כל טקס מלכת היופי מסתיים עם מלכה אחת מסוחררת מהתרגשות (והשנה: מור ממן!). לצידה יש זוכות נוספות שגם בשבילן הערב הזה הוא גולת כותרת ומפתח להצלחה: הזוכות בתואר נערת ישראל.

נערות ישראל מצטלמות גם הן לשער לאשה ומייצגות את המדינה בתחרות הבינלאומית מיס יוניברס. לפעמים הן חוזרות לחיים פרטיים ולפעמים הן ממשיכות להיות פעילות בזירה הציבורית הרבה אחרי מלכות היופי שנבחרות באותה שנה.

עוד עדכונים? היכנסו לדף הפייסבוק של תחרות מלכת היופי!

בוהדנה בגיליון בגדי הים של בלייזר (צילום: אלכס ליפקין, באדיבות מגזין בלייזר)
בוהדנה בגיליון בגדי הים של בלייזר (צילום: אלכס ליפקין, באדיבות מגזין בלייזר)

מירי בוהדנה: "מתכננת לעבוד בדוגמנות שנה-שנתיים"

בחורף 1995 היתה מירי בוהדנה תיכוניסטית יפה משדרות שמשלימה הכנסה במלצרות. כשנרשמה לתחרות מלכת היופי של ישראל כבר היתה מאחוריה זכייה אחת בתואר מיס באר שבע.

המלכה שנבחרה היתה יאנה קלמן ומירי זכתה בתואר נערת ישראל. "אמרתי תודה לאלוהים שהגעתי למעמד הזה, ואני לא דתית", אמרה בוהדנה בראיון ראשון לאחר הזכייה. התוכניות שלה היו "לעבוד תקופה קצרה, שנה-שנתיים אחרי הצבא, בדוגמנות, ואז לבנות קריירה בתחום האופנה. ש לי חלומות להצליח בקנה מידה גדול כמעצבת אופנה, ולבנות לעצמי שם כמו Versace ו-LaCroix".

למרות שמירי היתה אכן תלמידה במגמת אופנה, דברים התגלגלו אחרת: היא התגלתה ככשרון דרמטי, הפגינה בטחון ויכולת מול מצלמה ושלב הדוגמנות נמשך עד היום, כמעט 20 שנה אחרי. הרבה דובר על השינוי הגדול בלוק של מירי, שהגיעה לתחרות עם שיער אדמוני מתולתל וכבר הרבה שנים שהיא בלונדינית עם שיער חלק וגולש.

בכל אופן זה נראה מעולה, וזו הסיבה שבינתיים הקשר שלה לעולם האופנה הוא יותר בהצגת בגדים כדוגמנית מאשר בעיצוב. היא הובילה קמפיינים רבים ואחד הארוכים בהם, שנמשך עד היום, הוא לרשת התכשיטים רויאלטי. בעולם הבידור היא הופיעה כשחקנית ומנחה, לאחרונה בריאליטי "משחקי השף". מירי היא מהזוכות הזכורות והמפורסמות של תחרות מלכת היופי. אגב, היא הצליחה גם בעולם: לתחרות מיס יוניברס שבה ייצגה את ישראל היא העפילה לגמר וסיימה כסגנית שלישית.

רבות נכתב גם על הזוגיות של מירי עם איש העסקים בבו קובו, שמחלק את זמנו בין הבית ברשפון לביזנס בלונדון. "אם יש אנשים שחושבים שהבאתי ילד ל'מטרות עסקים', אז פאק אוף. זה ממש לא מזיז לי", אמרה בריאיון לאחר לידת הבן המשותף הראשון שלהם. מה שבטוח, גם אם זה לא המודל הכי שגרתי – היחסים האלה מחזיקים מעמד כבר הרבה שנים ושלושה ילדים.

מירי לוי: התמקדה בדוגמנות בישראל לאחר שהכירה את פבלו

מירי לוי התחילה את דרכה בעולם הדוגמנות כשזכתה בתואר נערת ישראל לשנת 2003.

