט. סוכריות קופצות לא, דביק מדי. שמעתי על מישהי שקיבלה למסיבת רווקות סט של תחתונים וחזייה אכילים, ובעלה הטרי התעורר בבוקר עם צבע אדום שלא ירד מהפנים. זה מאוד הצחיק את הבנות בקבוצה".

תהל (שם בדוי), 39, נשואה ואם לשניים (3, ותינוק בן 11 חודשים) מתגוררת בלוס אנג'לס. על הקבוצה שמעה דרך קבוצת נשים פופולרית אחרת, "מאמאזון", ונשאבה פנימה.

"הקבוצה הזו היא קצת כמו לראות פורנו", היא אומרת, "אני כל היום בפייסבוק, קוראת תגובות ופוסטים של נשים אחרות. אני בחורה מינית, כך שלא התעוררתי מאיזו תרדמה, אבל הקבוצה העצימה את הסקס, את המשחק המקדים. בעלי מת על זה שאני בקבוצה, ולאחרונה הצטרף ל'סקסיפאפא' כתגובת נגד".

מדובר, בואו נזכור, בקבוצה שרוב חברותיה אמהות. איך משלבים ביומיום המשוגע, עבודה וילדים, גם סקס לא שגרתי עם בן הזוג? האם זו שאיפה ריאלית? "הבעיה היא לא הילדים אלא החשיבה שלנו", אומרת נטע.

"צריך לפתוח את הראש. הילד העיר אתכם בלילה? תרדימו אותו ותנצלו את הערנות לסקס. בינינו, כמה זמן זה כבר לוקח? שאף אחד לא יחרטט אותנו, כל הסיפור מסתיים תוך עשר דקות. אסור לשקוע בשגרה העלובה".

עדי צוחקת: "אחרי הלידה הייתי בטוחה שאחזור להיות בתולה, שהסקס יצא מהחיים שלנו וזהו, זה לא יקרה יותר. לא ראיתי איך אני מפנה לסקס שנייה ביום או בלילה, הייתי עייפה וממוטטת. הדבר האחרון שנשים אחרי לידה רוצות זה שמשהו ייכנס לתוכן. הסקס כבר לא משוחרר כמו קודם, אבל אחרי חודשיים רובן מתגעגעות ומוצאות את הזמן לשלב בין העולמות".

נטע: "יש לי חברות שגם באמצע סרט בקולנוע רצו סקס ונכנסו עם הבעל לשירותים. את יודעת איך דבר כזה מעצים את הגבר? אגב, לעשות סקס כשיש ילדים קטנים בבית זה הרבה יותר קל. כשיש לך ילדים מתבגרים ואת נועלת את הדלת, זו קצת פאדיחה".

כן, הנשים של 'סקסימאמא' רוצות את האורגזמה שלהן כאן ועכשיו. אבל למעשה סקס הוא רק כיסוי העיניים של הדבר החשוב באמת: להתאהב שוב באותו הגבר הישן והטוב. חלקן רוצות דיאלוג חדש עם בן הזוג, אחרות מחפשות פנטזיה כדי להרגיש שוב את הפרפרים בבטן של גיל 16. כולן רוצות שינוי שיחזיר את הקצב הנכון של פעימות הלב.

"הייתה מישהי שתיארה במדויק איך היא יורדת לבעלה", נזכרת נטע בפוסט בלתי נשכח, "ובסוף היא כתבה: 'לי לא מגיע גם? איך אני גורמת לו לרצות אותי באותה מידה?'. והיה פוסט של נשואה שמנהלת רומן מחוץ לנישואים".

עדי: "היא קיבלה על הראש מכמה בנות ועזבה את הקבוצה. נטע ואני ביקשנו ממנה בפרטי שתחזור, והעלינו פוסט על זה שהקבוצה קמה ללא פילטרים ושיפוטיות. יכול להיות שיש נשים שסיפור הבגידה נגע בנקודה רגישה אצלן, אולי כאלה שנפגעו מבגידה בעצמן. אי אפשר לשפוט. אבל אנחנו תמיד אומרות שלא חייבים להגיב על כל פוסט ואפשר לפעמים לדלג".

נראה ששום דבר לא מביך אתכן. יש נושאים שהם טאבו?

"אין אצלנו שאלות כמו 'הילד שלי התעורר עם חום גבוה, האם לתת לו אקמול', או 'זה בסדר שהקקי של הילד ירוק?'. אנחנו מתמקדות רק במה שקורה בחדרי חדרים. מישהי כתבה הבוקר: 'היה לי הלילה הכי טוב בחיים, אתן לא מבינות מה בעלי עשה לי'. אני שמחה לשמוע שבזכות הקבוצה יש זוג בישראל שלא הלך לישון גב אל גב. ואת יודעת מי מרוויח מכל זה? הילדים. אם אנחנו רוצים ילדים מאושרים, אנחנו צריכים זוגיות טובה".

  • לפני פיזור: אז מה לעזאזל עושים עם הקרמבו? מחממים במיקרו לשתיים־שלוש שניות, מנתקים את הביסקוויט, ומלבישים את הקרמבו על איבר המין הגברי. עכשיו יש לך קרמבו מול העיניים, ואת כבר יודעת מה לעשות.