מאז היא דוגמנית מבוקשת שצעדה על כל המסלולים והצטלמה לשפע קמפיינים בישראל. את חו"ל דווקא לא ניסתה, "היה לי יותר נוח פה. אחר כך היכרתי את פבלו וכבר נשארתי. כנראה שככה זה היה צריך להיות ואני מאוד מרוצה. אני אולי הדוגמנית היחידה שמרוצה מהקריירה".

את בעלה, המוזיקאי פבלו רוזנברג המבוגר ממנה בשנים רבות, הכירה כגרופית מן המניין. היא הגיעה להופעה שלו וניגשה בסוף לספר לו כמה נהנתה. הם נפגשו שוב ושוב עד שהפכו לזוג צמוד ובהמשך התחתנו. לפני כשנתיים נולדה בתם המשותפת, אחות לשני התאומים של פבלו מנישואיו הראשונים.

קריירת הדוגמנות (בגדי ים, משקפי ראייה, הלבשה תחתונה) שלה כבר כללה תחנות וקמפיינים רבים. כאשר הוזמנה להוביל קמפיין משקפיים אמרו עליה: "חיפשנו דוגמנית עם תווי פנים חזקים אך עם רכות נשית ויופי ייחודי". במקביל לדוגמנות עוסקת מירי בטיפול בילדים עם מוגבלויות בעזרת סוסים.

למרות השנים שעברו מאז הזכייה, היא עוד זוכרת את ההתרגשות הגדולה: "ברגע שהונח לי הכתר על הראש ראיתי מרחוק את ההורים שלי מפלסים אלי דרך בים של צלמים ופלאשים כדי לחבק אותי. ברור שבכיתי. זה היה רגע קסום".

בין ריאליטי למציאות

החדשות הטריות ביותר מגיעות מנערת ישראל 2008, שונית פרג'י: בתחילת החודש היא ילדה בת ראשונה, מיה. התינוקת היא בתם המשותפת של שונית ושל בן זוגה מזה שנים רבות, הכדורגלן הבינלאומי תומר חמד.

גם שונית הפכה לדוגמנית מוכרת אחרי התחרות ובמקביל שקדה על לימודי ראיית חשבון. אחרי שהשלימה אותם בהצלחה, הצטרפה לתומר, שמשחק היום בקבוצת אלמריה הספרדית.

אפיזודה נוספת שהביאה אותה לקדמת הבמה היתה השתתפותה בעונה החמישית של הריאליטי "הישרדות". שם גם הכירה את המפיקה אירית רחמים ולמרות שבתחרות היו תככים ביניהן, שונית השכילה להפריד בין הריאליטי לבין המציאות ולשמור על החברות עם אירית.

למה הזכרנו את זה? כי אירית היא זו שהפיקה לשונית ולתומר חתונה פלוס מסיבת רווקות (לא בסדר הזה), בסגנון בריטי צחור.

בחודשים האחרונים שונית העלתה מדי פעם תמונות אינסטגרם של בטנה העגלגלה והספיקה גם לשחזר במשהו את חוויית תחרות מלכת היופי, כששפטה בתחרות היופי הארצית של האיים הבלאריים. עכשיו היא כבר יוצאת עם מיה לטיול בעגלה, מצטלמת איתה ועם תומר בשקיעה בספרד ומדווחת על אושר גדול.

שונית פרג'י. שפטה בתחרות יופי (צילום: נועם יוסף)
שונית פרג'י. שפטה בתחרות יופי (צילום: נועם יוסף)

2014: דורון מטלון

דורון מטלון היא נערת ישראל הנוכחית. היא יפהפיה, אינטליגטית ודעתנית. לא נחזור על סיפור מלחמתה בהדרת נשים באוטובוס, כנסו אם אתם לא יודעים על מה אנחנו מדברים.

דורון הגיעה לתחרות מהיישוב הקטן בית אריה, עם עבר של ילדת טבע מהצופים שאוהבת לטפס על עצים ולנעול סניקרס. מהר מאוד היא התרגלה להצטלם בנעלי עקב ולהעביר בצילום את ההבעה והמראה המעניינים שצריך. בעתיד היא מתכננת ללמוד אדריכלות נוף, מה שיחזיר אותה לסביבת החוץ שהיא אוהבת.

בעוד כחודש היא תצא לייצג את ישראל בתחרות מיס יוניברס במיאמי והיא נרגשת ומצפה לכך.

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: